Audi elektryfikuje Lewego i Bayern | MOTOFAKTOR

FC Bayern i Audi zainstalowały na Allianz Arenie 21 punktów ładowania EV, a piłkarze i władze klubu otrzymają nowe Audi linii e-tron.

Od lata tego roku infrastruktura ładowania na Allianz Arenie ma być stopniowo rozbudowywana, umożliwiając wkrótce ładowanie pojazdów elektrycznych w innych obszarach kompleksu stadionów wielokrotnych mistrzów Niemiec.

 

We wrześniu 2020 roku FC Bayern i Audi rozpoczęły wspólną podróż w kierunku zrównoważonej mobilności. Flota klubowa jest w ciągłym procesie przestawiana na napęd elektryczny. Duża część składu i kierownictwa klubu jjeździ już całkowicie elektrycznymi pojazdami w postaci Audi e-tron lub Audi e-tron Sportback. Wkrótce Audi e-tron GT trafi do piłkarzy.

Zrównoważona mobilność premium jest głównym celem naszej strategicznej orientacji w Audi. Wraz z FC Bayern uosabiamy postęp i wysyłamy kolejny wyraźny sygnał na rzecz elektryfikacji wraz z rozbudową infrastruktury ładowania. Hildegard Wortmann członek zarządu AUDI AG ds. Sprzedaży i marketingu
Punkty ładowania na Allianz Arena to dla nas ważna inwestycja w zrównoważoną przyszłość. To po raz kolejny pokazuje, że wieloletnia współpraca z AUDI AG wykracza daleko poza standardowe sponsorowanie. Dla naszych graczy atmosfera na boisku jest zawsze elektryzująca - więc jest to odpowiednia współpraca: obaj partnerzy są zorientowani na przyszłość i chcą razem czynić postępy. Andreas Jung dyrektor ds. Marketingu, sponsoringu i wydarzeń w FC Bayern Monachium

 

Audi i FC Bayern zainstalowały już 38 punktów ładowania na poligonie przy Säbener Straße. Zostali podłączeni do sieci późnym latem 2020 roku, przed rozpoczęciem sezonu Bundesligi. FC Bayern zmniejszył zużycie paliwa przez swoją flotę do mniej niż 95 gramów CO2/km, a tym samym w istotny sposób przyczynia się do zrównoważonego rozwoju.

 

Audi stoi ramię w ramię z najbardziej utytułowanym klubem niemieckiej piłki nożnej od 2002 roku, a od 2011 roku marka z czterema pierścieniami jest również udziałowcem FC Bayern Monachium AG.

Elektryfikacja w Audi

Infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych stale się rozwija. Dzięki usłudze e-tron Charging Service (eCS), Audi oferuje dostęp do ponad 220 000 punktów ładowania w 26 krajach Europy. Ponadto Audi konsekwentnie rozszerza swoją ofertę modeli elektrycznych.

 

W 2021 r. po raz pierwszy ponad połowa nowo wprowadzonych modeli ma być elektryczna. Rozpoczęło się to światową premierą Audi e-tron GT w lutym. Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron mają zostać wypuszczone w połowie roku. Dzięki tym modelom Audi po raz pierwszy ma umożliwić swoim klientom wejście do elektrycznego świata Audi w segmencie samochodów kompaktowych.

 

Ponadto Audi wzmacnia swoją ofertę w segmencie PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle): w około co drugiej serii silników spalinowych w tym roku pojawić ma się także hybrydowy model plug-in. Do 2025 roku Audi zamierza zaoferować ponad 20 w pełni elektrycznych modeli i znacznie przyspieszyć rozszerzenie swojej gamy PHEV. Firma przewiduje, że do tego czasu w pełni elektryczne i hybrydowe samochody będą stanowić około jednej trzeciej jej globalnej dystrybucji.

 

Źródło: Audi

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).