AISIN Europe z szerszą ofertą do aut hybrydowych | MOTOFAKTOR

AISIN Europe z szerszą ofertą do aut hybrydowych

AISIN Europe wprowadził 126 nowych pozycji do oferty sprzęgieł, a także 6 nowych tłumików drgań skrętnych do aut hybrydowych marek Toyota i Lexus.

 

Normy emisji zanieczyszczeń są z roku na rok surowsze. Władze państw ściśle współpracują z instytucjami branżowymi oraz producentami samochodów i części, żeby jak najbardziej ograniczyć naszą zależność od paliw kopalnych. W całej Unii Europejskiej planowana jest rezygnacja z ich stosowania – zależnie od kraju – w latach 2030–2050. Bezpośrednim efektem tych działań jest wzrost zarówno wykorzystania, jak i sprzedaży samochodów z napędem hybrydowym.

 

Oznacza to, że liczba takich pojazdów na rynku wtórnym będzie z roku na rok coraz większa. Aby zachować konkurencyjność, mechanicy na rynku wtórnym muszą mieć dostęp do najnowszych produktów.

 

Dla AISIN priorytetem jest zapewnienie naszym klientom dostępu do najnowszych produktów. Dlatego bardzo dużo inwestujemy w badania i rozwój części nowych w naszej ofercie. Nasze części są łatwe w montażu. Cechuje je niezawodna jakość oryginalnego wyposażenia. Oferujemy wybór solidnych produktów, które pozwolą warsztatom mechanicznym spokojnie rozwijać działalność – powiedział Bérenger Léonard, starszy kierownik ds. strategii rynku wtórnego.

 

AISIN oferuje szeroki wybór zestawów, kompletów i superkompletów sprzęgieł o jakości oryginalnego wyposażenia do wszystkich modeli. Najnowsze pozycje w ofercie są przeznaczone przede wszystkim do samochodów europejskich, ale są wśród nich również części do marek i modeli japońskich oraz koreańskich. Oferta została rozszerzona o 126 jednostek magazynowych (SKU). Dodane zostały części do wielu modeli, m.in.: Renault Clio, Megane i Kangoo, VW Golfa, Passata, Tiguana i Touran, Audi A3, Opla Astry i Skody Octavii.

Wszystkie elementy sprzęgła muszą dobrze ze sobą współdziałać, żeby efekt był optymalny, dlatego – jeżeli konieczna jest wymiana sprzęgła – zalecamy jednoczesną wymianę wszystkich komponentów. Nasze komplety i superkomplety sprzęgieł obejmujące wszystko, czego potrzeba do szybkiej, bezpiecznej, efektywnej wymiany, oferują mechanikom wiele korzyści – mówi Bérenger Léonard.

Oferowany przez AISIN wybór tłumików drgań skrętnych do pojazdów z napędem hybrydowym został wzbogacony sześcioma SKU. Są one przeznaczone do modeli Toyota Auris, Corolla, Prius, RAV4 i Yaris.

 

Tłumik drgań skrętnych pełni funkcję zarówno amortyzatora, jak i rozdzielacza zasilania między napędem termicznym i elektrycznym. Eksperci AISIN zalecają wymianę tej części, jeżeli przejście z napędu elektrycznego na termiczny nie przebiega płynnie. Tłumiki drgań skrętnych zużywają się stopniowo w każdym samochodzie. Ponieważ jednak sekwencja zmiany między napędem termicznym i elektrycznym w pojazdach z napędem hybrydowym powtarza się nieustannie, muszą one być uważniej obserwowane, ponieważ mogą zużywać się szybciej niż w tradycyjnych samochodach.

 

Należąca do grupy Toyota Grupa AISIN obejmuje sześć głównych firm. Produkująca części samochodowe na rynku oryginalnego wyposażenia Grupa AISIN zatrudnia około 120 000 pracowników w swoich 201 spółkach zależnych na całym świecie i zajmuje piąte miejsce w skali całego świata wśród dostawców części samochodowych dla producentów oryginalnego wyposażenia. Pion AISIN Europe Aftermarket ma siedzibę w Belgii i dostarcza pełną gamę części zamiennych do układów hamulcowych, kierowniczych i zawieszenia, a także układów chłodzenia, silników, układów napędowych, płynów oraz samochodowych części zamiennych dla globalnej bazy klientów.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).