30-lecie marki Herkules | MOTOFAKTOR

30-lecie marki Herkules

person Redakcja 20/02/2023

Marka Herkules Auto-Technika Warsztatowa obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia.

 

Twórcami marki Herkules byli pracownicy działu konstrukcyjno-technologicznego, znanej bydgoskiej firmy, Precyzja, producenta urządzeń diagnostycznych i pomiarowych. Od 2006 roku Herkules prowadzony jest przez Bogusława Raatza.

 

W pierwszym okresie działalności dominowała produkcja urządzeń do napraw i pomiarów karoserii samochodowych. Od roku 2006, rozpoczęła się ścisła współpraca z dynamicznie rozwijającą się, francuską firmą GYS, która jest najbardziej popularną na świecie marką w dziale produkcji urządzeń do zgrzewania, lutospawania i usuwania uszkodzeń karoserii. W tym samym roku rozpoczęła się kooperacja z niemiecką firmą EZ Dent System, producentem systemów do napraw panelowych.

 

Aktualnie Herkules wytwarza wiele urządzeń dla serwisów samochodowych oraz dystrybuuje towary importowane od kilku znanych na świecie producentów. Ważną częścią działalności firmy jest produkcja urządzeń przeznaczonych dla serwisów pojazdów użytkowych Herkules Truck. Herkules jest wyłącznym dostawcą tych urządzeń do największej sieci dilerów i warsztatów pojazdów użytkowych DBK Group. Firma z Białych Błot od kilku lat z powodzeniem eksportuje swoje systemy napraw pojazdów użytkowych do krajów położonych na różnych kontynentach: od Europy po Azję.

 

Poza wyposażeniem serwisów samochodowych, Herkules jest dostawcą technologii oraz producentem oprzyrządowania dla linii produkcyjnych niemieckich firmy MAN, KNOTT oraz polskiego producenta autobusów – Solaris. Od 2015 roku Herkules ściśle współpracował przy tworzeniu sieci naprawczej organizowanej przez międzynarodową firmę Innovation Group. Od 2014 firma Herkules Auto-Technika Warsztatowa obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. posiada nowe logo.

Historia marki Herkules

1993 – założenie firmy
1993 – pierwszy system pomiarowy – Herkules 4000
1994 – pierwsza rama blacharska – Herkules 1200
1995 – system do napraw użytkowych – Truck System
1997 – komputerowy system pomiarowy – Master Liner
2006 – start współpracy z GYS, EZ DENT
2011 – pierwsze urządzenia na linie produkcyjne pojazdów
2015 – współpraca przy organizacji sieci naprawczej – Innovation Group
2016 – system pomiarowy do pojazdów użytkowych – Truck Exam i RAM Exam
2022 – nowy system do naprawy pojazdów użytkowych – Truck Hybrid

 

Źródło: Herkules

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).