Auto Partner z najwyższym wynikiem w historii

Auto Partner z najwyższym wynikiem w historii

Grupa Auto Partner w 2023 roku zanotowała przychody ze sprzedaży wynoszące 3,7 mld zł, co oznacza wzrost aż o 28,9% rok do roku i jest najwyższym wynikiem w historii.

W samym IV kwartale przychody Grupy wzrosły r/r o 25,1% do poziomu 921,9 mln zł, EBITDA wyniosła 77,6 mln zł (-0,9% r/r), a zysk netto był zbliżony do ubiegłorocznego i wyniósł czyli 50,8 mln zł.

Pomimo wysokiej bazy, w 2023 r. istotnie poprawiliśmy nasze najważniejsze wyniki. W konsekwencji rok 2023 okazał się dla naszej Grupy rekordowy pod wieloma względami, przede wszystkim w kwestii uzyskanych przychodów oraz wypracowanego zysku netto. Dodatkowo osiągnięte przez Grupę marże były na satysfakcjonującym poziomie, pomimo ubiegłorocznych wyzwań takich jak wysoka inflacja, presja na wynagrodzenia i wysokie stopy procentowe, które wpływały na koszty finansowe. Tym samym potwierdziliśmy, że nasza strategia działania oraz szeroka oferta produktowa umożliwiają nam utrzymywanie szybkiego tempa wzrostu. Nasze wewnętrzne przewagi wynikające z modelu biznesowego są także wspierane przez utrzymujący się bardzo dobry sentyment dla całej branży dystrybutorów części samochodowych” – zaznacza Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

W 2023 r. Grupa Auto Partner odnotowała znaczący wzrost w swoich wynikach sprzedaży – zagranicznej (+29,6% do 1 827,2 mln zł) oraz krajowej (+28,1% do 1 826,2 mln zł). W strukturze geograficznej przychodów Grupy po 2023 roku zarówno rynek polski jak i zagraniczny odpowiadały za 50% sprzedaży.

Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A.
Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A.

Rośniemy zarówno w kraju, jak i poza Polską. Po raz kolejny nieco większą dynamikę wzrostu odnotowaliśmy w przypadku sprzedaży eksportowej, co jest zgodne z przyjętymi przez nas założeniami. Co ważne, stale widzimy sporą przestrzeń do dalszych wzrostów, zwłaszcza w kontekście rynków zagranicznych. Dlatego niezmiennie dążymy do dalszego intensyfikowania działalności eksportowej. W tym procesie istotną rolę odgrywa m.in. rosnąca przestrzeń magazynowa Grupy. Podpisaliśmy też umowę na wynajem kolejnych ok. 30 tys. m2 powierzchni komercyjnej w Zgorzelcu, co w przyszłości ułatwi nam dalsze zwiększanie działalności poza Polską” – mówi Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A.

Grupa utrzymuje niskie zadłużenie – wskaźnik dług netto/EBITDA na koniec 2023 roku kształtował się na poziomie 1,2.

WYBRANE DANE FINANSOWE PO 2023 R. Auto Partner S.A.
Wybrane dane finansowe Auto Partner S.A. po 2023 r.

Grupa Auto Partner szacuje, że przychody w okresie od stycznia do marca br. wyniosły blisko 994 mln zł, co w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku stanowi wzrost o 18,8%.

„Początek roku jest dla nas obiecujący. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wypracowane wyniki w 2023 r. są najwyższe w naszej historii i ich poprawa jest sporym wyzwaniem. Liczymy jednak, że kolejne miesiące będą dla Grupy korzystne i podejmiemy skuteczną próbę pobicia naszego rekordu” – ocenia Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

Źródło: Auto Partner S.A.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).