Arkadiusz Kamiński apeluje do wiceministra Kurtyki | MOTOFAKTOR

Arkadiusz Kamiński, dyrektor generalny firmy AK Motor zaapelował w liście otwartym do wiceministra Kurtyki o zmiany w projekcie spółki ElectroMobility Poland.

W miniony wtorek 8 października br. na oficjalnym kanale YouTube marki AK Motor pojawił się materiał wideo, który jest listem otwartym jej dyrektora generalnego do wiceministra środowiska Adama Kurtyki dotyczącym kwestii projektu ElectroMobility Poland.

 

Dyrektor Kamiński wyraża w nim swoje obawy wobec tego, w którą stronę zmierza narodowy projekt polskiego samochodu elektrycznego, jak i żal względem tego jak jego firma została potraktowana na poszczególnych etapach realizacji programu.

AK Motor uczestniczyło w postępowaniu, które doprowadziło do wyboru technologii dla ELectroMobility Poland. W 2018 r. AK Motor była liderem najpotężniejszego polskiego konsorcjum firm partnerskich, których celem jest wprowadzenie wiodących światowych technologii do ElectroMobility Poland. Konsorcjum AK Motor zwyciężyło w postępowaniu zorganizowanym przez ElectroMobility Poland i było uznane, że technologie naszego projektu Syreny Meluzyny E5 były bardziej zaawansowane niż naszych konkurentów. Pomimo naszego sukcesu w postępowaniu ElectroMobility Poland udział naszej firmy stał się dla nas jak miecz, który tnie w obie strony.Z jednej strony jestem bardzo dumny z naszego osiągnięcia, firmy takie jak Green Power Systems oraz EDAG zostały wybrane do dalszego uczestnictwa w ElectroMobility Poland i one pochodzą z konsorcjum AK Motor. Z drugiej strony pod kierownictwem pana Piotra Zaremby ElectroMobility Poland zdecydowało, aby ominąć udział AK Motor w dalszej współpracy, nie wykazując absolutnie żadnego zainteresowania najpopularniejszą polską marką Syrena. Arkadiusz Kamiński dyrektor generalny AK Motor

 

Kamiński mocno sprzeciwia się wizji uczynienia z ElectroMobility Poland przedsiębiorstwa w pełni państwowego, uznając że może to bardziej zaszkodzić niż pomóc polskiemu przemysłowi motoryzacyjnemu.

ElectroMobility Poland w stanie obecnym oznacza katastrofę dla nowo powstających polskich firm motoryzacyjnych. Pamiętajmy, że ElectroMobility Poland powstało po to, aby pomóc polskim producentom motoryzacyjnym w rozwoju, dzięki ogromnemu kapitałowi i wsparciu technologicznemu przez rząd polski. Zamiast pomagać polskim producentom motoryzacyjnym ElectroMobility Poland zdecydowało, aby wziąć dla siebie najlepsze technologie od tych firm i założyć nową znacjonalizowaną polską markę samochodową. To prawie zniszczyło kilka najlepszych polskich projektów motoryzacyjnych i stojące za nimi firmy. Arkadiusz Kamiński

 

Poniżej materiał wideo z pełną treścią listu otwartego Arkadiusza Kamińskiego:

O firmie AK Motor

Założona w Kanadzie, 14 lutego 2012 roku firma AK Motor International Corporation jest firmą motoryzacyjną. Po podpisaniu umowy z pierwotnym właścicielem, firma AK Motor uzyskała prawa do rozwoju, produkcji i marketingu samochodów pod marką Syrena. Nowoczesny projekt Syreny przedstawiony przez AK Motor jest oficjalną kontynuacją marki Syrena, rozpoczętą w Polsce w latach 50-tych.

 

W dniu 9 lipca 2014 r. została założona firma AK Motor Polska Sp. z o.o., która stała się jednocześnie siedzibą główną firmy, a teraz jest centrum operacji projektowych i realizacyjnych; odpowiada za rozwój biznesu, jak również za politykę Marketingowo-PR-ową.

 

Biuro w Kanadzie jest aktualnie pierwszym zagranicznym oddziałem.

 

Źródło: AK Motor

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).