16. Targi Inter Cars – wyposażenie warsztatów – relacja | MOTOFAKTOR

16. Targi Inter Cars - wyposażenie warsztatów - relacja

W czasie 16. Targów Inter Cars swoją ofertę i nowości zaprezentowali także producenci wyposażenia warsztatowego.

Na tegorocznych targach Inter Cars Strefa Wyposażenie Warsztatów zajęła całą osobną halę i w porównaniu do poprzednich edycji wydarzenia, była rekordowa pod względem powierzchni. Ekspozycja liczyła około 5,5 tys. m kw. i zmieściła około 10 tys. produktów. Znalazły się tam również: strefa diagnostyczna oraz strefa klimatyzacji, strefa Diesel, strefa pokazująca wiodące oprogramowanie dla mechaników i warsztatów, strefa z narzędziami specjalistycznymi dla branży automotive i wiele innych.

Badek

Firma Badek jest największym w Polsce dystrybutorem urządzeń spawalniczych marek Ideal Telwin oraz jednym z czołowych dostawców na rynku polskim urządzeń spawalniczych, prostowników do ładowania i wspomagania rozruchu, wyposażenia warsztatowego i narzędzi.

Prezentujemy urządzenia spawalnicze, podgrzewacze indukcyjne, urządzenia do naprawy nadwozi samochodowych. Wśród nowości pokazujemy zgrzewarkę Inverspotter 1400 do naprawy nadwozi samochodowych, homologowaną przez Mercedes-Benz.

właściciel firmy Badek - Łukasz Badek

Bosch

Targi odwiedza zawsze spora grupa właścicieli warsztatów, wyposażenie warsztatowe jest magnesem, który przyciąga tutaj mechaników. Dlatego prezentujemy urządzenia warsztatowe dostępne obecnie w ofercie, jak też nowości, które zamierzamy wprowadzić. W tym roku mamy nowy model stacji klimatyzacji ACS 661 oraz nową geometrię 3D, która dopiero wejdzie do sprzedaży. Każdy, kto planuje inwestycje w wyposażenie warsztatowe, ma okazję obejrzeć sprzęt na miejscu, zasięgnąć porady doradców technicznych. Co roku udaje nam się poprzez Inter Cars zebrać zamówienia na wyposażenie warsztatowe.

Bosch - Paweł Hańczewski

Nowości Bosch na 16. Targach Inter Cars:

  • KTS 350 – samodzielny tester usterek – mobilne, uniwersalne urządzenie do diagnozy sterowników, wyszukiwania usterek, naprawy i serwisowania. Wyposażony w tzw. port PassThru służący do reprogramowania i korzystania z portali on-line producentów pojazdów. Przy wykorzystaniu PassThru możliwe jest obsługiwanie 14 marek samochodów, od grupy Volkswagena poprzez Mercedes-Benz aż do Land Rovera.
  • Instrukcje napraw „EBR – Znane błędy online” – rozwiązanie dla warsztatów poszukujących informacji dotyczących naprawy pojazdów. W oprogramowaniu diagnostycznym ESI[tronic] 2.0 dostępny jest obecnie nowy rodzaj informacji „EBR – Znane błędy online”, opartych na bazie praktycznej wiedzy warsztatowej. Oprogramowanie to oferuje rozwiązania naprawcze dla usterek, które napotykają warsztaty samochodowe w czasie swojej codziennej pracy.
  • Nowe ładowarki elektroniczne BAT 645 / BAT 690 – w pełni automatyczne, uniwersalne ładowarki akumulatorów.
  • Pomiar głębokości bieżnika – TTM 2104 wersje na posadzkę. Metoda pomiarowa wykorzystująca kodowanie kolorami, brak ruchomych części na podłodze, dlatego brak wrażliwości na zanieczyszczenia, wibracje i wilgoć, odporność na wahania temperatury, mała wysokość ułatwiająca pomiar pojazdów sportowych, pomiar non-stop – szybki pomiar w kilka sekund.
  • Urządzenie do obsługi klimatyzacji na nowy czynnik R-1234yf – ACS 661 jest w pełni automatycznym urządzeniem dla układów z czynnikiem R1234yf. Po wprowadzeniu na rynek w 2011 roku pierwszych modeli pojazdów z klimatyzacją przystosowaną do nowego czynnika, Bosch ściśle współpracował z przemysłem motoryzacyjnym w celu opracowania nowych urządzeń do serwisowania klimatyzacji.

Cartec

Firma Cartec jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Cartec John Bean.

Od lat zajmujemy się wyposażeniem stacji kontroli pojazdów. Na targach prezentujemy urządzenia do obsługi pojazdów do 3,5 tony. Natomiast nasza oferta obejmuje także pełne wyposażenie stacji diagnostycznych.

Cartec - Marcin Nawrot

 

Firma oferuje m.in. rolkowe stanowiska przeznaczone do badania układów hamulcowych, płytowe stanowiska przeznaczone do badania układów hamulcowych, linie diagnostyczne dla samochodów ciężarowych oraz osobowych, podnośniki hydrauliczne do samochodów, wyważarki kół, analizatory spalin, czy montażownice.

DeltaTech Electronics

Na tegorocznych targach prezentujemy naszą serię testerów diagnostycznych, szczególnie cztery nasze nowości. Trzy z nich to testery z serii Smart, m.in. nasz absolutny bestseller, czyli tester czujników QST-5, tester parametrów elektrycznych wtryskiwaczy SIT-12, tester parametrów elektrycznych SET-12 oraz czwarta nowość – tester i programator TP-TACT przeznaczony do testowania sprawności elektronicznych sterowników turbosprężarek, sprawdzania płynności ruchu dźwigni sterownika, zakresu ruchu dźwigni, kontroli elementów mechanicznych oraz badania elektroniki sterownika.

właścicielka firmy DeltaTech Electronics - Joanna Bogusz

 

Na stoisku odbywały się prezentacje, dzięki którym można było przetestować urządzenia, specjaliści firmy odpowiadali na wszystkie pytania gości.

Evert

Evert to marka urządzeń wyposażenia warsztatowego stworzona przy współpracy z firmą Inter Cars.

Na stoisku marki Evert prezentujemy m.in. podnośniki. Firma zajmuje się wyposażeniem warsztatów także w wyważarki i montażownice oraz sprzęt stanowiący podstawowe wyposażenie warsztatów.

montażysta podnośników w firmie Inter Cars - Paweł Gałaś

Mamy cały szereg urządzeń dla warsztatów wulkanizacyjnych, czyli wyważarki, montażownice z nowej linii, która będzie dostępna wiosną przyszłego roku. Pokazujemy je już teraz, żeby mechanicy mogli dobrze poznać ich zalety.

dział wyposażenia warsztatów Inter Cars - Paweł Urbaniak

Hella Gutmann Solutions

Przede wszystkim prezentujemy testery diagnostyczne, nową serię ładowarek do akumulatorów. W gamie testerów diagnostycznych pokazujemy nową wersję oprogramowania, która będzie w październiku dostępna dla klientów.

doradca techniczny w firmie Hella - Michał Krakowski

 

Nie zabrakło także absolutnych premier.

Prezentujemy nowość z wyposażenia warsztatowego. Jest to rozwiązanie, które dopiero wchodzi w Europie, pokazujemy je po raz pierwszy. Są to tzw. dywany do kalibracji kamer 360 stopni. W połączeniu z naszą ścianką, CSC-Tool (Camera & Sensor Calibration Tool) stanowią komplet do kalibracji wszystkich kamer w samochodzie.

Marketing and Product Management Manager w firmie Hella - Marcin Rozner

Kärcher

Firma prezentowała przegląd oferty urządzeń pomocnych w utrzymaniu czystości w warsztacie samochodowym, ale nie brakowało również nowości.

Na swoim stanowisku mamy urządzenia wysokociśnieniowe zarówno z funkcją podgrzewania wody, jak i bez tej funkcji, urządzenia szorujące posadzki, a także nowość – odkurzacze zbierające mokre i suche zanieczyszczenia. „Dzięki nowej generacji systemowi oczyszczania filtra Tact gwarantujemy bezawaryjną pracę przy zmniejszonym poziomie hałasu. Nie ma potrzeby ręcznego oczyszczania filtra. Dzięki temu oszczędzamy czas i przedłużamy żywotność filtra.

Kärcher - Jakub Tomalik

Magneti Marelli

Producent prezentował bogatą ofertę wyposażenia warsztatowego.

Pokazujemy m.in. tester akumulatora iBat Expert Pro. Jest to uniwersalny tester pozwalający sprawdzić zarówno kondycję samego akumulatora, jak i współpracujących z nim elementów – alternatora oraz rozrusznika. Urządzenie współpracuje z systemami Android oraz IOS więc wizualizacja odbywa się na tablecie lub smartfonie, następnie istnieje możliwość tworzenia bazy danych lub wydrukowana raportu z przeprowadzonego testu.

kierownik działu wyposażenie warsztatów Magneti Marelli - Przemysław Treliński

 

Na stoisku można było zobaczyć także nową linię stacji klimatyzacji Alaska, wprowadzoną w lutym 2017.

„Linia ta charakteryzuje się nowoczesnym designem. Są to stacje pracujące zarówno ze starym, jak z nowym czynnikiem chłodniczym R1234yf. W ofercie mamy urządzenia do dedykowane pojazdom osobowym i ciężarowym. Oferujemy także identyfikator czynnika chłodniczego.

- Przemysław Treliński

Największe zainteresowanie budził stół MTBR/I – nowoczesne stanowisko testowe, umożliwiające kompleksowe testowanie wtryskiwaczy CDRi wszystkich typów i wszelkich producentów.

MoTip Dupli Polska

Producent farb i lakierów w aerozolu, lakierów specjalistycznych, sprayów technicznych, środków do konserwacji pojazdów oraz kosmetyków samochodowych prezentował swoją ofertę także w hali wyposażenia warsztatów.

Dla klientów Inter Cars przygotowaliśmy specjalną ofertę warsztatową złożoną z najpopularniejszych technicznych produktów w sprayu wykorzystywanych do wszelkiego rodzaju reparacji w pojeździe. Mamy specjalne rozwiązanie w postaci skrzynki warsztatowej zawierającej wszystkie najpopularniejsze spraye techniczne, np. czyścik do hamulców, odrdzewiacz, wszelkiego rodzaju smary, czyli pełna gama produktów.

MoTip Dupli Polska - Paweł Celm

Norfi

Producent wyciągów spalin prezentował po raz pierwszy w Polsce inteligentny system zasilający z funkcją ładowania akumulatorów.

Ten produkt od lat sprzedajemy do fabryk samochodów, ale dla warsztatów jest to nowość. Jest to układ do ładowania akumulatorów i zasilania podczas programowania sterowników.

Norfi - Piotr Grazi

 

Do głównych cech urządzenia należy podtrzymywanie napięcia podczas programowania sterowników/diagnostyki, a jako ładowarka akumulatorów stosowana jest przy obsłudze  akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych, typu AGM i VRLA. Bardzo wysoki prąd pracy (90A ciągły, 105A chwilowy), komputerowa analiza warunków ładowania oraz stanu akumulatora, ochrona przed wadliwymi akumulatorami czy odwrotną polaryzacją to tylko wybrane cechy tego urządzenia. Dodatkowo może też służyć jako zasilacz w trybie buforowym a także ładować głęboko rozładowane akumulatory. Inteligentne urządzenie zasilające z funkcją ładowania akumulatora otrzymało rekomendację takich marek jak BMW, Mercedes-Benz czy Volkswagen, ale znajduje zastosowanie przy obsłudze samochodów innych producentów.

Philips

W hali Wyposażenia Warsztatów Philips prezentował zalety swoich lamp warsztatowych.

Texa

Asortyment prezentowany na targach obejmował pełną gamę urządzeń włoskiego producenta, ale szczególną uwagę firma poświęciła nowościom.

Wśród nich jest najnowszy tablet warsztatowy Axone 5. Jego zalety to duży ekran – 9,7 cala, bardzo dobre oprogramowanie zapewniające szybką, sprawną pracę w systemie Android Marshmallow. Urządzenie jest wyposażone w niewygasającą bazę danych Autodata, dostosowane do pracy w warunkach warsztatowych, odporne na wstrząsy, zabrudzenia, gwarantujące sprawną pracę nawet przy pełnym naświetleniu.

dyrektor marketingu w firmie Texa - Barbara Masłowska

 

Druga nowość prezentowana na stoisku to zestaw ADAS.

Jest to system do kalibracji kamer i radarów, zawansowanych systemów wsparcia kierowcy. Są to m.in. takie systemy jak aktywny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu, czy asystent parkowania. Te funkcjonalności w pojazdach rozwijają się bardzo dynamicznie, a systemy te mają wpływ na bezpieczeństwo – stąd istnieje konieczność ich kalibracji. Odpowiednia kalibracja tych systemów zapewnia ich sprawne działanie. My proponujemy dwa zestawy – jeden z nich jest przeznaczony do kalibracji tego typu systemów w samochodach osobowych, drugi w samochodach ciężarowych. Są to rozwiązania oparte o to samo urządzenie diagnostyczne - wystarczy zastosowanie tego samego narzędzia oraz dwóch innych modułów oprogramowania, które zawiera kompletne procedury krok po kroku wskazujące jak należy przeprowadzić kalibrację. Dodatkiem są panele dedykowane do różnych marek pojazdów, sprzedawane pojedynczo, co pozwala na wybór tylko tych elementów, które są potrzebne do pracy w danym warsztacie.

- Barbara Masłowska

Natomiast w przypadku samochodów ciężarowych proponujemy pełne pokrycie paneli certyfikowanych przez producentów pojazdów. Tam, gdzie producenci zastosowali rozwiązanie oparte na auto adaptacji kamer czy czujników bezpośrednio w czasie testów drogowych – tam funkcjonalność zapewniamy dzięki zastosowaniu naszego oprogramowania. Jest to kompleksowe rozwiązanie, dostępne w języku polskim. Poszczególne funkcjonalności to nie moduły, które trzeba dokupić osobno, ale stanowią integralną część oprogramowania, które się nie wygasza, nie jest blokowane, a jego aktualizacje są dowolne i wzbogacają możliwości sprzętu.

- Barbara Masłowska

 

Trzecią nowością jest urządzenie dedykowane do pojazdów ciężarowych – eTruck, o którym więcej w relacji dotyczącej oferty do pojazdów ciężarowych na Targach Inter Cars.

Uni-Trol

Od 1988 roku firma produkuje urządzenia do serwisu ogumienia oraz wyposażenie warsztatów samochodowych.

Wyważarka wyposażona jest w innowacyjny system analizy parametrów koła. Po raz pierwszy nie wprowadzamy parametrów koła na podstawie pomiaru nastawnikiem, czy dzięki pomiarom sonarem lub linijką laserową, ale na podstawie analizy obrazu. Dokładność tej metody jest niezwykle wysoka. System jest niezawodny, ponieważ nie ma żadnych ruchomych części układu pomiarowego. Dzięki temu pomiar odbywa się bardzo szybko.

Uni-Trol - Łukasz Tyszkiewicz

 

Producent prezentował także montażownicę z serii Monolith z systemem bezłyżkowego montażu opony.

Zdjęcia: Bartosz Pniewski

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).