Aplikacja ThermoConnect firmy Webasto | MOTOFAKTOR

Aplikacja ThermoConnect firmy Webasto

Sterowanie zasilanym paliwem ogrzewaniem postojowym za pomocą smartfona, tabletu lub komputera PC to możliwości nowej aplikacji ThermoConnect firmy Webasto.

Jak zapewnia Webasto, za pośrednictwem internetowej aplikacji ThermoConnect sterowanie ogrzewaniem postojowym jest dostępne w każdej chwili. Wystarczy uruchomić aplikację w smartfonie i z jej pomocą włączyć ogrzewanie postojowe, by samochód był wolny od lodu, a jego wnętrze zostało ogrzane.

 

Ustawienia ThermoConnect można dopasować do potrzeb użytkownika. Kierowca w dowolnej chwili może uruchomić ogrzewanie postojowe lub zaprogramować je tak, aby samochód został ogrzany na czas wyjazdu. Można również ustawić regularnie powtarzające się czasy odjazdów oraz sprawdzić aktualną temperaturę w samochodzie i dzięki temu lepiej określić zapotrzebowanie na ogrzewanie.

 

Coraz więcej użytkowników ogrzewania postojowego woli korzystać z niego za pomocą aplikacji.

Gdy Webasto wprowadziło w 2011 roku swoją pierwszą aplikację do sterowania ogrzewaniem postojowym, korzystało z niej zaledwie około 5 procent naszych klientów. Dziś z takiego sposobu kontrolowania ogrzewania postojowego korzysta już około 1/4 użytkowników. Zakładamy, że ten trend będzie szybko rosnąć i osiągnie 50 procent w ciągu 2-3 lat.

dyrektor Sprzedaży i Marketingu w dziale Webasto Thermo & Comfort w Niemczech - Bernd Joerg

Jak to działa?

By umożliwić wzajemną komunikację aplikacji i ogrzewania postojowego, pod deską rozdzielczą instalowana jest jednostka sterująca ThermoConnect. Po zamontowaniu jest niewidoczna i można ją zastosować w prawie każdym pojeździe, podobnie jak moduł ogrzewania postojowego. Ogrzewanie postojowe i aplikacja są z łatwością aktywowane i parowane ze sobą za pomocą kodu QR. Następnie na stronie internetowej myWebasto Connect użytkownik może w dowolnym momencie uzupełnić swoje dane osobowe.

 

Portal jest prowadzony przez europejskiego partnera Webasto. W przeciwieństwie do systemu ThermoCall, karta SIM od razu jest zamontowana w jednostce sterującej ThermoConnect. Nie trzeba podpisywać osobnej umowy z operatorem sieci komórkowej. Karta SIM działa we wszystkich sieciach komórkowych, w tym w roamingu na terenie całej Europy.

ThermoConnect potrafi jeszcze więcej

Jak podaje Webasto, ThermoConnect to jedyny sterownik ogrzewania postojowego, dysponujący GPS, zapewniając użytkownikowi wygodną usługę lokalizacji, która dokładnie wskazuje, gdzie znajduje się pojazd i jak do niego dotrzeć.

 

Jest to szczególnie przydatne w nieznanym otoczeniu, na przykład na dużych parkingach. Jeżeli z pojazdu korzysta kilka osób, które mają w swoich smartfonach aplikacje, wszystkie mogą połączyć się ze sterownikiem ThermoConnect w pojeździe. W razie potrzeby aplikacja wskaże każdemu z użytkowników drogę do pojazdu. W przypadku pojazdów użytkowych, funkcja ta może nawet zastąpić narzędzie do zarządzania flotą. Korzystając z funkcji geofencingu, ThermoConnect może również powiadomić użytkownika, gdy pojazd opuści określony wcześniej obszar geograficzny. Korzystając z menu funkcji Map Service, użytkownicy mogą łączyć aplikację z różnymi, sterowanymi za pośrednictwem sms-ów lub połączeń telefonicznych aplikacjami inteligentnego domu, dzięki czemu np. drzwi garażu będą się otwierać, gdy samochód się do nich zbliży.

 

Na życzenie aplikacja wskazuje także aktualne napięcie akumulatora pojazdu. Ostrzeżenia są wyświetlane za pomocą komunikatów w telefonie, gdy tylko napięcie spadnie poniżej wcześniej określonej wartości.

 

Aplikacja może być wykorzystywana dla z innymi elementami obsługowymi Webasto, takimi jak piloty zdalnego sterowania T91 i T 100 HTM oraz MultiControl Car.

 

Cena całego osprzętu systemu ThermoConnect to 1 750 zł brutto. Korzystanie z aplikacji i portalu przez pierwszy rok użytkowania jest bezpłatne. Od drugiego roku jest naliczana roczna opłata w wysokości 34,99 euro. Powiązana aplikacja jest dostępna bezpłatnie dla urządzeń z systemami Android i iOS.

 

ThermoConnect będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie 2019 roku.

 

Źródło: Webasto

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).