20 lat diagnostyki motocykli Texa | MOTOFAKTOR

20 lat diagnostyki motocykli Texa

person Adrian Januszkiewicz 15/03/2021

Texa świętuje 20 lat diagnostyki motocykli i 20 tys. sprzedanych nawigatorów TXB.

Texa świętuje wypuszczenie ze swoich linii produkcyjnych 20-tysięcznego urządzenia z serii Navigator TXB, interfejsu diagnostycznego zaprojektowanego do naprawy motocykli i quadów. Osiągnięcie takiej liczby produkcji zbiegła się z rocznicą dwudziestolecia wejścia Texa do sektora diagnostyki motocykli.

 

W 2001 roku Texa, jako pierwsza firma na świecie specjalizująca się w diagnostyce elektronicznej, zdecydowała się wdrożyć urządzenia do diagnostyki jednośladów, przewidując z wyprzedzeniem rosnące znaczenie elektroniki również w tym sektorze. W tamtych czasach elektronika w motocyklach ograniczała się do kilku podzespołów i tylko w najbardziej prestiżowych motocyklach.

 

Obecność w tej branży od samego początku pozwoliła Texa podążać swobodnie za jej ewolucją. Pomocne okazało się również to, że w ostatniej dekadzie rozwiązania techniczne stosowane w samochodach przeniesione zostały do motocykli, jak np. sondy lambda, ABS, zawieszenie kontrolowane elektronicznie, kontrola ciśnienia w oponach TPMS itp. Dziś motocykl wyższej klasy może posiadać nawet do piętnastu jednostek sterujących.

Inwestycja w sektor motocyklowy była posunięciem, które mogło wydawać się wówczas przedwczesne, jednak umożliwiło objęcie systemem diagnostycznym TEXA znacznie ponad 90% komponentów elektronicznych tego sektora. Dzięki innym doświadczeniom byliśmy w stanie nadążyć za bardzo szybką ewolucją ostatnich lat, która doprowadziła do tego, że najnowsze jednoślady stosują te same rozwiązania co samochody, nawet takie jak radary pokładowe, które zaczynają pojawiać się w Ducati. Bruno Vianello prezes Texa

 

Texa nawiązała najbardziej trwałe relacje z tym bolońskim producentem motocykli, stając się od 2011 roku jej oficjalnym dostawcą narzędzia diagnostycznego.

 

Texa Navigator TXB Evolution

Obecna wersja urządzenia, Navigator TXB Evolution, jest w stanie podłączyć się do gniazd diagnostycznych wszystkich pojazdów dwukołowych i quadów, komunikując się z odpowiednimi jednostkami sterującymi na pokładzie, identyfikując usterki i udostępniając mechanikowi za pośrednictwem oprogramowania diagnostycznego IDC5 BIKE szereg informacji technicznych, takich jak biuletyny, karty techniczne, wartości nominalne i interaktywne schematy dedykowane dla każdego modelu, oferujące prawdziwie zintegrowaną bazę danych. Oprogramowanie jest stale aktualizowane, poprzez wydawane okresowo aktualizacje, które obejmują wszystkie nowe modele wprowadzane na rynek, aby utrzymać jego wydajność na doskonałym poziomie.

 

Wszystkie prace związane z tworzeniem oprogramowania i baz danych są wykonywane przez firmę Texa we Włoszech. 20 000 egzemplarzy urządzenia serii Navigator TXB zostało wyprodukowanych na liniach produkcyjnych we Włoszech.

 

Źródło: Texa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).