Applied EV ulepsza projektowanie systemów pojazdów autonomicznych z pomocą Siemens Xcelerator | MOTOFAKTOR

Applied EV ulepsza projektowanie systemów pojazdów autonomicznych z pomocą Siemens Xcelerator

person Adrian Januszkiewicz 25/10/2022

Siemens Digital Industries Software ogłosił, że Applied EV wykorzystuje portfolio Siemens Xcelerator przy opracowywaniu swoich autonomicznych pojazdów nowej generacji.

 

Applied EV tworzy rozwiązania transportowe z wykorzystaniem aplikacji opartych o architekturę ASIL (Automotive Safety Integrity Level) dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Chmurowe oprogramowanie Teamcenter X firmy Siemens do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) z portfolio Siemens Xcelerator jest zaufanym narzędziem dla Applied EV w zakresie projektowania i przepływu prac nad jakością, pomagającym obniżyć koszty i skrócić czas wprowadzania produktu na rynek. Ogłoszenie to następuje po niedawnym sukcesie Applied EV w testowaniu samojezdnego, bezkabinowego pojazdu użytkowego na europejskich ulicach i ogłoszeniu zawarcia długoterminowego partnerstwa z Suzuki Motors.

 

Flagowy produkt Applied EV, Digital Backbone (DBB), to specjalnie skonstruowany system kontroli oprogramowania dla aplikacji elektrycznych i autonomicznych. DBB ma zwiększać możliwości cyfrowe pojazdów elektrycznych, co z kolei ma zmniejszać złożoność sprzętu i koszty produkcji, optymalizując wdrażanie technologii autonomicznej jazdy i wspierając nową generację architektury pojazdów, które mają być całkowicie zdefiniowane programowo. Został starannie wykonany, aby spełnić najwyższe wymagania bezpieczeństwa, co czyni go rozwiązaniem dla autonomicznych zastosowań poziomu 4/5.

 

Współpraca z globalnym gigantem technologicznym, firmą Siemens, ma strategiczne znaczenie dla realizacji długoterminowej wizji Applied EV. Zapotrzebowanie na w pełni autonomiczne pojazdy i technologie gwałtownie wzrasta. Nowa, oparta na chmurze platforma PLM firmy Siemens pomoże nam sprostać temu zapotrzebowaniu, zapewniając lepsze zarządzanie zmianami i jakością – powiedział Julian Broadbent, współzałożyciel i dyrektor generalny Applied EV – Pomaga zwiększyć szanse na wprowadzenie właściwego sprzętu i oprogramowania już za pierwszym razem, usprawniając zintegrowane podejście firmy do inżynierii.

 

Siemens jest zaangażowany we wzmacnianie innowacyjnych firm, takich jak Applied EV, aby napędzać ich działania na rzecz zrównoważonego wzrostu i transformacji swoich branż – powiedziała Samantha Murray, wiceprezes i dyrektor zarządzająca Siemens Digital Industries Software, Australia i Nowa Zelandia – Applied EV to prawdziwa australijska historia sukcesu firmy wiodącej na rynku, dzięki innowacyjnemu projektowaniu, danym i produkcji. Znajdują się w czołówce komercyjnych technologii autonomicznych, które mogą mieć zastosowanie w dowolnym pojeździe lub systemie, w wielu branżach. Jesteśmy dumni ze współpracy z Applied EV, ponieważ mamy wspólny cel, jakim jest wykorzystywanie oprogramowania do wprowadzania innowacji i kwestionowania status quo.

 

Źródło: Siemens

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).