Auto Partner SA z rekordowymi wynikami za pierwsze półrocze 2023 r.

Auto Partner SA z rekordowymi wynikami za pierwsze półrocze 2023 r.

person Joanna Piszcz 14/09/2023

Grupa Auto Partner w I półroczu 2023 r. znacznie zwiększyła poziom przychodów ze sprzedaży – sięgnął on 1,8 mld zł, co oznacza wzrost o 31,8% rok do roku.

 

W samym II kwartale przychody Grupy wzrosły r/r o 32,8% do poziomu 938,5 mln zł, EBITDA wyniosła 94,6 mln zł (+21,4% r/r), a zysk netto był na poziomie 64,2 mln zł (+22,4% r/r/). W pierwszej połowie roku, jak i samym II kwartale br., Grupa Auto Partner ponownie znacznie zwiększyła osiągane przychody ze sprzedaży oraz zysk netto.

 

Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.
Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

Za nami półrocze intensywnej pracy, która przełożyła się na rekordowe wyniki finansowe. Nieustannie rozszerzamy asortyment i udoskonalamy jego dopasowanie do potrzeb klientów z różnych segmentów cenowych. Dodatkowo w naszej branży nadal obserwujemy dobrą koniunkturę, która wspiera nasze działania. Nasze marże pozostają na satysfakcjonujących poziomach, pomimo nieznacznego spadku rok do roku. Wpływ na ich przejściowe obniżenie miały m.in. sprzedaż droższego towaru zakupionego w drugiej połowie 2022 r., gdy mierzyliśmy się z rekordową słabością złotego, wysoka inflacja i związana z tym presja na wynagrodzenia, a także koszty finansowe, wyższe r/r z powodu wzrostu stóp procentowych. Wyzwania pierwszej części 2023 r. nie przeszkodziły nam w rozszerzaniu skali działalności, a także stawianiu sobie coraz ambitniejszych celów – mówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

 

Po pierwszej połowie roku Grupa Auto Partner wykazała solidny wzrost w sprzedaży zagranicznej (+32,5% do 895,9 mln zł) oraz krajowej (+31,2% do 879,3 mln zł). W obecnej strukturze geograficznej 49,5% przychodów w I półroczu 2023 r. Grupa generowała w Polsce, a 50,5% z zagranicznych rynków.

 

Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A.
Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A.

Chcemy dalej rosnąć zarówno w kraju, jak i poza naszymi granicami. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie działać na wielu rynkach. W tym kierunku zamierzamy dalej podążać i między innymi dlatego od dłuższego czasu zwiększamy powierzchnię magazynową. Pod koniec 2022 r. otworzyliśmy hub w Poznaniu, a na początku tego roku podpisaliśmy umowę na najem ponad 30 tys. m2 powierzchni w Zgorzelcu (planowane uruchomienie w 2025 r.), co znacznie pomoże nam w dalszej ekspansji, zarówno krajowej, jak i zagranicznej – podkreśla Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A

 

 

Grupa nadal utrzymuje niskie zadłużenie – wskaźnik dług netto/EBITDA znajduje się na poziomie 0,9.

 

Wybrane dane finansowe Auto Partner SA za pierwsze półrocze 2023 r.
Wybrane dane finansowe Auto Partner SA za pierwsze półrocze 2023 r.

Przychody dalej idą w górę

Grupa Auto Partner szacuje, że przychody ze sprzedaży w sierpniu 2023 r. wyniosły 310, 2 mln zł, co stanowi wzrost sprzedaży Grupy o 26,4% r/r, a w lipcu br. wyniosły one 312,9 mln zł – wzrost o blisko 30% r/r. Dodatkowo w ujęciu narastającym za okres od stycznia do sierpnia br. przychody Grupy Auto Partner wynoszą 2 398,8 mln zł, co w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku stanowi ich wzrost o 30,5%.

 

Szacunkowe dane o przychodach za lipiec i sierpień są dobrym prognostykiem przed wynikami za III kwartał 2023 r. – podsumowuje Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

 

Źródło: Auto Partner SA

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).