Australijski Multispares dołącza do TEMOT International | MOTOFAKTOR

Australijski Multispares dołącza do TEMOT International

Grupa TEMOT International wciąż się rozwija. Dzięki Multispares sieć pozyskała najważniejszego dystrybutora na rynku wtórnym w Australii i Nowej Zelandii jako udziałowca.

 

Multispares Limited i Multispares NZ Limited są spółkami zależnymi w całości należącymi do Supply Network Limited, która jest notowana na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „SNL”. Multispares działa jako firma czysto handlowa, Supply Network jako spółka holdingowa.

 

Multispares od momentu powstania w 1976 r. specjalizuje się w częściach zamiennych i rozwiązaniach technologicznych do pojazdów użytkowych o masie 4 ton i więcej, w szczególności autobusów i ciężarówek marek amerykańskich, europejskich i japońskich. Katalog pełnego asortymentu dystrybutora zawiera około 60 000 aktywnych numerów części obejmujących milion zastosowań w pojazdach. Firma współpracuje ze wszystkimi dostawcami o międzynarodowej renomie w segmencie CV.

 

Nowy akcjonariusz TEMOT prowadzi 20 biur w pięciu z sześciu stanów Australii oraz kolejne pięć biur w Nowej Zelandii. Obecnie zatrudnia około 420 osób. Jego dział sprzedaży i wysyłek zarządza 3600 zamówieniami obejmującymi około 15 000 pozycji dziennie. Własna flota 70 samochodów dostawczych zapewnia szybką realizację zamówień na terenie całego kraju.

 

Sektor pojazdów użytkowych w Australii i Nowej Zelandii charakteryzuje się wysokim i rosnącym średnim wiekiem pojazdów. Jak dotąd nie ma dowodów na konsolidację floty, a rosnąca złożoność części samochodowych jest w rękach wysoce wyspecjalizowanych i ugruntowanych dostawców, takich jak Multispares.

 

Cieszymy się, że Multispares będzie kontynuować historię sukcesu razem z TEMOT. Wspólnie będziemy pracować nad zapewnieniem rynkowi odpowiedzi na pojawiające się trendy, takie jak elektryfikacja i jazda z dostępem do sieci, nie tracąc z oczu codziennej działalności – mówi Fotios Katsardis, prezes i dyrektor generalny TEMOT International.

 

Źródło: TEMOT International

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).