175 lat bilstein group | MOTOFAKTOR

W tym roku mija 175 lat od założenia firmy Ferdinand Bilstein należącej do bilstein group.

Działająca w ramach bilstein group firma Ferdinand Bilstein GmbH + Co KG jest znana jako wiodący dostawca i producent części zamiennych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Jednakże początki niemieckiej spółki mają korzenie w innej dziedzinie. Gdy w roku 1844 została założona firma Ferdinand Bilstein, konie były ciągle preferowanym środkiem transportu. W tym roku to rodzinne przedsiębiorstwo obchodzi 175-tą rocznicę istnienia.

Firma bilstein group została założona w roku 1844 w budynku stojącym do dnia dzisiejszego.

W roku 1844 kupiec Ferdinand Daniel Bilstein założył firmę “Ferdinand Bilstein”. Będąca filią kuźnia produkowała narzędzia i wyposażenie z dziedziny przemysłu żelaznego, np. wiertła, pilniki, łańcuchy i zawiasy. W roku 1921 produkcja skupiła się na częściach zamiennych do samochodów oraz na sworzniach resorów. Dwa lata później w biurze patentowym została zarejestrowana marka “febi”.

W roku 1921 firma skoncentrowała się na produkcji części zamiennych do samochodów.

Własna produkcja

W celu zaspokojenia rosnącego popytu od lat 70-tych szóste pokolenie właścicieli stopniowo poszerzało asortyment o produkty dostarczane przez innych producentów. Obecnie oferta obejmuje ponad 60 000 różnych części zamiennych. Niemniej jednak własna produkcja nadal pozostaje ważnym elementem strategii biznesowej bilstein group. W roku 2017 została otwarta całkowicie nowa hala produkcyjna.

 

W 175-tym roku swojego istnienia firma ponownie się określiła, przeobraziła i rozwinęła nowe rynki.

Jesteśmy dumni z naszej historii, która jest częścią naszej tożsamości. Jednocześnie ciągle musimy się zmieniać w celu utrzymania naszej strategii jako wiodącej firmy na niezależnym aftermarkecie. Jan Siekermann Dyrektor Zarządzający Grupy

 

Źródło: bilstein group

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).