Akcesoria samochodowe na wakacyjne podróże – lista OSRAM | MOTOFAKTOR

Akcesoria samochodowe na wakacyjne podróże - lista OSRAM

Gdy spotkają nas nieprzyjemne sytuacje po drodze na wakacje, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. OSRAM przedstawia akcesoria, które mogą się wtedy przydać.
25/07/2023

 

W czasie podróży samochodem nie ma nic ważniejszego niż nasze bezpieczeństwo. Dlatego też w czasie awarii na drodze, zanim wystawimy trójkąt ostrzegawczy, warto sięgnąć po takie narzędzie jak LEDguardian Road Flare. To kompaktowe światło ostrzegawcze LED, które staje się naszym pierwszym sojusznikiem na drodze, gwarantując podwyższoną widoczność i zwiększając nasze bezpieczeństwo.

 

LEDguardian Road Flare to urządzenie, które powinniśmy używać jeszcze przed wystawieniem trójkąta ostrzegawczego. Jego pomarańczowy strumień świetlny o zakresie 360 stopni jest widoczny z odległości nawet do 240 metrów. To oznacza, że inne pojazdy i kierowcy zauważą nas z dużo większej odległości, dając nam więcej czasu na podjęcie odpowiednich działań. Lampa jest zasilana trzema bateriami AAA, a dzięki niewielkiej średnicy (101 mm) zmieści się bez problemu w bagażniku czy schowku na rękawiczki.

Innym problemem, który może nas spotkać podczas podróży jest rozładowany akumulator. Przytrafia się zwykle w najmniej spodziewanym momencie, na przykład kiedy zostawimy włączone światła w zaparkowanym samochodzie. By szybko uruchomić wówczas samochód przyda się booster. To przenośne urządzenie może nie tylko pomóc przy rozruchu pojazdu, lecz także może doładować telefon czy tablet. Produkty serii OSRAM BatteryStart w stanie uruchomić silniki o pojemności nawet do 8 l (w przypadku silników benzynowych) oraz 4 l w przypadku Diesli. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie urządzenia w ciemnych miejscach czy po zmroku.

Jak wynika z badań zrealizowanych na zlecenie marki OSRAM, większość kierowców (blisko 60%) sprawdza ciśnienie w oponach na stacji benzynowej, jednak czy nie łatwiej byłoby użyć przenośnego kompresora, który warto stale wozić w bagażniku auta? Firma OSRAM opracowała do tej pory aż osiem modeli kompresorów TYREinflate.

 

Najnowszy model TYREinflate 4000 napompuje 13-calową oponę w niecałe 4 minuty, a 15-calową w 6 minut. Wbudowany akumulator litowo-jonowy pozwala na użycie go w każdym miejscu, a podświetlany i czytelny wyświetlacz dodatkowo ułatwi pracę również po zmroku. Oprócz wygodnej funkcji bezprzewodowego użytkowania, urządzenie wyposażono w metrowy kabel do ładowania typu USB-C, a także przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest także lampka LED oraz zawór upustowy, przy pomocy którego można łatwo zmniejszyć ciśnienie.

Bezprzewodowe użytkowanie zapewnią także dwa inne modele. Kompresor OTIR6000 ma wbudowany akumulator litowo-jonowy i całkowicie napompuje oponę już w ciągu 2 minut. OTIR6000 został wyposażony w duży, cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcję „auto-stop”, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości.

Czołowe lampy LED przydadzą się nie tylko przy usuwaniu awarii. OSRAM LEDinspect Flexible Head Torch to zakładana na głowę, elastyczna lampa z paskiem diod, które mogą świecić w trzech trybach – z pełną mocą 115 lm, ograniczoną do 50 lm lub w trybie migania. Wbudowane akumulatory pozwalają na pracę nawet do 5,5 godziny, a ładowanie trwa 1,5 godziny. Dzięki klasie ochrony IP 42 lampa jest odporna na warunki atmosferyczne. Funkcja czerwonego światła z tyłu oprawy dodatkowo poprawi naszą widoczność po zmroku, a tym samym i bezpieczeństwo.

LEDinspect Wearable Necklight składa się z dwóch lampek połączonych elastycznym paskiem. Strumień świetlny ma wartość 130 lub 265 lm, a każdą z lampek można przestawiać w zakresie 90 stopni. Pasek pozwala założyć lampę na szyję lub głowę lub wykorzystać magnes. Po naładowaniu urządzenie może świecić przez 3 lub 4,5 godziny, zależnie od wybranego trybu, a samo ładowanie trwa 1,5 godziny.

Źródło: OSRAM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).