Amortyzatory BILSTEIN EVO RT w Mercedesie-AMG GT2 | MOTOFAKTOR

Amortyzatory BILSTEIN EVO RT w Mercedesie-AMG GT2

W nowym Mercedesie-AMG GT2, opracowanym zgodnie z technicznymi przepisami GT2, pojawiły się 3-drożne amortyzatory wyścigowe BILSTEIN EVO RT.

Podczas gdy profesjonaliści coraz częściej jeżdżą samochodami GT3 w międzynarodowych wyścigach GT, a klasa GT4 to raczej cykl wytrzymałościowy, klasa GT2 jest skierowana przede wszystkim do kierowców-dżentelmenów. Nowy Mercedes-AMG GT2 koncentruje się właśnie na tej grupie. Samochód wyścigowy ze sportowej stajni Affalterbach został opracowany zgodnie z technicznymi przepisami GT2 i wypełnia lukę między modelami AMG GT3 i AMG GT4.

3-drożne amortyzatory wyścigowe BILSTEIN EVO RT dla GT2

Fot. Sebastian Kubatz

GT2 o mocy 707 KM jest najmocniejszym homologowanym samochodem wyścigowym w historii programu Mercedes-AMG Customer Racing. Zarówno moc silnika, jak i prędkość maksymalna nowego samochodu wyścigowego przekraczają poziom GT3. Z tego powodu zawieszenie w Mercedes-AMG GT2 musi być szczególnie dopracowane. Na szczęście regulamin dopuszcza umożliwia wiele indywidualnych, co pozwala na efektywną współpracę kierowcy, mechaników i specjalistów z Bilstein, którzy dostarczyli tu swoje nowe, 3-drożne amortyzatory wyścigowe BILSTEIN EVO RT. Nie tylko imponują one wydajnością i trwałością, ale także są opracowane specjalnie z myślą o wyścigach, także tych wytrzymałościowych.

Indywidualne zestrojenie

Fot. Sebastian Kubatz

Zespoły wyścigowe mogą zmieniać ustawienia w bardzo szerokim zakresie. BILSTEIN EVO RT zaprojektowany jako 3-drożny amortyzator do sportów motorowych jest regulowany w zakresie odbicia w zakresie niskich prędkości (prędkości tłoczyska od 0 do około 125 mm/s), jak i w zakresie dużych prędkości (prędkości tłoczyska powyżej 125 mm/s).

Dzięki temu 3-drożny amortyzator wyścigowy BILSTEIN EVO RT zapewnia wysokie właściwości jezdne na wszystkich trasach, a także spełnia oczekiwania ambitnych kierowców, którzy chcą perfekcyjnie dostroić swój pojazd.

Źródło: BILSTEIN

Zdjęcie główne: Sebastian Kubatz

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).