Alliance Automotive Group wprowadza sieć NAPA do Europy | MOTOFAKTOR

Alliance Automotive Group wprowadza sieć NAPA do Europy

person Adrian Januszkiewicz 27/06/2019

Po LKQ Corporation kolejna duża amerykańska sieć dystrybucji samochodowych części zamiennych wchodzi do Europy.

Podczas konwentu Top Garage/Top Carrosserie Grupa AAG przedstawiła plany na najbliższą przyszłość, a także wprowadzenie sieci dystrybucyjnej NAPA do Europy. Alliance Automotive Group zdecydowanie dąży do tego, aby zapewnić swoim klientom kompleksową ofertę produktową i być numerem 1 na rynku. Takie wrażenie można odnieść po konwencie Top Garage/Top Carrosserie w Tunezji, gdzie Grupa poza świętowaniem jubileuszu 20-lecia obecności na rynku przedstawiła ambitne plany na bliższą i dalszą przyszłość.

 

Jednym z ważniejszych ogłoszeń ze strony AAG to było wprowadzenie sieci NAPA na rynek europejski. NAPA Auto Parts (National Automotive Parts Association) to istniejąca od 1925 r. firma zajmująca się dystrybucją części samochodowych, akcesoriów i artykułów serwisowych w Ameryce Północnej. W Stanach Zjednoczonych działa ponad 6000 sklepów NAPA Auto Parts. 1142 z nich są własnością Genuine Parts Company, a pozostałe są niezależne.

 

Poza Stanami Zjednoczonymi NAPA działa w Kanadzie za pośrednictwem UAP (United Auto Parts), firmy Genuine Parts Company (GPC) i zakładów naprawczych NAPA Autopro w Kanadzie, Meksyku i innych miejscach na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej, a także w Australii i Nowej Zelandii od 2017 r. (4 lata po przejęciu Exego Group przez GPC). Po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii NAPA przygotowuje się do wejścia na rynki europejskie, na których obecna jest AAG (będąca w posiadaniu GPC od 2017 r.): Wielka Brytania, Niemcy, Polska i  Francja.

 

NAPA oferuje ponad 500 000 artykułów, w tym części zamienne do samochodów, materiały lakiernicze i do odnawiania, akcesoria samochodowe, artykuły rolnicze i morskie, narzędzia i sprzęt oraz części o dużej wytrzymałości. Poza tym, NAPA prowadzi również firmę zajmującą się przepakowywaniem części, znaną jako Balkamp.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

Źródło: apres vente auto

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).