Auto Land Expo 2018 – relacja Motofaktor.pl | MOTOFAKTOR

Auto Land Expo 2018 - relacja Motofaktor.pl

Kilkudziesięciu producentów części, narzędzi, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego prezentowało swoją ofertę na tragach Auto Land Expo 2018, które odbyły się 6 października w Ostródzie.

Targi Auto Land Expo 2018 na przestrzeni 16 tys. m kw. zgromadziły profesjonalistów z branży motoryzacyjnej prezentujących części samochodowe, narzędzia warsztatowe i akcesoria, a także miłośników motoryzacji. Producenci wyposażenia serwisów oferowali swoje produkty w specjalnych targowych cenach. Dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. stunt motocyklowy, skoki freestyle motocross, drift samochodowy, drift ciężarówką oraz monster truck 4×4.

Amtra

Producent chemii samochodowej prezentował na stoisku marki własne, a także preparat WD-40. „Prezentujemy produkty typowo warsztatowe, od preparatu do mycia silnika poprzez silikon, miedź w sprayu, wszystko, czego mechanik potrzebuje staramy się mieć w ofercie” – mówił Andrzej Głuszyk z firmy Amtra.

Amtra

Arnott

Amerykański producent zawieszenia pneumatycznego do samochodów osobowych i dostawczych prezentował przegląd swojej oferty. „Na targach Auto Land jesteśmy po raz pierwszy. W Inter Landzie jesteśmy obecni od września tego roku, więc dopiero budujemy ofertę. Na targach prezentujemy miechy pneumatyczne, kompresory, regenerowane i nowe kolumny amortyzujące. Dawniej zawieszenie pneumatyczne było obecne tylko w pojazdach klasy premium, teraz staje się coraz bardziej powszechne, dlatego zainteresowanie mechaników jest bardzo duże” – mówił Bartosz Sieradzki, przedstawiciel firmy Arnott w Polsce.

 

„Mechanicy obawiają się tego produktu, boją się, że jest on niszowy, trudny w montażu, że klienci będą zgłaszać reklamacje. Natomiast prawda jest taka, że odsyłając samochód z zawieszeniem pneumatycznym do dilera, mechanik traci klienta i możliwość serwisowania także innych komponentów. Produkt nie jest skomplikowany, ponad to oferujemy instrukcje wideo i szkolenia” – dodał Bartosz Sieradzki.

Arnott

AS-PL

„Na targi Auto Land przyjechaliśmy z naszą standardową ofertą – są to alternatory, rozruszniki, części nowe oraz regenerowane. Prezentujemy także modele przekrojów alternatorów oraz przegląd naszej całej oferty” – powiedział Jakub Rewiński z działu marketingu firmy AS-PL.

AS-PL

ATE (Grupa Continental)

Na stoisku można było zobaczyć m.in. prezentację filmową poświęconą innowacyjnej koncepcji koła dla samochodów elektrycznych stworzonej przez Continental – New Wheel Concept. „Prezentujemy także urządzenia warsztatowe marki ATE do wymiany płynu hamulcowego oraz przyrządy do badania jego jakości” – mówiła Magdalena Wójcik – Klich, opiekun Rynku Polska dla Continental Aftermarket. Na stoisku dostępne były także katalogi z pełną ofertą firmy.

ATE

Bosch

„Podczas targów prezentujemy testery diagnostyczne KTS wraz z oprogramowaniem ESI Tronic, urządzenia do serwisowania opon – wyważarki, montażownie. Mamy także urządzenia do serwisowania klimatyzacji – pokazujemy ich kilka modeli, w tym stacje klimatyzacji na nowy czynnik 1234yf, urządzenia do kontroli i ustawienia geometrii, podnośniki samochodowe oraz urządzenia do testowania komponentów dieslowskich” – mówił Paweł Borowski, kierownik sprzedaży wyposażenia warsztatowego w firmie Bosch. Firma Bosch prezentowała także szeroką ofertę części zamiennych i koncepcji warsztatowych: Bosch Car Service oraz programu partnerskiego Moduły Bosch. „W trakcie targów w Nexus Academy nasi szkoleniowcy przeprowadzili szkolenie dla warsztatów z diagnozy Pass Thru” – dodał Paweł Borowski.

Bosch

Castrol

Producent olejów prezentował nie tylko nowości – przygotował także wiele atrakcji dla gości odwiedzających stoisko. „Pokazujemy nasze innowacje technologiczne dedykowane m.in. pojazdom Formuły 1, ale także olej Castrol GTX 5W-30 C4 dedykowany do samochodów marek Renault, Dacia i Nissan oraz jednego z silników Mercedesa, a także Castrol EDGE Professional 0W20 Long Life IV – to nowa generacja olejów energooszczędnych, dedykowanych do pojazdów grupy Volkswagen” – mówił Paweł Mastalerek z działu technicznego firmy Castrol. Firma przygotowała też specjalne oferty handlowe dla zwiedzających oraz konkursy i quizy.

Castrol

Continental

Stoisko Continental PTG jak zwykle obfitowało w tłumy klientów, którzy zarówno mogli wymienić doświadczenia o bieżącym asortymencie, jak również uzyskać informacje o nowościach w ofercie oraz wdrażanych programach. Ostatnią nowością w Continental ContiTech jest zmiana logotypu na Continental. Tym samym marka ContiTech znika z rynku. Na stoisku zaprezentowano bieżące nowości, tj. pompy wody do napędu pomocniczego, elektryczne pompy wody oferowane jako osobny produkt oraz zestawy naprawcze PRO. Wiele pytań dotyczyło również dedykowanych zestawów naprawczych napędu pomocniczego oraz kół pasowych. Poza prezentowanymi nowościami na stoisku promowany był również program 5 lat gwarancji na wszystkie produkty z oferty PTG dla rynku osobowego, który kierowany jest do warsztatów. „Ku naszej uciesze wiele pytań kierowanych było w stronę programów wspierających, tj. platforma: Product Information Center czy aplikacja: ContiDrive, wspierające wiedzą każdego mechanika w codziennej pracy oraz wszystkich tych, którzy choć odrobinę interesują się technologią napędu paskowego naszych ulubionych przecież samochodów” – wyjaśniał Jacek Sozański z firmy Continental.

Continental

Dayco

Producent prezentował na targach swoją pełną ofertę – m.in. paski rozrządu, paski wieloklinowe, zestawy rozrządu – oraz model silnika Forda 1.8 TDCI ze specyficznym układem rozrządu, czyli paskiem zanurzonym w kąpieli olejowej. „Jest to rozwiązanie stosowane przez firmę Dayco od 2007 roku. Chcemy klientom uczulić mechaników, by zwracali uwagę, że w układzie rozrządu często zamiast łańcucha znajduje się pasek, o którym często zapominają. Drugim rozwiązaniem, którym się chwalimy i które weszło na rynek aftermarketowy, jest napinacz paska pompy wody w silnikach 1.4, 1.6 grupy PSA i BMW. Jest to również rozwiązanie Dayco, które na rynku wtórnym jest dostępne od dwóch miesięcy” – wyjaśniał Krzysztof Siekierski przedstawiciel firmy Dayco w Polsce
.

Dayco

Delphi Technologies

Firma Delphi Technologies prezentowała na targach swoją pełną ofertę części zamiennych z kategorii układu hamulcowego, układu zawieszenia, klimatyzacji oraz elektroniki silnikowej. „Przygotowaliśmy ekspozycję w kształcie samochodu, przedstawiającą szeroką gamę części z naszej oferty wraz z rozwiązaniami dedykowanymi na pierwszy montaż (OE). Warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesną technologię GDi – wysokociśnieniowy wtrysk benzyny. Premiera tej nowości odbyła się na tegorocznych targach Automechanika we Frankfurcie i jest ona dostępna dla rynku części zamiennych. Jednocześnie pokazujemy kompletną ofertę systemów wtryskowych Diesla, jak również oprzyrządowanie testowe i urządzenia diagnostyczne.” – mówił Piotr Podrażka z firmy Delphi Technologies.

 

Technologia bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi) otwiera warsztatom i dystrybutorom dostęp do najnowszych rozwiązań OE. W skład tej kompleksowej oferty wchodzą pompy i wtryskiwacze montowane jako oryginalne wyposażenie (OE) w ponad 2,1 mln popularnych francuskich pojazdach. Rozszerzenie gamy o kolejne produkty planowane jest w 2019 r.

Delphi Technologies

Denso

Firma prezentowała przegląd swojej oferty. „Pokazujemy nowości wprowadzone ostatnio do oferty, m.in. czujniki położenia wałka rozrządu i wału korbowego. Informujemy klientów o nowościach w poszczególnych liniach produktowych. Dostępne są zarówno materiały techniczne, jak i katalogi produktowe, nasz pracownik odpowiada na wszystkie pytania techniczne” – mówił Przemysław Maliga z firmy Denso.

Denso

ElringKlinger

Producent prezentował nowości, a także informował gości o zastosowaniach swoich [produktów. „Kontynuując prezentację na targach Automechanika we Frankfurcie, teraz już w Polsce prezentujemy naszą ofertę uszczelnień do automatycznych skrzyń biegów. We Frankfurcie produkt miał premierę, teraz pokazujemy go polskim mechanikom. Staramy się także przekazać nieco wiedzy odwiedzającym nasze stoisko w formie quizu” – mówił Korneliusz Kąkol z firmy ElringKlinger.

ElringKlinger

Ferdinand Bilstein

Ferdinand Bilstein Polska prezentował podczas targów ofertę marek febi i Blue Print. Asortyment febi to ponad 37 000 części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych, który jest stale poszerzany. Podczas targów oprócz całej oferty firma zwracała szczególną uwagę na trzy grupy produktów tj. rozrządy, hamulce oraz termostaty. Febi oferuje 300 łańcuchów rozrządu o jakości OE dostępnych jako kompletne zestawy naprawcze z napinaczami łańcucha, prowadnicami, ślizgami i kołami zębatymi. Wybrane łańcuchy posiadają opatentowaną powłokę Tritan.

 

Febi jest również producentem napinaczy łańcucha. Asortyment hamulców febi to szeroka oferta ponad 4000 referencji o jakości OE wykonanych w najnowocześniejszej technologii. Oferta termostatów dostępnych z uszczelkami, zaworami odpowietrzającymi i obudowami pokrywa 90% europejskich modeli samochodów.

 

Marka Blue Print to najlepszy wybór, gdy potrzebne są części zamienne do samochodów azjatyckich, amerykańskich, brytyjskich oraz dostawczych.  Oferta Blue Print została wzbogacona o oleje przekładniowe do automatycznych skrzyń biegów montowanych przede wszystkim w samochodach azjatyckich, amerykańskich oraz brytyjskich. Nowe oleje Blue Print oferują optymalny poziom tarcia, a dzięki stabilności termicznej charakteryzują się odpornością na starzenie, zapewniając ochronę przed zużyciem we wszystkich warunkach pracy i najwyższy możliwy stopień ochrony przed korozją.

 

W wyszukaniu części pomoże nasza wyszukiwarka partsfinder z prostym systemem wyszukiwania.

Ferdinand Bilstein

Filtron

„W czasie targów zapraszamy naszych klientów do rozmowy na temat naszej oferty, na temat wsparcia, jakie oferujemy mechanikom samochodowym. Są to m.in. instrukcje wideo dotyczące filtrów, których montaż jest skomplikowany. Dla umilenia czasu mamy baristów, którzy serwują kawę gościom naszego stosika” – opowiadał Paweł Stachowiak z działu marketingu Mann-Hummel Polska. Co miesiąc Filtron wprowadza na rynek około 10 nowych modeli filtrów.

Filtron

Gates

„Prezentujemy zestawy rozrządu w rozbudowanej wersji dedykowane do układów wyposażonych w termostat. Staramy się podnieść świadomość mechanika poprzez prezentację narzędzi diagnostycznych np. do monitorowania zużycia paska wieloklinowego. Próbujemy dotrzeć do mechanika bezpośrednio, by podnieść kulturę wymiany naszych części” – mówił Marcin Perzyna z firmy Gates.

Gates

Hella

Niemiecki producent skupił się na prezentacji dwóch elementów będących wyróżnikiem firmy. Pierwsza grupa to produkty z kategorii elektryki i elektroniki – pedały gazu, inteligentne czujniki akumulatora (IBS), oferowane niemal wyłącznie przez firmę Hella. Druga grupa produktów to testery diagnostyczne mega macs. „Chwalimy się także promocjami, które ruszyły na jesieni pod wspólnym hasłem „rewolucja”. Są to trzy promocje, które zachęcają do wymiany testerów diagnostycznych, przedłużenie licencji oraz zakup oprogramowania w niższych cenach”  – mówił Marcin Rozner, Dyrektor Marketingu i Zarządzania Produktem w firmie Hella.

Hella

Hengst

Producent filtrów podstawił na promocję nowej technologii. „Promujemy nasze innowacyjne rozwiązanie filtrów olejowych Blue.on – plastikowa obudowa filtra jest wymienna, wkład filtracyjny podlega utylizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zanieczyszczamy środowiska tak jak ma to miejsce przy wymianie filtrów olejowych puszkowych” – wyjaśniał Sławomir Góralewski, reprezentujący markę Hengst w Polsce. „Rozwiązanie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem producentów samochodów, staje się coraz bardziej powszechne w nowych silnikach na pierwszym montażu. Na aftermarkecie będzie to na razie rzadko spotykana technologia, ale wcześniej czy później mechanicy będą mieli z nią do czynienia, dlatego prezentujemy ją na targach” – dodaje Sławomir Góralewski. Hengst kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Trwa budowa trzeciej już fabryki producenta w Polsce, a na początku 2019 r. do użytku zostanie oddane centrum logistyczne firmy.

Hengst

KYB Europe

„Przygotowaliśmy na targi kompletną prezentację naszej oferty amortyzatorów, sprężyn, elementów niezbędnych do ich montażu. Prezentujemy także kilka nowości – amortyzatory z linii Classic zaprojektowane z myślą o starszych pojazdach, gdzie nie tylko jakość, ale również odpowiedni stosunek jakości do ceny ma ogromne znaczenie” – mówił Witold Piestrzeniewicz z firmy KYB Europe.
Na stoisku odbywały się także prezentacje techniczne. „Pokazujemy szczegóły montażu amortyzatora, czyli coś, co ułatwia codzienną pracę mechanikowi, sprawia, że szybciej i sprawniej może zrealizować zlecenie wymiany elementów zawieszenia. Prezentacja cieszy się ogromnym powodzeniem. Cieszymy się mechanicy przychodzą do nas po wiedzę” – dodał Witold Piestrzeniewicz.

KYB Europe

Liqui Moly

Producent olejów i środków smarnych skupił się na prezentacji swojego konceptu warsztatowego. „Prezentujemy wizualizację recepcji warsztatu w barwach Liqui Moly. Oprócz tego pokazujemy kilka nowości – płyn do zalewania filtrów paliwa, gamę olejów Molygen z dwusiarczkiem wolframu, ale przede wszystkim promujemy nasz koncept warsztatowy” – mówił Piotr Mering z Liqui Moly. „W ramach współpracy przekazujemy warsztatom pomysł na nowe usługi, zapewniamy wizualizację serwisu, na naszej stronie internetowej jest dostępna wyszukiwarka produktów. Obecnie wspieramy warsztaty kampanią telewizyjną, polecając ich usługi. Współpraca z nami nie zamyka drogi do obecności w innych sieciach warsztatowych” – dodał Piotr Mering.

Liqui Moly

Luna

Firma ze Szwecji prezentowała na stoisku m.in. narzędzia warsztatowe marek Teng Tools i Luna oraz urządzenia pomiarowe marki Limit. „Szczególnie chwalimy się wózkami narzędziowymi i narzędziami marki Teng Tools. Jest to jedna z naszych wiodących marek. Narzędzia tej marki mają dożywotnią gwarancję, jest to produkt premium. Tego typu marek narzędziowych jest w Polsce tylko kilka. Szczycimy się tym, że klienci nie zgłaszają reklamacji na narzędzia Teng Tools – są tak wysokiej jakości, że się nie psują” – wyjaśniał Leszek Tomczyk z firmy Luna.

Luna

Magneti Marelli

Włoski producent prezentował szeroką gamę produktów ze swojej oferty. „Oferujemy około 40 grup produktowych części zamiennych do auto osobowych, dostawczych i ciężarowych. Auto Land jest jednym z naszych istotnych klientów” – powiedział Mariusz Damrath z firmy Magneti Marelli. Oprócz części zamiennych producent prezentował na targach wyposażenie warsztatowe i oferował promocyjne ceny dla gości stoiska. „Jesteśmy na bieżąco, jeśli chodzi o nowoczesne trendy na rynku warsztatowym. Prowadzimy szkolenia dotyczące aut hybrydowych i elektrycznych. Mamy dość dużą grupę techników, którzy prowadzą szkolenia w całej Polsce. Na szkolenia zaprasza także nasze centrum szkoleniowe w Sosnowcu” – dodał Mariusz Damrath.

Magneti Marelli

Mahle

Firma prezentowała pełną gamę produktową od części silnikowych poprzez filtry, termostaty, aż po mechatronikę. „Wśród nowości jest kompresor klimatyzacji – od tego roku w naszej ofercie. Prezentujemy również nowy pięciowarstwowy filtr kabinowy CareMetix z węglem aktywnym, który oprócz neutralizowania bakterii również neutralizuje przykre zapachy” – mówił Michał Wienconek z Mahle Polska.

Mahle

Mann-Filter

Marka Mann-Filter postawiła na edukację. „Prezentujemy nasz najnowszy projekt Learning Journey. Polega to na zabawie w naukę. Każdy z uczestników ma możliwość zdobycia wiedzy, jak i punktów na karcie, jaka otrzymuje. Przechodząc przez poszczególne stanowiska po obejrzeniu krótkiego filmu odpowiada na pytania, a zgromadzone na karcie punkty są wymieniane na nagrody” – wyjaśniał Arkadiusz Szafrańsk z Mann-Hummel. Na stoisku można było także zobaczyć najnowszy filtr FreciousPlus 2, który odfiltrowuje nawet 80% najdrobniejszych cząsteczek, mniejszych niż 0,1 mikrometra.

Mann-Filter

Monroe

Należąca do koncernu marka Monroe prezentowała na Auto Land Expo 2018 swoje sztandarowe produkty. „Pokazujemy amortyzator oraz inne elementy zawieszenia. Z nowości mamy amortyzator OESpectrum. Amortyzator jest na tyle wytrzymały, że możemy dać klientom 5 lat gwarancji na ten produkt” – wyjaśniał Jarosław Danel. W amortyzatorach Monroe OESpectrum wykorzystano technologię zaworów Monroe R-TECH2 Rebound Valving Technology z dwoma zestawami precyzyjnie skalibrowanych dysków oddzielonych mimośrodowym dyskiem spiralnym w celu eliminacji niepożądanych nagłych zmian siły tłumienia.

Monroe

Moto Remo

Autoryzowany dystrybutor i serwis turbosprężarek oraz sprężarek marek Honeywell Garrett, BorgWarner, Mitsubishi turbocharger oraz Clover TurboIHI zacieśnia współpracę z firmą Auto Land. „Już wkrótce w ofercie Auto Land będzie dostępna pełna gama oferowanych przez nas produktów – turbosprężarki zarówno nowe, jak i regenerowane przez Moto Remo oraz samych producentów. Będą dostępne także akcesoria takie jak rdzenie, zawory, zestawy montażowe, czy przewody olejowe” – powiedział Maciej Kwiatkowski z firmy Moto Remo.

Moto Remo

NGK-NTK

Przegląd oferty i nowości – z tym mogli zapoznać się goście stoiska firmy NGK-NTK. „Prezentujemy przede wszystkim nasz podstawowy asortyment począwszy od układów zapłonowych, poprzez świece zapłonowe, świece żarowe, przewody oraz różnego rodzaju czujniki, które sukcesywnie wprowadzamy od kilku lat. Co dwa lata na targach Automechanika we Frankfurcie wprowadzamy nowości, o których informujemy gości targów Auto Land Expo. Wprowadziliśmy czujniki prędkości obrotowej wału i wałka rozrządu. Produkty te będą wkrótce dostępne w Auto Landzie, a także u innych dystrybutorów. Podkreślamy także podział naszych dwóch marek – NGK odpowiedzialnej za układy zapłonowe oraz NTK – odpowiedzialnej za wszelkiego rodzaju czujniki” – wyjaśniał Dawid Pauszek z firmy NGK-NTK.

NGK-NTK

Nissens

Firma prezentowała m.in. chłodnice do aut hybrydowych i elektrycznych. „Pokazujemy również nowe technologie dedykowane do aut premium – są to chłodnice w pełni aluminiowe. Dodatkowo prezentujemy nowość, która została po raz pierwszy pokazana na targach Automechnika we Frankfurcie – turbosprężarki. Są to produkty fabrycznie nowe, zgodne z oryginałem, na które Nissens daje dwuletnia gwarancję. Klienci pytają o nowości, są nimi zainteresowani” – powiedział Artur Gołembniak z firmy Nissens.

Nissens

NRF

Firma prezentowała przegląd swojej oferty i nowości z zakresu układu chłodzenia. „Pokazujemy nasze produkty od chłodnic klimatyzacji poprzez systemy oczyszczania spalin EGR, chłodnice oleju. Rozbudowujemy ofertę chłodnic oleju oraz układu EGR. Obecnie jest nacisk na ekologię, oczyszczanie spalin zwłaszcza w pojazdach z silnikami Diesla, dlatego my również dynamicznie rozwijamy związane z tym kategorie produktów” – mówił Grzegorz Tarapacki z firmy NRF.

NRF

NTN-SNR

Firma przyjechała na targi Auto Land Expo 2018 z istotnym przekazem dla mechaników samochodowych. „Mechanicy bardzo często kojarzą firmę NTN z japońskimi samochodami, a SNR z francuskimi. Tymczasem obie marki, zarówno NTN, jak i SNR produkują podzespoły głównie do pojazdów niemieckich na pierwszy montaż, a my jako część koncernu reprezentująca tylko rynek automotive aftermarket próbujemy przekazać tę wiedzę naszym gościom. Dlatego organizujemy na stoisku szkolenie wykorzystując silnik Volkswagena 1.8 dwudziestozaworowy, wyposażony w napinacz hydrauliczny. Wykorzystujemy wszystkie narzędzia w naszej strategii marketingowej, aby pokazać, że właśnie samochody niemieckie to jest domena pierwszego montażu marek NTN i SNR” – mówił Jacek Dziadkowiec z firmy NTN-SNR.

NTN-SNR

Osram

Firma prezentowała na targach swoje nowe produkty. „Szczególnie polecamy naszą serię Night Braker Laser i Night Braker Silver. Seria ta jest obecna na rynku od około trzech miesięcy, zastosowano w niej nowoczesną technologię. Główną zaletą tych produktów jest to, że Night Breaker Laser nowej generacji wytwarza nawet do 150% jaśniejsze światło w porównaniu w porównaniu do standardowej żarówki, a Night Breaker Silver do 100% jaśniejsze światło” – wyjaśniał Jarosław Krasuski z firmy Osram. Firma prezentowała także swoje standardowe produkty a także markę Neolux. „Jest to nasza druga marka, z którą wchodzimy na rynek – bardzo dobra jakość w niewygórowanej cenie” – dodał Jarosław Krasuski.

Osram

Parys

Na stoisku firmy Parys można było zobaczyć pełną ofertę produktów dedykowanych warsztatom samochodowym. „Prezentujemy płyny do chłodnic Prestone, płyny do chłodnic PLAK Autorad o wydłużonej trwałości, mieszalne z innymi płynami. Mamy też linię produktów Holts dedykowanych warsztatom na czele ze zmywaczem do hamulców” – mówił Piotr Wójcik z firmy Parys. Na stoisku prezentowane były także produkty marki Sonax do korekty, polerowania i zabezpieczania lakieru, czy polerowania reflektorów samochodowych.

Parys

Philips

Marka prezentowała nowości, które mieli już okazję zobaczyć goście tegorocznych targów Automechanika Frankfurt. „Prezentujemy trzy nowe lampy warsztatowe RCH5S (kieszonkowa lampa), RCH25 (ręczna lampa) i PJH10 (projektor). Nasz kolejna nowość to żarówka halogenowa WhiteVision ultra dla kierowców, którzy chcą mieć wyjątkowo białą wiązkę światła” – wyjaśniała Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips. Największym zainteresowaniem mechaników odwiedzających stoisko cieszyło się oświetlenie LED-owe i lampy warsztatowe. „Oświetlenie LED-owe to nadal dla wielu osób nowość, a lampy warsztatowe to dla mechanika dobry komfort pracy” – dodała Wioletta Pasionek.

Philips

Schaeffler

Firma Schaeffler już kolejny raz uczestniczyła w targach Auto Land Expo. „Auto Land to nasz istotny partner handlowy. Prezentujemy fragment naszej oferty, którą posiadamy na aftermarket, natomiast najistotniejsze są dla nas spotkania z mechanikami samochodowymi, przedstawicielami branży, którym możemy z jednej strony przedstawić naszą ofertę, a z drugiej strony wspomóc poradami dotyczącymi postępowania diagnostycznego, usuwania przyczyn uszkodzeń naszych podzespołów” – mówił Maciej Modelski z firmy Schaeffler.

Schaeffler

SKF

Producent łożysk informował gości targów o wprowadzanej na rynek nowej gamie produktów – elementów układu zawieszenia i układu kierowniczego. „To jest zupełnie nowa linia naszych produktów, które już wkrótce będą dostępne u dystrybutorów. Jest to szeroka gama, m.in. wahacze, drążki kierownicze. Chcemy rozwijać naszą ofertę właśnie w tym kierunku” – mówił Piotr Michałowski z firmy SKF.

SKF

Tedgum

„Oprócz oferty metalowo-gumowych elementów zawieszenia prezentujemy elementy poliuretanowe oraz ściągacze do montażu i demontażu tulei zawieszania, które cieszą się największym zainteresowaniem zwiedzających” – mówił Michał Kostka z firmy Tedgum. Ściągacze do montażu i demontażu tulei zawieszania znacznie ułatwiają pracę mechanikom. „Nie demontujemy elementów zawieszenia takich jak wahacze, czy belki, do demontażu której potrzebna jest druga para rąk, mechanik może wykonać tę czynność samodzielnie, co skraca czas naprawy. Przy tylnym wahaczu w Fordzie możemy skrócić czas naprawy do 6 godzin. Unikamy także takich niedogodności jak zapieczone śruby, które nie można odkręcić, pourywanych przewodów hamulcowych, ograniczmy się do wymiany tulei” – wymieniał zalety narzędzia Michał Kostka.

Tedgum

Texa

Na targach Auto Land Expo 2018 włoski producent prezentował wybraną ofertę stacji klimatyzacji oraz pełną ofertę urządzeń diagnostycznych. „Gorąco polecamy elementy uzupełniające ofertę testerów diagnostycznych o systemy ADAS, czy TPMS. Polecamy także nasze urządzenia głównie ze względu na serwis call – center, który zapewniamy wszystkim użytkownikom naszego sprzętu w czasie całego okresu jego użytkowania, co z punktu widzenia klienta staje się coraz ważniejsze” – mówiła Barbara Masłowska z firmy Texa.

Texa

Total

„Prezentujemy szeroką ofertę olejów silnikowych do wszystkich marek samochodów. Na stoisku gościmy także Adama Klimka, który razem z Andrzejem Husiatyńskim prowadzi szkolenia dotyczące naszej gamy produktów” – mówiła Natasza Michniewicz z firmy Total. Atrakcją stoiska był samochód, w którym Patryk Mikiciuk uczestniczył w Rajdzie Barbórka. Ciekawostką było także mobilne laboratorium olejowe Total.

Total

Uni-Trol

Polski producent wyposażenie warsztatowego prezentował na targach nowe modele wyważarek serii 24, które będą dostępne na rynku od przyszłego roku. „Urządzenia wyposażone są w ekrany dotykowe, w funkcję automatycznego naprowadzania koła oraz intuicyjne menu. Nowością jest możliwość zatwierdzenie polecenia nie na ekranie dotykowym, ale poprzez uderzenie w koło bądź jednym guzikiem, który jest na pulpicie maszyny w sytuacji, gdy mechanik ma brudne ręce” – mówi Łukasz Tyszkiewicz z firmy Uni-Trol.

Uni-Trol

WP

Firma prezentowała na targach swoją stałą ofertę, ale nie zabrakło nowości. Wśród nich znalazły się elastyczne przewody hamulcowe WP FlexLine oraz zestawy WP Service Box, prezentowane wcześniej na targach Automechanika we Frankfurcie. „Zestawy WP Service Box do samodzielnego wykonania metalowych przewodów hamulcowych są dostępne w trzech wariantach – basic, optimum i premium. Z pewnością zestawy ułatwiają pracę w warsztacie, gdzie dorobienie przewodu hamulcowego zajmie od 5 do 10 minut” – Rafał Lanczyk z firmy WP.

Valeo

Francuski producent prezentował  zestawy K4P, które zawierają sztywne koło zamachowe i specjalną tarczę sprzęgła wyposażoną w tłumiki drgań skrętnych. Taki zestaw jest zamiennikiem dwumasowego koła zamachowego – którego częścią są tłumiki drgań – montowanego często w produkowanych obecnie samochodach. „Dla gości stoiska przygotowaliśmy quiz techniczny poświęcony właśnie tej grupie produktów. Prezentujemy również wycieraczki oraz zestawy Valeo FullPACK DMF” – mówiła Agata Tomaszewska z firmy Valeo.

Valeo

ZF Aftermarket

„Prezentujemy naszą nową kampanię reklamową z ambasadorem marki ZF Aftermarket Adamem Małyszem. Powoli przygotowujemy się także do kampanii reklamowej Sachs – tu naszym ambasadorem będzie Bartek Ostałowski. Prezentujemy pierwsze efekty naszej pracy z Bartkiem” – mówił Tomasz Pędzikiewicz z ZF Aftermarket.

 

Na stoisku można było także zobaczyć Corner Module TRW – w pełni aluminiowy moduł zwieszenia tylnego stosowany w BMW serii 5 (model F10, F11, F12) i układ hamulcowy z elektrycznym hamulcem postojowym EPB. Dodatkowo – adaptacyjny układ amortyzacji CDC marki Sachs oraz hybrydowy generator prądu stałego 48V CGS marki ZF.

 

Firma promowała także swój nowy koncept warsztatowy ZF [pro]Tech. „Koncept już wystartował. Odzew z rynku jest pozytywny, duże zainteresowanie. W ramach członkostwa podstawowego ZF [pro]Tech start uczestnicy po uiszczeniu opłaty początkowej otrzymają instrukcje montażowe zgodne ze specyfikacjami pojazdów, katalogi części online, wsparcie techniczne dedykowanej infolinii oraz dostęp do platformy. Istnieje również możliwość otrzymania dostępu do specjalistycznych szkoleń oraz akcji serwisowych producentów, po wykupieniu odpowiednich opcji.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).