Alfa Romeo Tonale fabrycznie na oponach Pirelli P Zero | MOTOFAKTOR

Alfa Romeo Tonale fabrycznie na oponach Pirelli P Zero

Specjalna wersja opon Pirelli P Zero została zaprojektowana dla nowego modelu Alfa Romeo Tonale.

Dostępne w rozmiarze 235/40R20 96V XL, opony P Zero zostały wybrane na ogumienie na pierwszy montaż dla wielu wersji silnikowych modelu Tonale: Hybrid, Plug-in Hybrid Q4 oraz diesel.

Sportowe DNA opon P Zero i modelu Tonale

Opony P Zero dla nowej Alfa Romeo Tonale zostały opracowane, by podkreślić sportowy charakter samochodu i zapewnić mu maksymalne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Synergia między oponami i autem to nadrzędny cel strategii Perfect Fit marki Pirelli, a oznaczenie AR na boku P Zero ma potwierdzać, że opony zostały opracowane specjalnie dla modelu Tonale.

Od konceptu do modelu produkcyjnego

Opracowanie Pirelli P Zero dla Alfy Romeo Tonale wymagało współpracy między zespołami dwóch mediolańskich marek, począwszy od modelu koncepcyjnego Tonale zaprezentowanego na Salonie Samochodowym w Genewie w 2019 roku. Przebieg prac rozwojowych nad docelowymi oponami produkcyjnymi wymagał wnikliwych analiz i prac projektowych, w tym działań w wirtualnym środowisku stanowiących centralny punkt strategii rozwoju Pirelli, które zakończyły się homologacją osiągów opon w trakcie testów przeprowadzonych na torze Stellantis Balocco i należącym do Pirelli ośrodku testowym Vizzola Ticino. Dzięki tej skomplikowanej drodze powstały całkowicie włoskie opony, zaprojektowane w centrum badawczo-rozwojowym w Mediolanie i produkowane w zakładzie Settimo Torinese – jednym z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych grupy Pirelli.

Stuletnia współpraca marek

Najnowsza współpraca między Pirelli i Alfa Romeo to nowy rozdział w długotrwałej kooperacji między tymi dwiema firmami, która rozpoczęła się mniej więcej sto lat temu wraz z pojawieniem się pierwszych samochodów i rozwojem wyścigów motorsportowych. Pirelli Superflex Cord była oponą zamontowaną w Alfie Romeo GT Tipo P2, która w 1925 roku wygrała pierwsze Samochodowe Mistrzostwa Świata, z takimi kierowcami jak Antonio Ascari, Giuseppe Campari oraz Gastone Brilli Peri, który wygrał decydujący wyścig na torze Monza. Osiągi i sportowy charakter zawsze łączyły Pirelli i Alfę Romeo, niezależnie czy jest to tor wyścigowy, czy publiczne drogi.

 

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).