Auto Nostalgia 2023 przyciągnęła tłumy | MOTOFAKTOR

Auto Nostalgia 2023 przyciągnęła tłumy

person Redakcja 24/04/2023

Setki zabytkowych pojazdów czekało na uczestników tegorocznej edycji targów Auto Nostalgia. Nie zabrakło też białych kruków.

Setki zabytkowych pojazdów na Expo XXI

Tegoroczna odsłona Auto Nostalgii podobnie jak przed rokiem odbyła się w halach Expo XXI w Warszawie. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP to najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Przestrzeń targową wypełniły setki zabytkowych pojazdów z najróżniejszych epok i zakątków świata. Na fanów retro-motoryzacji czekały m. in. popularne „Maluchy”, Polonezy, Tarpany, Mercedesy, modele Porsche, Volvo, czy Ferrari. Zwiedzający, którzy licznie zjawili się w Expo XXI mogli zatem spędzić wiele czasu w towarzystwie wyjątkowych pojazdów z minionych lat.

Gwiazdy tegorocznej Auto Nostalgii

Wśród tej bogatej i urozmaiconej ekspozycji zwiedzający mogli znaleźć prawdziwe perełki. Wyjątkowe czarne Ferrari 328 GTS Wide Body, należące do Kuby Przygońskiego zaprezentował magazyn „Classicauto”. Nie można było przejść obojętnie obok Ramblera z 1903 roku, będącego najstarszym zarejestrowanym samochodem w Polsce. Citroen Xantia w topowej wersji ACTIVA to z kolei gwiazda strefy mClassic, a Nissana President, stylizowanego na buddyjską świątynię można było spotkać w strefie Giełdy Klasyków. Sporą popularnością, także wśród najmłodszych zwiedzających cieszył się Porsche 911 zaprojektowany na wzór bajkowej postaci Sally. Koncepcja przygotowana przez Patryka Mikiciuka pojawiła się w strefie AżDoZet.

 

Bez wątpienia to właśnie te modele przykuwały największą uwagę zwiedzających, choć z pewnością każdy uczestnik miał swój subiektywny ranking najciekawszych pojazdów. Mocno rozpieszczeni mogli poczuć się fani słynnego Porsche 911. O jego bogatą ekspozycję zadbało Porsche Club Polska, które zabrało ze sobą kilka ciekawych modeli, w tym 911 993, czy Carrera w wersji Turbo. O miłośników motoryzacji rodem z Półwyspu Apenińskiego zadbało z kolei Abarth Club Poland, prezentując modele marki, należące do klubowiczów oraz Sportivo Silesia, zabierając ze sobą liczne samochody spod znaku Alfa Romeo, na czele z modelem Montreal z 1972 roku.

Niespodziewane odwiedziny

W tegorocznej edycji Auto Nostalgii wzięło udział 9227 gości. Obecność jednego z nich była jednak szczególnym zaskoczeniem. W strefie przygotowanej przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie pojawił się Sobiesław Zasada. Absolutna legenda polskich rajdów w trakcie wizyty na Auto Nostalgii podpisywała książki, poświęcone swojej bogatej karierze. Samo Muzeum podczas targów obchodziło jubileusz 50-lecia legendarnego Tarpana.

Kolejne wydarzenia motoryzacyjne już niebawem

Za niespełna miesiąc od 13 do 14 maja na Torze Służewiec odbędzie się druga edycja Warsaw Caravaning Festival, który zainauguruje sezon targowy w branży caravaningowej. Jest to wyjątkowe spotkanie przedstawicieli branży, zlotowiczów planujących wyprawy oraz pasjonatów caravaningu, szukających nowego sprzętu i inspiracji.

 

Fani retro-motoryzacji mogą z kolei rezerwować swój czas na początku października, kiedy odbędzie się kolejna odsłona Retro Motor Show. Wydarzenie tradycyjnie potrwa trzy dni i rozpocznie się 6 października. Najlepsze zabytkowe modele pojawią się jak zwykle na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

Zwieńczeniem motoryzacyjnej części roku targowego będzie Caravans Salon Poland, czyli najważniejsze wydarzenie w branży caravaningowej w Polsce. Na miłośników tej formy turystyki będą czekać setki kamperów, przyczep i innych pojazdów turystycznych, w tym wiele premierowych modeli.

 

Targi Auto Nostalgia powrócą w 2024 roku. Dokładna data wydarzenia ma zostać ogłoszona wkrótce.

 

Źródło: Grupa MTP

Zdjęcia: Fotobueno

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).