ALZURA Tyre24: Dealerzy mogą śledzić rozwój cen opon | MOTOFAKTOR

ALZURA Tyre24: Dealerzy mogą śledzić rozwój cen opon

Aby dać dealerom lepszą ocenę obecnych cen, platforma B2B zintegrowała przegląd zmian cen dla opon oferowanych na ALZURA Tyre24.

Po wybraniu żądanej opony dealerzy znajdą zdjęcie produktu, etykietę opony oraz przegląd cen na stronie szczegółowej, na której można śledzić zmiany cen w ciągu ostatnich trzech miesięcy w większym widoku. Dodatkowo, wskaźnik myszy może być przesuwany nad linią ceny, aby zobaczyć dokładną cenę dla konkretnej daty. Wyświetlacz cen jest codziennie aktualizowany, tak aby zawsze były w nim zawarte aktualne ceny.

 

Ogólnie rzecz biorąc, platforma B2B zapewnia przejrzyste porównanie opon i optymalną strukturę cen. Dlatego Michael Saitow, prezes i założyciel firmy SAITOW AG, operatora platformy B2B ALZURA Tyre24, radzi wszystkim dealerom, aby nie polegali tylko na jednym dostawcy, ponieważ w przypadku kryzysu, np. braku gumy lub niewypłacalności stałego dostawcy, sytuacja może stać się krytyczna. W szczególności problem z dostawą opon przed sezonową wymianą opon z letnich na zimowe stwarza dealerom poważne problemy z terminowym pozyskiwaniem towarów, jeżeli nie stworzyli oni sieci dostawców.

Problem ten nie występuje jednak na ALZURA Tyre24 ze względu na ekonomiczność platformy. Jeśli dostawca nie jest już w stanie dostarczać określonych produktów ALZURA Tyre24, dzięki międzynarodowej sieci 2 000 dostawców jest w stanie dobrze zamortyzować awarię. Gwarantuje to stałe źródło dostaw przez cały czas, co jest szczególnie ważne dla branży oponiarskiej, której działalność ma charakter głównie sezonowy.

Poprawa marż i zwrotów dzięki nowym źródłom zakupu opon

ALZURA Tyre24 oferuje dealerom, oprócz ogromnej różnorodności produktów i wysokiej dostępności towarów, również znaczne korzyści cenowe. Powiedzenie „zysk jest w zakupie” jest starą maksymą biznesową, ale dziś i w przyszłości ma ona większe zastosowanie niż kiedykolwiek.

 

Na rynku, który jest pod ciągłą presją, optymalizacja zaopatrzenia w opony jest jedną z najważniejszych dyscyplin dla każdego warsztatu. Szczególnie w zakresie zakupów kurs jest ustalony na wynik operacyjny.

 

Platforma oferuje możliwość uzyskania dodatkowych marż, szczególnie dla dealerów, którzy nie są tak bardzo w zasięgu wzroku lokalnych hurtowni opon. Ukierunkowane wyszukiwanie opon na platformie B2B jest bardzo łatwe i intuicyjne dla dealerów dzięki licznym kryteriom wyszukiwania i filtrowania opartym na standardach branżowych.

 

Dzięki wyświetlaniu dostępności i oczekiwanych czasów dostawy można również optymalnie zaplanować terminy montażu. Obecnie nabywcy ALZURA Tyre24 mają dostęp do łącznej oferty ponad 34 milionów dostępnych opon o wartości rynkowej ponad 3 miliardów euro.

 

Źródło: SAITOW AG

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).