31. Rajd Rzeszowski kolejnym sprawdzianem dla załogi Steinhof | MOTOFAKTOR

31. Rajd Rzeszowski kolejnym sprawdzianem dla załogi Steinhof

person Redakcja 4/08/2022

Już w ten weekend kierowcy HRSMP odwiedzą Rzeszów, gdzie rozpocznie się 31. Rajd Rzeszowski z udziałem załogi Steinhof - Zbyszka Kotarby i Bartłomieja Męki.

 

Za nami dłuższa przerwa od rajdowych emocji, ponieważ po raz ostatni na odcinkach specjalnych rangi mistrzostw Polski spotkaliśmy się podczas 78. Rajdu Polski. Szutrowe trasy wokół Mikołajek były prawdziwym spektaklem dla rajdowych kibiców. Teraz czeka na nich równie duża porcja emocji, ponieważ na asfaltowych drogach w okolicy Rzeszowa zawsze mnóstwo się dzieje!

 

Załogi Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski od 4 do 6 sierpnia mają do przejechania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 km. Jest to duże wyzwanie, ponieważ wysokie temperatury w środku lata, techniczne próby sportowe i duża liczba kilometrów do pokonania, są prawdziwym sprawdzianem wytrzymałości dla ludzi oraz sprzętu.

 

W upalne dni podczas wyczynowej jazdy samochodem z łatwością można ocenić efektywność działania układu hamulcowego. Klocki hamulcowe Steinhof zostały opracowane w taki sposób, aby zapewniać jednakową wydajność hamowania w szerokim zakresie temperatury roboczej. W związku z tym mamy pewność, że poradzą sobie one również na technicznych odcinkach specjalnych 31. Rajdu Rzeszowskiego.

 

W czwartek zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzić siebie i rajdówki na odcinku testowym. Trasę o długości 3,37 km wytyczono w miejscowości Niechobrz. A wieczorem, od godziny 21 – ceremonia startu w galerii Millenium Hall. Właśnie tam będzie można zobaczyć wszystkie rajdówki z bliska, a także porozmawiać z zawodnikami. Godzinę wcześniej pojawią się tam również załogi we współczesnych samochodach.

 

Start w 78. Rajdzie Polski był dla mnie i mojego pilota Bartka spełnieniem sportowych marzeń. Dzisiaj razem z naszym pratnerem – firmą Steinhof wyczekujemy ceremonii rozpoczęcia 31. Rajdu Rzeszowskiego. Przed nami 11 trudnych odcinków specjalnych, które wymagają maksymalnego skupienia i precyzji jazdy. Pojedziemy swoim tempem, żeby zebrać kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu, ponieważ najważniejsza jest meta rajdu. Wraz z nią pojawia się wynik. Każdy, nawet najdrobniejszy punkt ma znaczenie na końcu sezonu, dlatego walczymy o maksymalnie dobry rezultat. Nasze klasyczne BMW E30 318 is przeszło stosowny serwis przed zawodami, więc zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby było ono niezawodne. Zapraszamy kibiców na czwartkową ceremonię startu w Rzeszowie oraz do parku serwisowego w piątek i w sobotę! Jak zawsze przygotowaliśmy kilka niespodzianek i prezentów – mówi Zbyszek Kotarba.

Harmonogram Marma 31. Rajdu Rzeszowskiego– 3. rundy Motul HRSMP 2022

Czwartek, 4 sierpnia:

 

 • 18:30-20:00 – odcinek testowy
 • 21:00 – uroczyste rozpoczęcie zawodów (Millenium Hall, Rzeszów)

 

Piątek, 5 sierpnia (5 odcinków specjalnych, łącznie 71,96 km):

 

 • 14:25 – OS 1: Pstrągowa (14,17 km)
 • 15:15 – OS 2: Lubenia (20,66 km)
 • 16:45 – serwis A: Kampus Politechniki, Rzeszów (30 min.)
 • 18:10 – OS 3: Pstrągowa (14,17 km)
 • 19:00 – OS 4: Lubenia (20,66 km)
 • 20:30 – serwis B: Kampus Politechniki, Rzeszów (30 min.)
 • 21:30 – OS 5: Rzeszów (2,3 km)

 

Sobota, 6 sierpnia (6 odcinków specjalnych, łącznie 79,96 km):

 

 • 10:35 – OS 6: Wysoka (14,68 km)
 • 11:15 – OS 7: Frysztak (14,4 km)
 • 12:00 – OS 8: Różanka (10,9 km)
 • 13:30 – serwis C: Kampus Politechniki, Rzeszów (30 min.)
 • 15:15 – OS 9: Wysoka (14,68 km)
 • 15:55 – OS 10: Frysztak (14,4 km)
 • 16:40 – OS 11: Różanka (Power Stage, 10,9 km)
 • 18:25 – zakończenie rajdu (Rynek, Rzeszów)

 

Źródło: Steinhof

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).