Audi Hungaria rozpoczęło seryjną produkcję silników elektrycznych | MOTOFAKTOR

Audi Hungaria rozpoczęło seryjną produkcję silników elektrycznych

Produkcja silników elektrycznych jest kluczowym etapem przechodzenia koncernu do mobilności elektrycznej.

W Audi Hungaria rozpoczęła się nowa era. We wtorek 24 lipca br. ruszyła seryjna produkcja silników elektrycznych. Linię produkcyjną symbolicznie uruchomili Péter Szijjártó, Minister Spraw Zagranicznych i Handlu Zagranicznego Węgier, Peter Kössler, członek zarządu Audi AG odpowiedzialny za produkcję i logistykę oraz Achim Heinfling, dyrektor zarządzający Audi Hungaria Zrt. Silniki elektryczne wytwarzane są według nowej, innowacyjnej koncepcji produkcyjnej, w hali o powierzchni 8 500 metrów kwadratowych. By produkcja mogła być tu podjęta, koncern zainwestował środki liczone w dwucyfrowych wartościach milionów euro. W tej chwili, w nowym wydziale zatrudnionych jest ponad 100 osób.

Przez ostatnich 25 lat, fabryka Audi Hungaria pisała wraz z innymi zakładami historię rozwoju czterech pierścieni. Nasz węgierski oddział wchodzi dziś na zupełnie nowy poziom ekspercki – poziom produkcji silników elektrycznych. Ta ekskluzywna wiedza i wyjątkowa produkcja czyni Győr jednym z naszych kluczowych zakładów i ucieleśnia strategiczne założenia transformacji koncernu w dostarczyciela zrównoważonych rozwiązań dla mobilności.

członek zarządu Audi AG ds. produkcji i logistyki podczas symbolicznego uruchomienia wydziału w Győr - Peter Kössler

Audi Hungaria podjęło się pionierskiego zadania produkcji silników elektrycznych. Jestem bardzo dumny z naszych pracowników, wysokiego poziomu ich wiedzy eksperckiej i ogromnej motywacji. W proces wytwarzania nowej serii silników elektrycznych zaangażowali się z pełną mocą.

dyrektor zarządzający Audi Hungaria Zrt - Achim Heinfling

 

Pierwsze silniki elektryczne pochodzące z Győr montowane będą w modelu Audi e-tron. Ten pierwszy w pełni elektryczny model Audi wytwarzany jest w fabryce czterech pierścieni w Brukseli.

 

By rozpocząć produkcję silników elektrycznych, Audi Hungaria, w przeciągu jednego roku zainstalowało innowacyjne wyposażenie produkcyjne oraz specjalne wyspy. Wydziały rozwoju silników elektrycznych oraz planowania produkcji współpracowały ściśle nie tylko ze sobą, ale również z centrum wytwarzania prototypów i technik produkcyjnych w Győr, wspólnie tworząc wymagane tu eksperckie rozwiązania. Dziś fabryka może wyprodukować ok. 400 osiowych silników dziennie, ale wolumen ten może być łatwo zwiększony. Pracuje tu ok. 100 osób, a do końca roku liczba ta zwiększy się do ponad 130. Produkcja prowadzona jest na jedną zmianę, ale już wkrótce ruszy na trzy zmiany.

 

Wyposażenie produkcyjne, roboty oraz stanowiska do skręcania i pomiarów są ustawione w ustalonych pozycjach, ale nie są połączone w linearny ciąg produkcyjny. Produkcja systemów napędowych prowadzona jest wg. założeń metody modularnej, na wyspach produkcyjnych. Pomimo wstępnie zdefiniowanej kolejności montażu, metoda modularna pozwala na zróżnicowanie ścieżek wędrówki podzespołów oraz na większy zakres dowolności w procesie produkcyjnym. Części na poszczególne stanowiska pracy transportowane są przez bezzałogowe pojazdy sterowane inteligentnym systemem informatycznym.

 

Równolegle do wydziału produkcyjnego, w dziale rozwoju silników Audi Hungaria zainstalowało trzy stanowiska służące do badań i ciągłej, testowej pracy tych jednostek. Pracownicy przeszli dodatkowe szkolenia w tej dziedzinie, by stać się najlepszymi ekspertami produkcji silników elektrycznych.

 

Audi Hungaria w ubiegłym roku wyprodukowało 1 965 165 silników spalinowych, stając się w ten sposób jednym z największych w świecie wytwórców tego typu jednostek napędowych. W roku 2017, w Győr produkowano 6 różnych silników benzynowych i 3 różne jednostki wysokoprężne, których moc sięgała od 63 kW (86 KM), aż do 470 kW (639 KM). Każdego dnia, w 32 fabrykach Grupy Volkswagen, ok. 6 tysięcy zatrudnionych wytwarza ok. 9 tysięcy jednostek napędowych różnych typów.

 

Źródło: Audi

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).