ALZURA Tyre24 podsumował rok 2021 w Polsce | MOTOFAKTOR

ALZURA Tyre24 podsumował rok 2021 w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 3/02/2022

Miniony rok obrotowy 2021 był pozytywny dla portalu B2B ALZURA Tyre24. Pomimo pandemii, nadal był ważnym partnerem branży moto.

Skutki pandemii koronawirusa w 2021 roku były również odczuwalne dla portalu ALZURA Tyre24, ale znacznie mniej niż dla całego rynku opon w Polsce. Sprzedaż w segmencie opon w Polsce była nieco powyżej poziomu z roku 2020 pod względem ilości sprzedanych sztuk. Dzięki zwiększonej sprzedaży platforma była w stanie poprawić wyniki w ubiegłym roku i wygenerować niewielki wzrost w stosunku do roku 2020. Znacznie powyżej oczekiwań rozwinęła się w 2021 roku sprzedaż opon zimowych, odnotowując wzrost liczby sprzedanych sztuk o 33%.

 

W 2021 roku rozwój w segmencie części zamiennych był bardzo satysfakcjonujący. Zarówno we wszystkich krajach, jak i w Polsce ubiegły rok był bardzo udany, ze wzrostem zamówień o 50% w porównaniu do roku 2020.

 

Od wybuchu pandemii koronawirusa w 2020 roku, pozytywna dynamika naszej działalności w segmencie części zamiennych utrzymywała się w ubiegłym roku we wszystkich krajach. Dodatkowo do wzrostu przyczyniły się ogólne zmiany na rynku, na których mocno korzysta e-commerce. Coraz więcej warsztatów ma świadomość łatwości wysyłki części zamiennych. Do zwiększenia marży, a w przyszłości zysków dobrze wykorzystuje alternatywne (online) źródła zakupów, takie jak ALZURA Tyre24. W czasach, kiedy rynek jest pod ciągłą presją, optymalizacja zaopatrzenia w potrzebne materiały – w tym opony lub części zamienne – jest jednym z najważniejszych priorytetów dla każdego warsztatu. Platforma ALZURA Tyre24 oferuje nie tylko znacznie głębszą i szerszą gamę produktów oraz większą dostępność towarów, niż regionalna hurtownia części, ale także znaczące różnice cenowe, na których zyskuje klient – mówi Michael Saitow, CEO i założyciel firmy SAITOW AG, właściciel portalu B2B ALZURA Tyre24.

Opony i części najlepiej przyjęte w Polsce w 2021 r.

Najpopularniejsze marki opon zimowych 2021 (ocena według liczby sprzedanych produktów):

 

1. Pirelli
2. Hankook
3. Bridgestone
4. Dębica
5. Nokian
6. Continental
7. Kormoran
8. Nexen
9. Michelin
10. Yokohama

 

Najpopularniejsze marki opon letnich 2021 (ocena według liczby sprzedanych produktów):

 

1. Nexen
2. Hankook
3. Pirelli
4. Michelin
5. Continental
6. Goodyear
7. Nokian
8. Bridgestone
9. Barum
10. Dunlop

 

Najlepiej sprzedające się marki opon całorocznych 2021 (ocena według liczby sprzedanych artykułów):

 

1. Goodride
2. Imperial
3. Windforce
4. Westlake
5. Michelin
6. Nordexx
7. Linglong
8. Goodyear
9. Hankook
10. Nokian

 

Najlepiej sprzedające się marki części zamiennych 2021 (ocena wg liczby zamówień):

 

1. febi bilstein
2. Bosch
3. ATE
4. TRW
5. Van Wezel
6. Sachs
7. Mann filtry
8. Meyle
9. Mahle
10. SKF

 

Najlepiej sprzedające się kategorie części 2021 (ocena wg liczby zamówień):

 

1. Zestaw klocków hamulcowych
2. Tarcza hamulcowa
3. Filtr oleju
4. Filtr
5. Filtr powietrza
6. Amortyzator
7. Pompa wodna
8. Wahacz
9. Zestaw sprzęgła
10. Sprężyna zawieszenia

 

Źródło: SAITOW AG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).