Amortyzatory fabryczne a BILSTEIN B6 Performance | MOTOFAKTOR

Amortyzatory fabryczne a BILSTEIN B6 Performance

To już ostatnie dni do rozwiązania quizu wiedzy o amortyzatorach od BILSTEIN, który daje mechanikom szansę na jazdy porównawcze na Torze Modlin.

Od lat marka BILSTEIN oferuje dwie gamy amortyzatorów – zamienniki fabrycznie montowanych części i ich odpowiedniki udoskonalone pod kątem charakterystyki pracy. W katalogu produktów noszą one oznaczenia Replacement i Performance, a klasycznym przykładem jest seria B4 i B6. Mechanicy nie raz stają przed dylematem, który z nich zaproponować, jak też wytłumaczyć kierowcom różnicę pomiędzy nimi.

 

Amortyzatory BILSTEIN B4 versus B6 są jednym z najpopularniejszych tematów naszych szkoleń technicznych. Trudno jednak na podstawie prezentacji czy przekrojów zobrazować różnicę pomiędzy nimi. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że to właśnie wiedza przedstawiciela warsztatu, jego przekonanie do produktu, jest kluczowe do podjęcia przez właściciela samochodu decyzji o wyborze nowych amortyzatorów. Stąd pomysł na organizację jazd porównawczych na profesjonalnym torze – mówi Tomasz Siemek z firmy IHR Warszawa, managera marki BILSTEIN w Polsce.

 

Spotkanie „Poczuj różnicę” zaplanowano na 21 kwietnia 2022 roku na Torze Modlin. Można je potraktować jako szkolenie praktyczne, bo do dyspozycji uczestników będą dwa identyczne modele Volkswagena Golfa. Jeden z nich wyposażono w fabryczne amortyzatory, drugi właśnie w komplet BILSTEIN B6. W programie przewidziano prowadzenie auta po asfaltowym torze, jak i zajęcia z wykorzystaniem infrastruktury szkoły doskonalenia techniki jazdy.

 

Ponadto techniczne różnice pomiędzy tymi amortyzatorami zostaną po raz pierwszy zademonstrowane z wykorzystaniem mobilnego testera zawieszenia BILSTEIN. Do jego holowania przeznaczono Volkswagena Amaroka, w którym zamontowany został także komplet B6 Performance. Co więcej, każdy z uczestników będzie miał okazję pokonać nim odcinki terenowe o różnym stopniu trudności.

Dopełnieniem szkolenia będzie spotkanie z ambasadorką marki BILSTEIN w Polsce, Gosią Rdest. Zawieszenie jej SEAT-a Leona Racer z Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zostało oparte na komplecie amortyzatorów sportowych MDS. Każdy z uczestników będzie miał okazję pokonać serię okrążeń po Torze Modlin siedząc na zamontowanym specjalnie z tej okazji prawym fotelu. Za kierownicą Gosia Rdest, zaś w strefie serwisowej o przygotowaniach auta do sportowej rywalizacji opowiedzą mechanicy z teamu Racingtech.

 

Quiz, warunki uczestnictwa oraz szczegółowy opis tego wydarzenia dostępne są na stronie https://workshop.bilstein.com/pl/poczuj-roznice/ Zgłoszenia należy nadsyłać do 8 kwietnia 2022, przy czym każdy chętny do wzięcia udziału w jazdach testowych może przesłać swoje odpowiedzi dowolną liczbę razy.

 

Źródło: BILSTEIN

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).