Alternator DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

W ofercie produktowej DT Spare Parts pojawił się alternator o numerze 2.21041.

Alternator zapewnia moc potrzebną układowi elektrycznemu pojazdu we wszystkich warunkach pracy podczas jazdy.

 

Zapewnia również, że akumulator rozruchowy, jako system magazynowania energii, jest zawsze wystarczająco naładowany. Ograniczenie ładowania alternatora musi być dostosowane do praktycznych warunków eksploatacji pojazdu, tak aby wytwarzana minimalna energia była co najmniej równa temu, z czego wszyscy konsumenci mogą korzystać w tym samym czasie.

 

Alternator początkowo wytwarza prąd przemienny, który najpierw musi zostać przekształcony w prąd stały, aby mógł być magazynowany jako energia elektryczna.

 

Armatury są wykonane z wysokiej jakości magnesowalnej stali z wąskimi szczelinami między wirnikiem a stojanem, co zapewnia maksymalną wydajność. Wirnik jest wyważony, aby uzyskać cichą pracę i niskie zużycie łożysk kulkowych.

 

Regulatory napięcia są wyposażone w wysokiej jakości szczotki węglowe. Jak podaje producent, zapewniają one długotrwałą i bezproblemową pracę.

 

Materiał prostownika jest wysoce odporny na temperaturę. Izolacja jest przeznaczona do temperatur do 240°C.

 

Stojan jest wykonany ze specjalnej magnesowalnej stali i precyzyjnie obliczonych cewek, które są pokryte odporną na temperaturę, elektrycznie nieprzewodzącą izolacją.

 

Prostowanie prądu przemiennego za pomocą udarowych diod prostowniczych ma zapewniać długotrwałe działanie, nawet przy maksymalnej mocy i dużych wahaniach napięcia w układzie elektrycznym pojazdu.

Porady i triki

Przed instalacją sprawdź, czy styki kontrolera są prawidłowe. Ważne jest również, aby wszystkie elementy zestawu były wolne od zanieczyszczeń. Wybierając koło pasowe, upewnij się, że pasuje ono zarówno do paska

Budowa alternatora

  1. Łożyska kulkowe
  2. Wirnik wentylatora
  3. Stojan z cewką
  4. Wirnik z cewką
  5. Prostownik
  6. Regulator napięcia

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).