20-lecie rajdu Bosch Boxberg Klassik | MOTOFAKTOR

20-lecie rajdu Bosch Boxberg Klassik

person Adrian Januszkiewicz 17/04/2019

Popularny rajd klasyków odbędzie się w dniach 28-30 czerwca br.

W tym roku popularny rajd zabytkowych samochodów Bosch Boxberg Klassik, organizowany wspólnie przez dział Bosch Classic i klub “Bosch Oldtimer Schrauber e.V.”, obchodzi 20-lecie istnienia. Wszystko zaczęło się w 2000 roku od jednodniowego wydarzenia firmowego. Obecnie rajd trwa trzy dni i cieszy się dobrą renomą wśród właścicieli samochodów zabytkowych – lista startowa obejmuje około 150 pojazdów. W czasie tegorocznej edycji rajdu przewidziano dla uczestników specjalne atrakcje, na przykład dwie różne klasyfikacje. Klasa “Tradition” jest adresowana do tych uczestników, którzy wolą cieszyć się piękną trasą i wykonywać dla zabawy oryginalne zadania. Nowa klasa “Sport” jest przeznaczona dla tych uczestników, którzy oczekują bardziej ambitnego rajdu i chcą wziąć udział w sportowych zmaganiach. Uczestnicy tej klasy nie tylko będą rywalizować na dłuższej trasie, ale także będą musieli przejść dodatkowe etapy specjalne, takie jak na przykład testy bramki z fotokomórką.

 

Uczestnicy rajdu spotkają się w piątek, 28 czerwca, na terenie Motorworld Region Stuttgart w Böblingen. 29 czerwca, w sobotę rano, rozpocznie się pierwszy etap rajdu. Po malowniczej wycieczce przez północną część Schwarzwaldu uczestnicy spotkają się na przerwę obiadową w Waldachtal. Meta pierwszego dnia będzie znajdowała się w Schwieberdingen, w siedzibie Bosch Oldtimer Schrauber e.V. – tu klub powstał 20 lat temu.

Dzień otwarty w centrum badawczym Bosch Boxberg

W niedzielę rano, 30 czerwca, kierowcy zabytkowych samochodów będą zmierzać w stronę centrum badawczego Bosch w Boxbergu. Na terenie toru testowego uczestnicy będą musieli pokonać szereg odcinków specjalnych przed liczną publicznością. Punktem kulminacyjnym będzie wielka parada pojazdów na dużym torze.

 

O godzinie 11:00 w niedzielę, centrum badawcze Bosch w Boxbergu otworzy swoje bramy dla zwiedzających – wejście będzie bezpłatne. Poruszający się wahadłowo autobus połączy odcinki specjalne na terenie centrum. Ponadto dla odwiedzających w każdym wieku będzie przygotowanych kilka atrakcji związanych z zabytkowymi samochodami – na przykład mały rajd Bosch Boxberg Klassik dla dzieci.

 

Każdy, kto chciałby wziąć udział w 20. rajdzie Bosch Boxberg Klassik swoim zabytkowym samochodem wyprodukowanym przed rokiem 1989 (włącznie), może zarejestrować się do 1 maja br. na stronie wydarzenia www.bosch-boxberg-klassik.de. Na tej stronie będą także na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące przebiegu rajdu, programu i dnia otwartego w centrum badawczym Bosch Boxberg.

 

Źródło: Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).