ABB i Porsche będą rozwijać ładowarki nowej generacji dla EV | MOTOFAKTOR

ABB i Porsche będą rozwijać ładowarki nowej generacji dla EV

person Adrian Januszkiewicz 8/05/2019

ABB połączyła siły z japońskim oddziałem Porsche, w celu stworzenia stacji do ładowania przeznaczonej dla samochodów elektrycznych Porsche w Japonii.

ABB zawarła umowę na dostawę infrastruktury dla samochodów elektrycznych Porsche w Japonii, w tym dla modelu Taycan, pierwszego w pełni elektrycznego samochodu niemieckiego producenta, który ma trafić na japoński rynek w 2020 roku.

 

Zgodnie z warunkami umowy, japoński oddział Porsche zainstaluje ładowarki dużej mocy ABB w centrach Porsche i obiektach użyteczności publicznej w całym kraju. Dzięki temu powstanie sieć szybkich ładowarek, które będą kompatybilne ze standardem szybkiego ładowania CHAdeMO. Pierwsza instalacja ma ruszyć w połowie 2020 roku.

 

Współpraca obu firm pomoże w upowszechnianiu elektromobilności w Japonii. Tamtejszy rząd wyznaczył ambitny cel, zgodnie z którym do 2050 roku wśród nowo sprzedawanych samochodów będą wyłącznie samochody elektryczne i hybrydowe. Zmiany te będą postępowały wraz z pracami nad redukcją emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które są w dużej mierze odpowiedzialne za globalne ocieplenie.

Wiedza ABB w zakresie ładowania samochodów elektrycznych, w połączeniu z dziedzictwem Porsche, to skuteczny sposób na zrewolucjonizowanie zrównoważonego transportu, a dla Japonii to możliwość spełnienia jej ambitnych zobowiązań w zakresie zerowej emisji. Frank Muehlon szef biznesu infrastruktury ładowana pojazdów elektrycznych w ABB

 

Porsche Taycan zostanie wyposażony w dwa silniki synchroniczne o łącznej mocy systemowej ponad 600 KM. Sportowe sedany będą mogły przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a ich maksymalny planowany zasięg to 500 km lub więcej (zgodność z REACH NEDC). Popyt na ten samochód jest bardzo duży. W marcu 2019 roku ponad 20 000 klientów na całym świecie wyraziło zainteresowanie elektrykiem Porsche. Po wprowadzeniu na rynek modelu Taycan, Porsche rozpocznie produkcję swojego elektrycznego crossovera – Cross Turismo.

Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z ABB będziemy w stanie zapewnić naszym klientom najbardziej wydajną sieć szybkiego ładowania na świecie. Do 2025 roku połowa nowych samochodów marki Porsche będzie wyposażona w silnik elektryczny lub będzie w pełni elektryczna, dlatego tak ważne jest stworzenie infrastruktury szybkiego ładowania dla właścicieli tych pojazdów. Toshiyuki Shimegi prezes japońskiego oddziału Porsche

 

ABB posiada ponad 10-letnie doświadczenie na rynku ładowania samochodów elektrycznych, jest członkiem-założycielem CHAdeMO i CCS Charging Standards Association, a także oficjalnym sponsorem organizowanych przez FIA Mistrzostw Formuły E. Firma sprzedała do tej pory ponad 10 500 szybkich ładowarek DC w 73 krajach.

 

Źródło: ABB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).