Autodoc z nowym magazynem w Szczecinie | MOTOFAKTOR

Autodoc z nowym magazynem w Szczecinie

person Adrian Januszkiewicz 29/09/2020

Autodoc otworzył w zeszły piątek swoje najnowsze centrum logistyczne w Szczecinie.

Dzięki nowemu budynkowi „M13” Autodoc podwoił swoją powierzchnię magazynową w Szczecinie do 26 700 metrów kwadratowych. W nowym półautomatycznym magazynie ma powstać do 800 miejsc pracy. Podczas ceremonii otwarcia obiektu szef Autodoc Aleksiej Erdle stwierdził, że pomimo kryzysu koronawirusa firma pilnie potrzebuje dodatkowych mocy. Autodoc powstał dwanaście lat temu w Berlinie i cieszy się ciągłym rozwojem. W 2019 roku Autodoc zwiększył sprzedaż o 48% do prawie 615 milionów euro. Firma planuje kontynuować ambitną strategię rozwoju w nadchodzących latach.

Sukces Szczecina

Wraz z nowym magazynem Autodoc kontynuuje czteroletnią historię sukcesów w Szczecinie. W 2018 roku otworzył tam lokalny punkt przeładunkowy części samochodowych, akcesoriów i towarów konsumpcyjnych przy autostradzie A6 w dzielnicy Załom-Kasztanowe. Obecnie w tej lokalizacji pracuje prawie 1600 osób i pracowników kontraktowych. Prawie 75 000 produktów jest codziennie rozpakowywanych i przepakowywanych, adresowanych i wysyłanych do klientów końcowych. Jednak możliwości przeładunkowe nowego magazynu będą znacznie wyższe dzięki procesom półautomatycznym. W przyszłości obsługa Autodoc ma wzrosnąć z 25 000 zamówień dziennie do aż 61 000.

 

Oddział w Szczecinie wyraźnie stał się najważniejszą lokalizacją logistyczną Autodoc z całkowitymi inwestycjami około 11,0 mln euro od momentu jego uruchomienia. Chociaż firma nadal prowadzi magazyn w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg, maksymalne zdolności produkcyjne zostały już osiągnięte w tej lokalizacji ze względu na brak miejsca na rozbudowę. Autodoc wymaga, aby magazyny były w stanie dostarczyć klientom zamówiony towar online w możliwie najkrótszym czasie. Firma opiera się głównie na dostawach „na żądanie”.

 

Produkty zamówione online są dostarczane do Autodoc przez producentów, a następnie niemal natychmiast wysyłane do klienta. Dzięki szerokiemu asortymentowi 2,5 miliona produktów, konkurencyjnym cenom, obsłudze klienta i szybkiej dostawie, Autodoc przejmuje coraz większy udział w rynku tradycyjnego handlu częściami samochodowymi.

Wąski rynek pracy

Autodoc poszukuje obecnie nowych pracowników zarówno w Szczecinie, jak iw Berlinie, aby sprostać ciągłemu silnemu wzrostowi popytu. Obecnie mamy wiele wolnych miejsc pracy – powiedział Erdle. Zwrócił szczególną uwagę na dość wąski rynek pracy w Szczecinie, który stał się popularną lokalizacją logistyczną.

 

Wielonarodowa załoga w magazynach często pracuje w zespołach zorganizowanych według ich języków ojczystych. W Szczecinie reprezentowanych jest dziesięć krajów.

O Autodoc

Autodoc jest wiodącym internetowym sprzedawcą detalicznym części samochodowych na terenie Europy i najszybciej rozwijającą się firmą w swoim sektorze z 63% wzrostem obrotów w porównaniu z rokiem kalendarzowym 2018 (2017: 254 mln euro – 2018: 415 mln euro). Autodoc nieustannie dąży do dalszego rozwoju swojej pozycji. Dzięki swojemu rozwojowi firma jest obecnie aktywna w 25 krajach.

 

Spółka posiada asortyment produktów odpowiadający potrzebom klientów, który obejmuje obecnie prawie 2,5 miliona produktów pochodzących od 545 markowych producentów do 128 marek samochodowych.

 

W lipcu 2018 roku firma świętowała 10. rocznicę swojej działalności. Siedziba firmy Autodoc GmbH znajduje się w Berlinie, a sama jest w pełni zarządzana przez właściciela.

 

Źródło: APA-OTS

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).