ALZURA Tyre24: Udany rozwój konfiguratora 3D | MOTOFAKTOR

ALZURA Tyre24: Udany rozwój konfiguratora 3D

Stały rozwój konfiguratora 3D sprawił, że na ALZURA Tyre24 jest już 1200 modeli pojazdów i 1912 modeli kół dostępnych w 3D.

Od 2012 roku internetowy rynek B2B ALZURA Tyre24 oferuje swoim klientom konfigurator 3D, aby stworzyć efekt zaskoczenia przy doradzaniu klientom końcowym przy zakupie felg. Realistyczna symulacja 3D pokazuje skonfigurowany pojazd z odpowiednią kombinacją kół i opon w znaczących szczegółach. Konfigurator kół upraszcza doradztwo dla kupujących na rynku.

 

Aby utrzymać konfigurator 3D w stanie ciągłej aktualizacji, rynek online podejmuje ogromne wysiłki. Spojrzenie za kulisy pokazuje, jak wiele czasu i wysiłku technicznego wymaga ta praca: W ciągu ostatnich dziewięciu lat stworzono 1200 modeli 3D pojazdów 52 marek samochodowych. Najliczniej reprezentowana jest marka Mercedes – 109 modeli.

 

Zespół 3D firmy e-commerce przygotowuje średnio od 5 do 20 pojazdów miesięcznie. Na kompletne przygotowanie każdego pojazdu potrzeba od jednego do dwóch dni. Obejmuje to m.in. poszukiwanie danych technicznych i lakieru. Następnie następuje obróbka modeli 3D, nadanie nazw poszczególnym elementom, oświetlenie i korekty w modelu 3D.

 

W konfiguratorze dostępnych jest 1912 wzorów z 13 producentów felg w 3D. Wśród producentów z największą liczbą wzorów obręczy jest Borbet z 49 wzorami i łącznie 400 indywidualnymi zgłoszeniami w różnych wymiarach i kolorach.

 

Autec Wheels jest na drugim miejscu z 26 wzorami i łącznie 280 indywidualnymi zgłoszeniami w różnych rozmiarach i kolorach. W przypadku marki felg, takiej jak Autec Wheels, przetwarzanie trwa średnio dwa i pół miesiąca. Kolejne dwa i pół miesiąca zajmuje renderowanie. Każdy model felgi 3D różni się wzorem, kolorem, średnicą, odległością od środka i liczbą otworów. Nie wszystkie lakiery do felg i pasty polerskie są formowane zgodnie z referencjami obrazu 3D, ale każdy pojedynczy lakier jest wizualizowany na przykładowym kole dostarczonym przez producenta.

Ogromna infrastruktura obliczeniowa

Farma renderująca zespołu 3D składa się z 16 serwerów renderujących, które stale renderują obrazy. Do renderowania wykorzystywane są w sumie 224 fizyczne rdzenie o łącznej wydajności 50 GHz.

 

Dla samej sceny głównej konfiguratora 3D (widok 3D z rotacją) od 2012 roku wyrenderowano już 2 TB, co odpowiada 17 milionom pojedynczych obrazów. Każdy pojedynczy obraz składa się z dziewięciu warstw, które mogą być wymieniane w zależności od potrzeb. Sceny HDRI, które umożliwiają wyświetlanie pojazdu stworzonego w 3D na różnych scenach tła, wymagają obecnie 900 GB pamięci.

 

Źródło: SAITOW AG

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).