ABE – jakość elementy układu hamulcowego wysokiej klasy | MOTOFAKTOR

ABE – jakość elementy układu hamulcowego wysokiej klasy

Marka ABE dokłada starań, aby jej produkty spełniały oczekiwania kierowców poszukujących produktu dającego pewność i bezpieczeństwo w każdej sytuacji na drodze.

 

ABE zapewnia, że budując swoją ofertę zawsze dba o to, aby dostarczane na rynek produkty spełniały wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne normy. Począwszy od etapów projektowania i wdrożenia, poprzez wszystkie procesy produkcyjne dba o jak najwyższą jakość w najdrobniejszych szczegółach, a dzięki nadzorowi profesjonalnych laboratoriów, gwarantuje użytkownikom kontrolę jakości wszystkich elementów na wielu płaszczyznach po to, aby dostarczyć finalny produkt sprawdzony, bezpieczny oraz powtarzalny. Każda część z całego asortymentu ABE ma być gwarancją jakości i niezawodności.

Jakość spod znaku Intermeko Europe

W procesie ciągłego doskonalenia jakości elementów układów hamulcowych ABE i we współpracy z laboratorium badawczym Intermeko Europe, wprowadzono wielostopniowy System Zapewnienia Jakości, składający się m.in. z:

 

  • badań materiałowych prototypów,
  • badań parametrów geometrycznych próbek produktów,
  • restrykcyjnych kontroli jakości dostaw przed wprowadzeniem do sprzedaży,
  • analizy RCA, czyli badania przyczyn zużycia części układu hamulcowego.

Wypracowana wysoka jakość produktów ABE wynika z systematycznej kontroli jakości części układów hamulcowych jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży. Składają się na nią m.in.:

 

  • pomiary parametrów geometrycznych, kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania poszczególnych części układu hamulcowego,
  • badanie struktury metalograficznej, pozwalające na wykrycie niepożądanych zanieczyszczeń, a także weryfikację poprawności obróbki materiału w procesie produkcyjnym,
  • badania wytrzymałościowe, kluczowe dla bezpieczeństwa użytkowników pojazdu,
  • badania ciśnieniowe, kontrolujące szczelność elementów układu hamulcowego oraz ich wytrzymałość,
  • badanie stabilności współczynnika tarcia podczas cyklicznego hamowania w warunkach podwyższonej temperatury okładzin.

W uzyskiwaniu poprawnych parametrów szczególne znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału do wyrobu elementów ciernych, dlatego raporty z badań są omawiane z fabrykami, w celu wprowadzania zmian i udoskonalania produktów, aby do sprzedaży trafiały wyłącznie części spełniające wyśrubowane normy jakościowe.

Dobrej jakości elementy układu hamulcowego to bezpieczeństwo na drodze

Jakość ABE jest weryfikowana w najlepszych instytutach technicznych i laboratoriach oraz stale kontrolowana przez laboratorium Intermeko Europe. Powtarzalność wyrobów jest możliwa dzięki współpracy z certyfikowanymi fabrykami, mającymi gwarantować pewność dostaw i najwyższy standard wykonania. Poprzez ciągłe testy i badania ABE czuwa nad bezpieczeństwem swoich części, żeby dostarczyć kierowcom najlepsze produkty.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).