16. Targi Inter Cars – części zamienne – relacja | MOTOFAKTOR

16. Targi Inter Cars - części zamienne - relacja

Ponad 200 wystawców na powierzchni 20 tys. m kw. prezentowało swoje produkty gościom 16. Targów Inter Cars. Po dwuletniej przerwie impreza odbyła się na błoniach PGE Narodowego. Motofaktor.pl był patronem medialnym tego wydarzenia.

16. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów odbywały się w miniony weekend od 22 do 24 września 2017 roku. Mimo, że pierwszego dnia pogoda nie dopisała, organizatorzy i wystawcy nie narzekali na brak gości, których do odwiedzenia imprezy zachęcały nie tylko atrakcje przygotowane przez organizatorów, ale także bogata oferta wystawców.

 

Organizatorzy oprócz ekspozycji targowej, kusili dodatkowymi atrakcjami. Dla fanów adrenaliny i szybkich maszyn przygotowano Motor Show. Podczas dwóch dni imprezy odbyły się zawody Gymkhana Chellenge, Drift Show, Rally Cross, a także pokazy FMX i Stuntu motocyklowego.

 

Podczas Targów Inter Cars sieci warsztatowa Q-Service obchodziła 20-lecie istnienia. Z tej okazji w Strefie Rozwoju została przygotowana specjalna strefa VIP dla klientów sieciowych. Nie brakowało także szkoleń organizowanych przez wystawców.

Nie brakowało też innych, wyjątkowych atrakcji…

Partnerem relacji Motofaktor.pl z 16. Targów Inter Cars jest Purflux, dlatego to właśnie od stoiska tej marki rozpoczynamy prezentację wystawców (dalej ułożonych alfabetycznie), których oferta części zamiennych i akcesoriów dedykowana jest warsztatom obsługującym pojazdy osobowe. W osobnej relacji opisaliśmy ofertę producentów wyposażenia warsztatowego. Wystawcy ciężarowi opisani są w drugiej relacji z targów Inter Cars, która została opublikowana w dziale Strefa Ciężka. Relacja będzie jeszcze uzupełniana.

Purflux

Na tegorocznych targach Inter Cars mottem należącej do Grupy Sogefi marki Purflux była „Jakość OE na rynku aftermarket”. Marka prezentowała swoje flagowe produkty z tych dwóch obszarów.

W ramach segmentu OE pokazujemy airbox, czyli obudowę wlotu powietrza do samochodu Volkswagen Amarok wraz z wkładem wymiennym. Oprócz tego kompletne moduły filtracji oleju i paliwa wraz z wkładami wykonanymi w naszej unikalnej technologii plisowania chevron.

Sogefi - Bartosz Sieradzki

 

Na stoisku nie brakowało także propozycji dla aftermarketu.

Mamy kilka nowości, z około 50, które ukazały się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jedna z nich to filtr paliwa diesla do Iveco Daily V, w którym zastosowano naszą autorską technologię separacji wody Diesel3Tech+™. Technologia ta pozwala na odseparowanie z paliwa do 99 proc. kropli wody do wielkości rzędu 10 µm (dla porównania 60 µm w przypadku wcześniejszej wersji Diesel3Tech™). Jest to jest absolutną koniecznością w najnowszych systemach wtrysku paliwa common rail. Prezentujemy także filtr paliwa do BMW serii 1 i 2, kilka filtrów oleju, m.in. do Alfy Romeo Giulietta, Mercedesa klasy C, Nissana Qashqai II i X-Trail III, Opla Movano B i Vivaro B, ale także do Bentleya Bentayga – nowego SUV-a Bentleya. Ten sam filtr można zastosować również w Audi Q7. Poza tym mamy filtry powietrza wykonane z syntetycznego, niepalnego materiału oraz filtry kabinowe – standardowy oraz z węglem aktywowanym.

- Bartosz Sieradzki

Grupa Sogefi buduje obecnie fabrykę w Maroku. Będzie to zarazem pierwsza lokalizacja przemysłowa firmy w Afryce. Zakład, którego otwarcie planowane jest na rok 2018 będzie produkował dwa typy systemów filtracyjnych – metalowe filtry diesla oraz moduły filtracji oleju – zarówno na rynek pierwotny (OEM) jak i rynek części zamiennych (OES) do wielu modeli pojazdów. Zakład o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych zostanie wybudowany w przemysłowej strefie Tangeru i będzie zatrudniał 120 pracowników. W momencie podpisania kolejnych kontraktów, które są obecnie w fazie negocjacji, możliwa będzie rozbudowa fabryki do 25 tys. metrów kwadratowych, a zatrudnienie może wzrosnąć do 300 osób. Rozbudowany zakład umożliwi wypracowanie dodatkowego obrotu w wysokości 60 milionów euro w roku 2021. Przy tym scenariuszu całkowita wartość inwestycji może wynieść 10 milionów euro. Inwestycja ta wzmocni konkurencyjność bazy produkcyjnej Sogefi oraz zapewni podstawy rentownego wzrostu zarówno w Afryce, jak i w Europie.

ATE

Na stoisku producenta układów hamulcowych największym zainteresowaniem cieszyły się wprowadzone do sprzedaży w tym roku urządzenia do wymiany płynu hamulcowego.

Można dokładnie obejrzeć urządzenia, zasięgnąć opinii fachowca na temat ich zalet i działania oraz prawidłowej procedury wymiany płynu hamulcowego.

ATE - Magdalena Wójcik-Klich

 

Firma wprowadziła na rynek nową serię urządzeń do wymiany płynu hamulcowego FB 30 EDR, FB 30 S oraz FB 30 SR. W porównaniu do poprzednich wersji urządzeń nowa linia zyskała funkcjonalny panel dotykowy służący do wyboru odpowiedniego ciśnienia roboczego w zakresach 0,4/1.0/2.2 bara. Dodatkową zmianą jest możliwość regulowania ciśnienia podawanego płynu hamulcowego w zakresie od 0,4 do 3,5 bara. Zastosowany w urządzeniach manometr daje możliwość kontroli przez użytkownika ciśnienia roboczego. Technologia elektronicznej regulacji ciśnienia (EDR) ze zmiennymi i zdefiniowanymi poziomami w nowym urządzeniu ATE FB 30 pozwala na współpracę urządzeń z testerami diagnostycznymi podczas kompleksowej wymiany płynu hamulcowego również w agregatach ABS/ESP.

Urządzenia w wersji S i SR wyposażone są w dodatkowy układ odsysający zużyty płyn hamulcowy ze zbiorniczka wyrównawczego. Urządzenie do napełniania i odpowietrzania ATE FB 30/S/SR mogą współpracować bezpośrednio z 5-, 20- i 30-litrowymi pojemnikami na płyn hamulcowy. W przypadku gdy pojemnik na płyn hamulcowy jest pusty, urządzenia  FB 30/S/SR zostają automatycznie wyłączone, co zapewnia, że do instalacji hamulcowej nie będzie wtłaczane powietrze. O braku płynu w pojemniku informuje wyraźny sygnał dźwiękowy i lampka sygnalizacyjna.

AMP Paradowscy

Na 16. Targach Inter Cars nie zabrakło również firmy AMP Paradowscy, która zaprezentowała zawory silnikowe.

Nasza firma od blisko 70 lat zajmuje się produkcją zaworów silnikowych, począwszy od zaworów do silników spalinowych w kosiarkach i kończąc na tych stosowanych w statkach i lokomotywach. Od kilku lat nasze produkty poddajemy też procesowi azotowania, co wyróżnia nas również na tle konkurencji, ponieważ jesteśmy praktycznie jedyną firmą w Europie, która się tego podejmuje.

dział marketingu firmy AMP Paradowscy - Renata Domina

Asmet

Na stoisku firmy Asmet goście targów mogli zapoznać się z nowościami produktowymi.

Na tegoroczną edycję Targów Inter Cars przygotowaliśmy nowe końcówki wydechowe z katalizatorem m.in. do Opla Insigni, Smarta i Fiata 500. W najbliższym czasie nasza oferta poszerzy się o kolejne referencje.

Dział Sprzedaży Asmet - Alina Pasionek

Bilstein

Firma Bilstein na targach Inter Cars po raz pierwszy zaprezentowała całą swoją ofertę produktową ze szczególnym naciskiem na produkty linii Performance i Replacement.

Targi Inter Cars to dla nasz pewna nowość, ponieważ współpracujemy z tym dystrybutorem dopiero drugi rok, więc jest to dla nas okazja do zaprezentowania naszej oferty produktowej klientom tej sieci.

Regional Sales Manager w Bilstein na region Niemcy, Austria, Szwajcaria, Rumunia, Polska - Christian Renfordt

 

Jedną z atrakcji przygotowanych dla mechaników była tzw. „Lista kontrolna”, na której zostały zawarte wszystkie instrukcje, jakich należy przestrzegać przy serwisowaniu zawieszenia.

BM Catalyst

Na stoisku BM Catalyst goście Targów mogli przyjrzeć się ofercie producenta m.in. w gamie filtrów DPF czy katalizatorów.

Nowością w naszej ofercie są filtry DPF i katalizatory spełniające normę Euro 5.

Export Sales Manager w BM Catalysts - David Clancy

Bosal

Firma Bosal prezentowała przegląd swojej oferty.

W tym roku nie przygotowaliśmy jakiejś specjalnej nowości, skupiliśmy się na prezentacji naszego stałego asortymentu kompletnych układów wydechowych, elementów haków holowniczych oraz edukacji naszych klientów w kwestiach dotyczących filtrów DPF.

Sales Director Estonia, Latvia, Lithuania, Poland firmy Bosal - Rafał Dąbek

Bosch

Niemiecki producent prezentował m.in. nowości. Jedną z nich jest iBooster – zespół klasycznej pompy hamulcowej z przekładnia mechaniczną, która jest sterowana silnikiem elektrycznym. To odpowiedź Bosch na nowe wyzwania stawiane układom hamulcowym. iBooster jest całkowicie niezależny od podciśnienia. Wzmocnienie siły nacisku na pedał hamulca realizuje serwomotor. W ciągu milisekund mierzona jest prędkość i  siła nacisku na pedał hamulca, a sterownik oblicza niezbędną siłę nacisku na tłoczysko pompy hamulcowej tak, aby uzyskać żądany efekt hamowania. Jest to układ, który został stworzony w oparciu o wizję bezwypadkowej jazdy, zsynchronizowany z nowoczesnymi, automatycznymi systemami bezpieczeństwa. Dodatkowo redukuje poziom poboru energii oraz poziom emisji spalin CO2. iBooster jest przeznaczony dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, ale może mieć zastosowanie także w pojazdach z klasycznymi silnikami spalinowymi. iBooster może działać całkowicie niezależnie od kierowcy.

Na stoisku można było zobaczyć także nową linię żarówek Bosch Ultra White 4200K – to następca żarówek Xenon Silver. Są to 12V żarówki halogenowe z efektem przypominającym światło lamp ksenonowych. Wypełnienie żarówek gazem ksenonowym zwiększa ilość i natężenie światła. Ultra White  emituje jasne białe światło podobne do światła dziennego o temperaturze barwowej do około 4 200 K i zapewnia do 30 proc. większą moc świetlną w porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi. Wyższa temperatura barwowa i intensywne białe światło, które mniej męczy oczy i zapewnia komfort kierowcy, to także efekt specjalnej niebieskiej powłoki na szkle żarówek. Linia żarówek Bosch Ultra White 4200K jest już dostępna w sprzedaży, w opakowaniach kartonowych, blistrach oraz w zestawach 2 szt.

 

Uwagę zwiedzających przyciągały też układy kierownicze Bosch, które przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa aktywnego. Program produktów Bosch obejmuje mechaniczne przekładnie kierownicze, pompy wspomagania, przekładnie wspomagane elektrycznie (Servolectric) oraz inteligentne aktywne układy kierownicze. Dostępne są podzespoły fabrycznie nowe, jak i regenerowane fabrycznie BX (Bosch eXchange). Przekładnia kierownicza wspomagana elektrycznie umożliwia nie tylko oszczędność paliwa do 0,8 litra na 100 km, ale również działanie systemów asystenckich oraz zautomatyzowaną jazdę. Są to m.in. takie funkcje, jak automatyczne omijanie przeszkód w sytuacji zagrożenia i asystent utrzymania pasa ruchu.

Brembo

Brembo oferuje sektorowi Aftermarket pełną gamę produktów o równie wysokich standardach technologicznych i jakościowych, jakie posiada oryginalne wyposażenie. Nowością, dostępną od września na rynku wtórnym są tarcze hamulcowe dla samochodów Alfa Romeo Giulia i Jaguar F-Pace, dla których włoski producent dostarcza podzespoły na pierwszy montaż. To tylko kilka nowości z nadchodzącej serii, która w ciągu 2017 roku wzbogaci o ponad 130 nowych referencji rynek europejski i łącznie o ponad 250 kodów rynek światowy.

Brembo jest od zawsze obecne w sektorze Aftermarket, z coraz szerszą i wciąż powiększającą się gamą produktów do układów hamulcowych. Gama obejmuje zarówno produkty cierne, takie jak tarcze lakierowane metodą UV, tarcze dwuczęściowe (w tym pływające), tarcze sportowe (Brembo Max i Xtra), klocki hamulcowe, bębny oraz szczęki, jak i podzespoły hydrauliczne, takie jak tłoczki hamulcowe, elastyczne przewody hamulcowe i pompy hamulcowe. Ponadto, do gamy produktów sektora Aftermarket zostały ostatnio dodane regenerowane zaciski i płyn hamulcowy.

Corteco

Na stoisku Corteco poza uszczelniaczami goście targów mogli również zapoznać się z kołami pasowymi, elementami metalowo-gumowymi, takimi jak poduszki silnika, poduszki amortyzatorów, filtrami kabinowymi, uszczelkami płaskimi, przewodami hamulcowymi tego producenta, który pochwalił się również nowościami.

W związku z tym, że coraz powszechniej w samochodach stosuje się system Start&Stop postanowiliśmy wypuścić nową serię produktów oznaczonych symbolem tego systemu. Ze względu na częste włączanie i wyłączanie silnika z takim systemem elementy metalowo-gumowe są narażone na szybsze zużycie. Wprowadziliśmy więc do oferty produkty wytrzymalsze, skonstruowane ze wzmocnionych mieszanek gum pozwalających wydłużyć żywotność takich elementów jak koło pasowe czy poduszka silnika nawet 10-krotnie.

Corteco - Jakub Soroka

Dayco

Na stoisku Dayco atrakcją był specjalnie przygotowany silnik Forda 1.8 TDCI, w którym zastosowano pasek rozrządu BIO pracujący w oleju i który firma wykorzystuje w swoich najnowszych szkoleniach.

Jest to konstrukcja naszej marki, montowana od kilku lat w silnikach Forda. Oprócz tego prezentujemy naszą pełną ofertę w skład której wchodzą: paski rozrządu, paski wieloklinowe, pompy wody oraz łańcuchy rozrządu. Są to produkty znane i cenione przez naszych klientów. Mamy sporo pytań dotyczących rozwoju tych technologii i staramy się na nie odpowiedzieć.

Area Sales Manager Poland and Baltics Aftermarket Division w firmie Dayco - Krzysztof Siekierski

Delphi

Firma Delphi miała bardzo szeroką ofertę atrakcji dla gości tegorocznych Targów Inter Cars. Jedną z nich był konkurs wymiany tarcz i klocków hamulcowych na czas, gdzie po wykonaniu zadania prawidłowo i najszybciej uczestnik otrzymywał w nagrodę czujnik zegarowy do pomiaru bicia tarcz hamulcowych. Ci, którzy nie czuli się na siłach, żeby wziąć udział w tej konkurencji mogli się sprawdzić w specjalnie przygotowanym quizie wiedzy o produktach Delphi, w którym wystawca również przewidział nagrody.

 

Kolejną atrakcją była akcja „Selfie z Delphi„. Goście mieli za zadanie zrobić sobie zdjęcie na stoisku organizatora, po czym opublikować je na Facebooku z odpowiednim hashtagiem, by zakręcić kołem fortuny i wylosować swoją nagrodę. Ostatnią i jednocześnie największą atrakcją była możliwość spotkania się z Kajetanem Kajetanowiczem, 2-krotnym Rajdowym Mistrzem Europy (2015, 2016) oraz 4-krotnym Rajdowym Mistrzem Polski (2010-2013), którego samochód rajdowy, Ford Fiesta R5, również znajdował się na stoisku wystawcy. Każdy gość stosika Delphi mógł porozmawiać przez chwilę ze sportowcem, otrzymać od niego plakat z autografem i zrobić wspólne zdjęcie. Przedstawiciele marki przygotowali również swoją ofertę handlową dla gości i byli gotowi odpowiedzieć na każde ich pytania.

Stoisko Delphi wpisuje się w tegoroczną kampanię brandową, która jest prowadzona pt. "Zaufanie rodzi się w Delphi" i to zaufanie do firmy rozpoczyna się już na początku, czyli na etapie projektowania oraz produkcji produktów i systemów dla największych producentów samochodowych. To zaufanie jest wyrażane przez różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody, które Delphi otrzymuje za swoje produkty. Na stoisku prezentujemy m.in. system radarów krótkiego zasięgu, który został nagrodzony przez krajowe media mianem produktu roku. Doświadczenie z pierwszego montażu wykorzystujemy w pełnej ofercie, którą mamy dla aftermarketu. Wszystkie nasze produkty, które pokazujemy na targach posiadają jakość zgodną z oryginałem. Prezentujemy również nowości, m.in. tarcze hamulcowe, które posiadają gwarancję jakości potwierdzoną certyfikatem R90. Na naszym stoisku można było zobaczyć unikalne podejście Delphi, jeśli chodzi o asortyment do napraw systemów wtryskowych Diesla. Klienci mogą z naszej oferty wybrać produkty nowe, fabrycznie regenerowane, jak również produkty, które są naprawiane w autoryzowanej sieci warsztatów Delphi Diesel Center. Jeżeli chodzi o stałe aspekty wsparcia, Delphi posiada w swojej ofercie również urządzenia diagnostyczne, a także dzieli się ze swoimi klientami posiadaną wiedzą techniczną oraz oferuje pełną gamę szkoleń. Jesteśmy świadomi tego, że na rynku można znaleźć produkty podrabiane, dlatego już od kilku lat edukujemy użytkowników urządzeń diagnostycznych na temat konsekwencji wykorzystywania nieoryginalnego oprogramowania i testerów, włącznie z odpowiedzialnością karną. Na stoisku na własne oczy użytkownik urządzenia może zobaczyć różnice między produktem oryginalnym i nieoryginalnym.

Marketing Manager Central and Eastern Europe firmy Delphi - Piotr Podrażka

Denso

Podczas tegorocznych targów Inter Cars Denso kładzie szczególny nacisk na informowanie klientów o trzech nowych liniach części, które rozszerzyły zakres naszego programu systemów sterowania silnikiem (EMS). Wprowadziliśmy do oferty 8 czujników położenia wału korbowego, 5 czujników położenia wałka rozrządu oraz 11 czujników ciśnienia absolutnego. Nowe numery katalogowe zasiliły również linię części do układów chłodzenia silnika i klimatyzacji – wprowadziliśmy na rynek 27 nowych sprężarek klimatyzacji, 5 skraplaczy, 9 dmuchaw kabinowych, 10 intercoolerów, 9 chłodnic i 2 wentylatory chłodnic.

Denso - Adam Barski

Na stoisku prezentujemy także wszystkie pozostałe linie części Denso dostępne na rynku wtórnym, a odwiedzający nas goście mają okazję porozmawiać z doradcami technicznymi o interesujących ich zagadnieniach. Dla gości przygotowaliśmy również specjalną edycję gry „Koło fortuny” z licznymi nagrodami.

- Adam Barski

ElringKlinger

Niemiecki producent uszczelek, zestawów uszczelek i mas uszczelniających przygotował dla gości targów konkurencje praktyczne.

W tym roku dla mechaników przygotowaliśmy konkurs wymiany śrub głowicy cylindrów. Promujemy także Akademię Elring, która umożliwia stały dostęp do wiedzy dotyczącej uszczelnień oraz oferuje szkolenia online. Mechnicy, którzy zarejestrują się w Akademii, otrzymują od nas drobne gadżety. Zachęcamy ich do kontynuowania nauki i zdobycia tytułu certyfikowanego eksperta.

ElringKlinger - Korneliusz Kąkol

 

Firma była także partnerem organizowanego przez Inter Cars konkursu Master Mechanik, którego finał odbył się podczas tegorocznych targów.

Exedy

Na stoisku Exedy goście Targów mogli się zapoznać z szeroką ofertą produktów do układu napędowego, jakie producent przygotował specjalnie na polski rynek.

Na naszym stoisku prezentujemy całą gamę produktową dla układów napędowych z manulaną i automatyczną skrzynią biegów. Co prawda większy nacisk kładziemy na produkty z gamy skrzyń manualnych, ale można znaleźć u nas również elementy do skrzyń automatycznych. Są to zarówno części OE, jak i na aftermarket. Chcemy też pokazać klientom, że nie zajmujemy się tylko produkcją sprzęgieł, ale elementów do całego układu napędowego. Korzystamy też z okazji, żeby wypromować się bardziej globalnie. Nasze produkty nie służą tylko do wyścigów czy tuningu, ale mają również swoje zastosowanie na rynku OE. Dostarczamy produkty dla 12 japońskich marek samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów. W Polsce popyt na japońskie marki motoryzacyjne rośnie, więc staramy się wykorzystać okazję i wypromować naszą markę, bo widzimy w polskim rynku duży potencjał.

Sales Executive Exedy Clutch Europe Ltd. - Richard Ford

Exide Technologies

Firma Exide podczas Targów Inter Cars prezentowała swoją ofertę na dwóch stoiskach, gdzie pokazała swoje nowe akumulatory do pojazdów ciężarowych i motocykli.

Jedną z naszych nowości jest akumulator litowo-jonowy z przeznaczeniem dla motocykli, który w porównaniu z innymi tego typu akumulatorami jest o nawet 80 proc. lżejszy przy zachowaniu podobnych, jeśli nie tych samych parametrów technicznych.

Kierownik Marketingu Polska & WNP firmy Exide Technologies - Mariola Michalczyk

 

Zaprezentowany akumulator motocyklowy znalazł również swoje zastosowanie w bolidzie Formuły Student wystawionym przez Politechnikę Poznańską, z którą firma Exide od dłuższego czasu współpracuje.

Federal-Mogul

Namiot Federal-Mogul oraz marek Moog Ferodo imitował atmosferę toru wyścigowego. Gościem specjalnym stoiska był Maciej Dreszer, startujący w europejskiej serii NASCAR, który przed namiotem wystawił swój samochód wyścigowy, wyjaśniał szczegóły tej amerykańskiej serii wyścigowej. Marka Moog jest jednym z głównych patronów europejskiej serii NASCAR, a także samego Dreszera. Młodemu kierowcy „towarzyszył” jego dubler wykonany z wosku.

Mimo sporego skupienia uwagi gości stoiska na kierowcy wyścigowym i symulatorach jazdy podpiętych do konsoli PlayStation oraz okularów VR, Federal-Mogul prezentował im także swoje portfolio produktów i usług.

Propagujemy naszą darmową linię techniczną dla warsztatów. Jeżeli klienci mają problemy z montażem naszych części, ich identyfikacją czy podobnymi kwestiami związanymi z produktami naszych marek, mogą zadzwonić pod bezpłatną infolinię w języku polskim i uzyskać pomoc.

dyrektor marketingu Federal-Mogul - Marcin Sochaczewski

Ferdinand Bilstein

Podczas tegorocznej edycji Targów Inter Cars firma Ferdinand Bilstein zwracała szczególną uwagę klientów na kilka grup asortymentowych. Goście targów mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą siłowników (amortyzatorów) klapy tylnej i pokrywy silnika febi, przegubów elastycznych febi oraz zestawów łańcuchowych zestawów rozrządu Swag.

Prezentujemy również nowe unikatowe narzędzie do wyszukiwania części - Partsfinder. Od czerwca tego roku części zamienne bilsteingroup, czyli marek febi, Blue Print i Swag, można łatwiej wyszukać w Internecie dzięki tej wyszukiwarce. Zapewnia ona dostęp do ponad 45 tys. produktów grupy bilstein i umożliwia uzyskanie właściwego wyniku już w oparciu o kilka słów kluczowych. Użytkownik ma także możliwości wyszukiwania części na przykład w oparciu o numer OE. Bez względu na wybraną metodę wyszukiwania do wyniku prowadzą maksymalnie 3 kliknięcia. Dla wielu produktów dostępne są zdjęcia 360 stopni, opis działania oraz karty charakterystyki bezpieczeństwa.

Ferdinand Bilstein - Jarosław Pazdan

Goście mogli skorzystać także ze szkoleń technicznych w zakresie wymiany rozrządów łańcuchowych Swag oraz procedury wymiany oleju w dwusprzęgłowych automatycznych skrzyniach biegów DSG grupy VAG.

Filtron

Ten rok jest dla nas okazją do zakomunikowania dwóch istotnych informacji. Pierwsza to 35 lat marki Filtron w Polsce. W 1982 roku została założona nasza firma. Aby uczcić tę rocznicę, przygotowaliśmy dla zwiedzających specjalne atrakcje na stoisku. Każdy gość może poczęstować się kawą i wypić ją w kubku z logotypem upamiętniającym 35-lecie. Druga ważna informacja – w ofercie Filtron pojawiły się filtry z powłoką antyalergiczną i antybakteryjną z systemem BioKnight.

Brand Manager marki Filtron - Krzysztof May

Filtry kabinowe Filtron z systemem BioKnight nie tylko oczyszczają powietrze z cząstek stałych, ale także usuwają z niego niemal 100 proc. bakterii i alergenów oraz zapobiegają powstawaniu alergennych pleśni i grzybów.

Hella

Na obszernym stoisku niemieckiego producenta nie brakowało nowości. Hella prezentowała oświetlenie samochodowe oraz wybrane produkty wyposażenia warsztatowego.

Prezentujemy m.in. przedni reflektor do Mercedesa W-213, złożony z 84 diod typu LED, które bardzo dynamicznie reagują na warunki drogowe – tam, gdzie należy oświetlić pewne strefy zapalają się, z kolei tam, gdzie nie ma takiej potrzeby, gasną po to, żeby np. kierowca jadący z naprzeciwka nie został oślepiony. Jest to pierwszy krok w przyszłość, jeśli chodzi o oświetlenie. Hella już opracowała pierwszy prototyp reflektora, który umożliwi oświetlenie punktów na drodze w technologii LCD – technologia ta umożliwi np. oznaczenie z daleka rowerzysty punktem świetlnym.

Hella - Tomasz Kasparow

Hepu

Firma Hepu przygotowała dla gości Targów specjalną atrakcję.

Przygotowaliśmy przekrój całej naszej oferty. Nie tylko produkty dostępne w sieci dystrybucji Inter Cars, ale i wszystkie nowości, czyli łańcuchy rozrządu w opakowaniach Hepu oraz nowości w ofercie IPD, tj. zawory EGR, pompy wspomagania, amortyzatory powietrzne.

Hepu - Witold Rogowski

 

Na gości stoiska czekał również quiz, w którym można było wygrać nagrody od niemieckiej marki.

Herth+Buss

Herth+Buss zaprezentował swoją pełną gamę produktową, w tym linie Jakoparts i Elparts, gdzie również pojawiło się kilka nowości.

Jedną z nowości, które zaprezentowaliśmy niedawno w naszej gamie Elparts są boczne światła sygnalizacyjne dla ciężarówek, przyczep i naczep, które działają jak czujniki parkowania w samochodach osobowych. Inną nowością są zestawy naprawcze do niedużych napraw karoseryjnych.

Export Manager w Herth+Buss - Szabolcs Norbert Szeremy

Hutchinson

Na stoisku Hutchinson goście targów mogli zobaczyć nowe napinacze do ciężarówek m.in. Mercedesa Actrosa i ogólną ofertę producenta.

W tym roku dla gości naszego stoiska przygotowaliśmy nowy katalog części do układu napędowego, a w niedalekiej przyszłości planujemy poszerzenie naszej oferty o pierścienie tłokowe na pierwszy montaż.

Area Sales Manager w Hutchinson Automotive Aftermarket - Yoann Lootens

KYB Europe

Na tegorocznych Targach Inter Cars najważniejszym akcentem stoiska KYB Europe były nowości.

Prezentujemy nową serię amortyzatorów KYB K'lassic, udostępniamy broszury dotyczące nowości, aby klienci mogli się zapoznać z naszą najświeższą ofertą. Jest to nowa seria dedykowana do starszych modeli samochodów. To odpowiedź na potrzeby kierowców, którzy poszukują dobrej jakości produktów w ekonomicznej cenie.

KYB Europe - Anna Woźniak

 

Wkrótce w ofercie japońskiego producenta pojawią się kolejne nowości.

Będziemy sprowadzać z Japonii nową serię amortyzatorów KYB New SR Special dla bardziej wymagających klientów, którzy są znużeni monotonną jazdą, ale jednocześnie nie chcą stosować ani za miękkich, ani za twardych amortyzatorów. Promujemy także nasze szkolenia techniczne. Pracownicy naszego działu technicznego wyjaśniają, jak zamontować wybrane części zawieszenia. Mamy także konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody.

- Anna Woźniak

Liqui Moly

Na stoisku producenta środków smarnych, firmy Liqui Moly, nie brakowało nowości, a wśród nich były oleje 0W20, spełniające normę VW 508 00/509 00 oraz 0W30, spełniające normę BMW Longlife-12. Jednak główny nacisk firma położyła na prezentację produktów Proline.

Prezentujemy naszą gamę produktów Proline, ponieważ w połowie tego roku uruchomiliśmy sieć serwisów Proline, której warsztaty współpracują z naszą firmą i oferują określony rodzaj usług, np. czyszczenie układu dolotowego w silniku benzynowym oraz dieslu czy płukanie układu olejowego. O tego typu usługach chcemy właśnie opowiedzieć mechanikom i zachęcić ich do przyłączenia się do sieci.

Specjalista ds. Technicznych Liqui Moly Polska - Rafał Kobza

Po raz kolejny w tym roku goście stoiska Liqui Moly mogli również podziwiać replikę rajdowej Skody 130 RS, która docelowo ma się pojawiać na trasach m.in. Classic Auto Cup.

Lumag

W tym roku producent elementów układu hamulcowego prezentował całą gamę produktów, które posiada w ofercie.

Pokazujemy klocki hamulcowe i okładziny Lumag do pojazdów ciężarowych oraz markę Breck, czyli klocki i tarcze do samochodów osobowych. Szczególny nacisk kładziemy na nowość, czyli materiał ceramiczny wykorzystywany do produkcji klocków hamulcowych z linii Breck High Safety, dedykowanych do samochodów z segmentu premium o dużych, mocnych silnikach. Zainteresowanie klientów produktami jest bardzo duże, zbieramy w większości pozytywne oceny, co nas bardzo cieszy.

Lumag - Janusz Kryskowiak

Mahle

Prezentujemy najnowszej generacji 5-warstwowy filtr CareMetix, który zabezpiecza powietrze wewnątrz kabiny przed dostaniem się nie tylko alergenów, czy grzybów z zewnątrz, ale przede wszystkim zapachów. Jest to jedyny w tej chwili na rynku tego typu filtr kabinowy do różnych typów samochodów osobowych.

kierownik działy sprzedaży Aftermarket w firmie Mahle - Grażyna Lenkowska

 

Filtr został wyróżniony tytułem „Produkt Roku 2017” miesięcznika „Autoexpert” w kategorii „Części i akcesoria motoryzacyjne” oraz nagrodą Ministerstwa Infrastruktury.

Producent prezentował także bogatą ofertę części silnikowych, termostaty, filtry oleju i paliwa, kompresory i turbosprężarki.

Poszerzamy obecnie ofertę Mahle dla aftermarketu.

- Grażyna Lenkowska

Meyle

Niemiecka marka prezentowała się na targach Inter Cars po raz pierwszy. Produkty Meyle od niedawna dostępne są w ofercie dystrybutora.

Z Inter Carsem współpracujemy od pół roku. Prezentujemy nowy wizerunek firmy z nowym logo, a także produkty dostępne obecnie w oddziałach IC. Są to elementy zawieszenia, łożyska koła i przeguby.

Meyle - Marcin Kondraciuk

Moto Remo

Na stoisku Moto Remo każdy miał okazję zapoznać się z budową i zasadą działania turbosprężarki.

W sobotę jednym z naszych głównych zadań było przeprowadzenie jednego z etapów finału konkursu Master Mechanik, w czasie którego obserwowaliśmy jak uczestnicy wykonują wymianę wnętrza turbosprężarki i kontrolowaliśmy czy robili wszystko prawidłowo. Chcemy przybliżyć gościom Targów sposób funkcjonowania turbosprężarki, która staje się coraz bardziej powszechna w dzisiejszej motoryzacji.

Moto Remo - Jacek Sokołowski

NGK-NTK

Jak zawsze na targach Inter Cars pokazujemy całą naszą ofertę, poszerzoną o nowe produkty. Są to czujniki ciśnienia bezwzględnego, przepływomierze oraz czujniki ciśnienia doładowania. Cały czas podkreślamy obecność dwóch marek na rynku – marki NGK, która jest odpowiedzialna za układ zapłonowy oraz marki NTK, odpowiedzialnej za wszelkiego rodzaju czujniki i elektronikę.

NGK-NTK - Dawid Pauszek

Firma wprowadza nowości na bieżąco, zapewniając minimum 90 proc. pokrycia rynku.

To jest nasz standard. Dlatego jako producent mamy najszerszą ofertę wszystkich kategorii produktów, jakie oferujemy. Nie ma problemu z dostępnością oraz szerokością oferty.

- Dawid Pauszek

Nissens

W dziale aut osobowych firma Nissens prezentowała przede wszystkim swoją gamę produktów dla samochodów hybrydowych i elektrycznych – m.in. chłodnice cieczy, chłodnice oleju, chłodnice klimatyzacji oraz sprężarki do tego typu pojazdów.

Jesteśmy już przygotowani do obsługi aftermarketowej aut hybydowych i elektrycznych, co zdecydowaliśmy się pokazać właśnie na targach sieci Inter Cars, która również chce się wpisać w obecny trend i dostarczać produkty do tego typu samochodów.

menedżer sprzedaży Nissens w Polsce - Artur Gołembniak

NRF

Firma zaprezentowała na targach swój nowy wizerunek wraz z ofertą produktową przygotowaną na zbliżający się sezon zimowy obejmującą nagrzewnice i dmuchawy kabinowe.

Już na początku tego roku nowością w naszej ofercie stały się dmuchawy kabinowe, jednak ze względu na to, że zbliża się sezon zimowy, właśnie teraz postanowiliśmy je bardziej wyeksponować.

dyrektor sprzedaży NRF na Europę Wschodnią - Zbigniew Ruba

 

Jak na każdych poprzednich targach osoby odwiedzające stoisko NRF mogły skosztować holenderskiego sera.

NTN-SNR

W czasie targów Inter Cars producent prezentował przegląd swojej oferty, ale tradycyjnie na stoisku firmy NTN-SNR nie brakowało szkoleń technicznych, które przyciągały tłumy mechaników.

Szkolenia dotyczyły takich obszarów jak prawidłowy montaż i demontaż łożysk kół z piastą przy użyciu specjalistycznych narzędzi HAZET, prawidłowy montaż przegubu zewnętrznego półosi, układy pasowe rozrządu – napinacze hydrauliczne na przykładzie silnika typu BOXER D4D oraz układy pasowe rozrządu na przykładzie silnika typu D16V1 Honda.

NTN-SNR - Jacek Dziadkowiec

Goście targów mogli się także zapoznać z ofertą produktów z gamy automotive aftermarket. Na rynku wtórnym NTN-SNR oferuje m.in. czujniki prędkości koła oraz półosie napędowe, przeguby zewnętrzne oraz osłony przegubów. Firma stawia także na technologie cyfrowe. Dzięki aplikacji mobilnej TechScaN’R dostępnej na telefony z systemem Android oraz iOS łatwo i szybko można uzyskać informacje dotyczące specyfiki danego produktu, łącznie z momentami dokręcenia śrub, czy specyfikacjami dotyczącymi zawartości danego zestawu.

Optibelt

Na stoisku Optibelt goście targów mogli poznać zalety nowych pasków producenta.

SCC (z ang. Secured Change Control), czyli paski wielorowkowe ze zintegrowanym wskaźnikiem zużycia, to nowość w naszej ofercie. Gdy w rowkach paska są widoczne przebicia czerwonego koloru, oznacza to, że osiągnięte zostało jego graniczne zużycie i konieczna jest wymiana.

Sales Manager Automotive Aftermarket firmy Optibelt - Michał Markiewicz

Poza możliwością zapoznania się z pełną ofertą firmy, goście targów mogli spróbować swoich sił przy stole z piłkarzykami, wykonanymi z ekologicznych materiałów. Nagrodą za wygrany mecz były upominki z logo firmy.

Osram

Na stoisku Osram goście mogli zobaczyć m.in. retrofity świateł przednich do Volkswagena Golfa VI, umożliwiające zastąpienie świateł halogenowych ksenonowymi. Dla porównania produkt Osram został zestawiony z oryginalnym reflektorem halogenowym samochodu z Wolfsburga.

Nie zabrakło też lamp warsztatowych LEDinspect z linii standardowej i profesjonalnej.

Nasze lampy, podobnie jak inne na rynku, wykorzystują technologię LED-ową. Posiadają również wiele dodatkowych funkcji. Można u nas znaleźć zarówno lampy, które świecą mocno, mają regulowane nachylenie. Są również takie, które posiadają dodatkową funkcję oświetlenia UV, która pozwala na wykrycie wycieków, np. w klimatyzacji. Wyróżnia je również okres gwarancji - w przypadku lamp profesjonalnych wynosi 3 lata, dla lamp standardowych dajemy 2 lata gwarancji.

Marketing Manager w firmie Osram - Magdalena Bogusz

Philips

Dla marki Philips Targi Inter Cars były doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych premier m.in. w gamie lamp warsztatowych. Zaprezentowano w niej modele RCH19 i RCH21S. „Lampa RCH19 jest to ultrapłaska lampa akumulatorowa. W trybie Boost zapewnia ona strumień świetlny o wartości 250 lumenów i 120 lumenów w trybie Eco. Ładowanie odbywa się poprzez przewód zasilający. W trybie Eco lampa potrafi pracować do 7 godzin bez ładowania. Wyróżniającą ją cechą konstrukcyjną jest przede wszystkim wąska obudowa, która pomaga oświetlić nawet najwęższe zakamarki silnika czy inne trudno dostępne miejsca w obrębie samochodu. Ponadto jej światło nie męczy wzroku, a to za sprawą temperatury barwowej o wartości 6000K. Lampa RCH19 jest odporna na uderzenia (spełnia normę IK07) oraz wodę, pyły, substancje chemiczne, rozpuszczalniki (spełnia normę IP54). RCH19 jest doskonałą propozycją uzupełniającą gamę lamp warsztatowych Philips.

Produkt łączy w sobie kompaktowe wymiary, bardzo dobre parametry świetlne a przy tym jest przystępna cenowo. Drugą lampą, którą wprowadzamy na rynek jest lampa RCH21S, następczynię popularnej lampy RCH21, która pojawiła się na rynku dwa lata temu. RCH21S jest ładowana przy pomocy stacji dokującej, a jej strumień świetlny generuje 300 lumenów w trybie Boost oraz 120 lumenów w trybie Eco. Warto zwrócić uwagę, że został tu zastosowany nowy akumulator litowo-jonowy, który pozwala na 1500 cykli ładowania. Warto zauważyć, że inne lampy dostępne na rynku, mogą w większości pochwalić się jedynie 300 cyklami. Mamy więc kilkukrotnie wyższą trwałość akumulatora zastosowanego w tej lampie. Lampa RCH21S ma również wysoką autonomię pracy. Pracuje do 6 godz. bez ładowania w trybie Eco i ładuje się ją w ciągu maksymalnie 2 godzin. To, co szczególnie przyciąga uwagę naszych klientów, to fakt, że jej obudowa jest gumowana, co sprawia, że wygodnie leży w dłoni. Ma również uchylny moduł oświetleniowy, pozwalający wygodnie korzystać ze źródła światła podczas naprawy samochodu.

Marketing Manager CE firmy Lumileds - Tarek Hamed

 

Oprócz lamp warsztatowych goście stoiska Philips mogli zobaczyć nowość w gamie źródeł LED Retrofit. Została ona poszerzona o lampę H7, stanowiącą zamiennik najpopularniejszej lampy halogenowej w Polsce i Europie. Co prawda nie posiada ona homologacji do stosowania jej na drogach publicznych, niemniej spełnia wszelkie wymagania związane z kwestią bezpieczeństwa. Jest bezpieczna, nie oślepia, a przy tym jest w niej zastosowany system chłodzenia, który odprowadza ciepło, zapobiegając przegrzaniu modułu oświetleniowego oraz wydłużając trwałość źródła światła.

 

Poza nowościami produktowymi na gości Philips czekały również dodatkowe atrakcje. Na stoisku wystawcy były prezentowane specjalne filmy szkoleniowe, z których odwiedzający mogli czerpać dodatkową wiedzę, a także był dla nich przygotowany specjalny konkurs. Polegał on na przypisaniu leżących na stole żarówek z oświetlenia samochodowego do odpowiednich kartoników, na których były podane nazwy różnych typów źródeł światła. Ci, którzy wykonali to zadanie bezbłędnie, otrzymywali w prezencie pakiet gadżetów Philips.

Ravenol

Główną atrakcją stoiska Ravenol podczas 16. Targów Inter Cars był organizowany co dwie godziny pokaz dynamicznej wymiany oleju. Nie zabrakło także prezentacji produktów marki.

Mamy bardzo szeroką ofertę w gamie olejów do automatycznych skrzyń biegów, którą chcemy się pochwalić. W odróżnieniu od konkurencji nie produkujemy uniwersalnych olejów do kilku rodzajów skrzyń biegów. Uważamy, że każda skrzynia ma inne parametry technologiczne, dlatego proponujemy specjalistyczne oleje do każdego jej typu.

członek zarządu Ravenol Polska - Piotr Tiszbein

 

Goście stoiska mogli wziąć udział w „Kole fortuny” i wygrać gadżety z logiem marki.

Romix

Firma Romix, tradycyjnie jak na każdych targach, zaprezentowała swoją ofertę spinek i mocowań. Nie zabrakło również nowości.

W tym roku przygotowaliśmy nową, już szóstą edycję, naszego katalogu zawierającą blisko 6 tys. unikalnych spinek i innych specjalistycznych mocowań samochodowych. Naszą absolutną nowością są zestawy naprawcze do mocowań reflektorów samochodowych, które szczególnie eksponujemy.

przedstawiciel handlowy Romix - Piotr Grabowski

Sasic/Vernet/Dolz

Stoisko SasicVernet i Dolz przyciągało szeroką ofertą każdej z marek. Wśród produktów Sasic prezentowano przede wszystkim elementy zawieszenia, a także części silnikowe, wśród których nowość stanowiły węże chłodnicy wody. Marka Vernet prezentowała m.in. termostaty, czujniki oraz sondy lambda. Natomiast Dolz pompy wody oraz zestawy rozrządu.

Prezentujemy również nasze katalogi, które bardzo szybko się rozchodzą, a wśród nowości Vernet wyróżniamy m.in. czujniki MapSensor's.

przedstawiciel handlowy marek Sasic, Vernet i Dolz - Szymon Czudek

Schaeffler

Głównym motywem stoiska Schaeffler w strefie ogólnej były bezpłatne szkolenia techniczne, które tradycyjnie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mechaników. Przygotowali je specjaliści techniczni z portalu Schaeffler REPXPERT, a dotyczyły one m.in. takich zagadnień jak wymiana sprzęgła podwójnego 2CT w skrzyni biegów typu PowerShift DPS6 w samochodach Ford, wymiana sprzęgła podwójnego 2CT w skrzyni biegów typu EDC w grupie Renault, wymiana sprzęgła podwójnego 2CT w skrzyni biegów typu DSG w grupie VW oraz wymiana dwumasowego koła zamachowego i sprzęgła typu SAC z wykorzystaniem narzędzia specjalnego. Na stoisku można było się także zapoznać z ofertą produktową firmy Schaeffler.

SKF

Największą atrakcją stoiska SKF były dwa kompletne modele silników. Można je znaleźć pod maskami wielu popularnych w Polsce modeli samochodów. Pierwszy to wyprodukowany w Bielsku-Białej czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1.3 litra SDE. W ubiegłych latach był on wykorzystywany przez Fiata, Forda, General Motors, Grupę PSA czy Suzuki, stąd w zależności od marki nosi oznaczenie JTD, TDCi, CDTi, HDi czy DDiS. Do dziś można go znaleźć pod maską cieszących się dużą popularnością modeli, jak Astra, Corsa, Doblo, Panda, Punto czy Swift.

 

Drugi model jest wspólnym projektem Grupy PSA z Renault, który z racji swojej konstrukcji i pojemności 3 litrów, znalazł zastosowanie w dużych modelach tych marek. W jego budowie wykorzystano klasyczny układ V6 z dwoma rzędami cylindrów i dwoma wałkami rozrządu. Napęd przenoszony jest za pomocą paska zębatego, którego długość mierzy prawie 3 metry. Fabryczne oznaczenie tego silnika to ES9/L7X.

Na jednym z modeli przeprowadzamy w czasie targów szkolenia dotyczące wymiany rozrządu. Jak zawsze jest to okazja do spotkania z klientami, rozmów o ofercie, o niuansach, czy problemach technicznych, z którymi mechanicy muszą radzić sobie na co dzień w warsztatach, a także prezentacji oferty.

SKF - Marcin Czajka

 

Producent wprowadza nowości cztery razy w roku.

W dalszym ciągu poszerzamy ofertę łańcuchów rozrządu, które wprowadziliśmy dwa lata temu do oferty. Bazujemy na stałej ofercie, poszerzając ją co kwartał.

- Marcin Czajka

Tedgum

Firma Tedgum na targach Inter Cars 2017 prezentowała przekrój oferty elementów miękkiego zawieszenia. Oprócz standardowej oferty produktów metalowo-gumowych, zwiedzający mogli zapoznać się z produktami wykonanymi z poliuretanu, których ilość w ofercie producenta z Rudy Śląskiej, nieustannie się powiększa. Poliuretan to rozwiązanie idealne dla sportów motorowych, offroadu oraz tuningu, i dlatego też coraz więcej elementów poliuretanowych Tedgum dostępnych jest na platformie IC Tuning. Jednym z najnowszych działów asortymentowych w ofercie firmy Tedgum są ściągacze tulei. Produkty te, dzięki wysokiej jakości wykonania oraz ergonomii, zostały przyjęte na rynku z wielkim entuzjazmem. Do produkcji ściągaczy firma używa wysokiej jakościowo stali narzędziowej 40HM, stosuje mocne gwinty trapezowe, a także wysokiej jakości łożyska ślizgowe. Wymiana tulei „na samochodzie” to znacząca oszczędność czasu, a montaż może być przeprowadzony przez jedną osobę. Na targach został zaprezentowany kolejny z produktów, tym razem do samochodu BMW E46. Do każdego ze ściągaczy dostępna jest instrukcja „krok po kroku”, a na kanale YouTube firmy Tedgum dostępne są krótkie filmy prezentujące działanie ściągaczy. Na stoisku odbyła się także prezentacja zalet ściągaczy oraz ich praktycznego zastosowania.

Tenneco

Podczas 16. Targów Inter Cars firma zaprezentowała nowe amortyzatory OESpectrum, a także zawieszenie Monroe, które dzięki rozpoczętej właśnie współpracy z IC jest już dostępne w oddziałach dystrybutora.

Od kilku miesięcy do oferty Inter Cars wprowadzamy na bieżąco nowe referencje amortyzatorów OESpectrum i nadal będziemy wzbogacać naszą ofertę. W sierpniu podpisaliśmy także umowę z IC na dystrybucję naszych elementów zawieszenia. Jest to nowość dla klientów Inter Carsu.

Tenneco - Andrzej Gajdziński

 

Dodatkową atrakcją były prezentacje kuchni molekularnej.

Total

Na stoisku producenta środków smarnych i płynów eksploatacyjnych tradycyjnie nie brakowało atrakcji. Firma promowała m.in. platformę teamtotal.pl z fachowymi poradami skierowanymi do mechaników samochodowych i kierowców. Na platformie znany telewizyjny mechanik Adam Klimek, w towarzystwie dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka i mistrzyni kierownicy Klaudii Podkalickiej w przystępny sposób prezentują jak takich zmian i napraw dokonywać.

Platforma istnieje od dwóch lat i cieszy się ogromną popularnością. Obecnie mamy 5,5 tys. zarejestrowanych mechaników, którzy wymieniają tam swoje poglądy i uczą się nawzajem, Miesięcznie naszą stronę odwiedza 35 tys. osób, dostępnych jest tam ponad 300 materiałów eksperckich, 60 filmów.

- Patryk Mikiciuk

 

Jeden z najnowszych materiałów odnosi się do napraw układu hamulcowego. Adam Klimek rozwiązuje w nim problem Patryka Mikiciuka ze ściąganiem samochodu na bok z powodu niesprawnych hamulców. Kolejny nowy film, to z kolei szczegółowa instrukcja samodzielnego montażu kamery cofania w samochodzie.

 

Chętni mogli pokonać tor sprawnościowy w alkogoglach (symulujących zmianę sprawności psycho-motoryczynych kierowcy po spożyciu alkoholu). Dodatkową atrakcją był symulator wybuchu poduszki powietrznej, na którym doświadczeni instruktorzy wyjaśniali wagę prawidłowej pozycji za kierowcą i konieczność zapięcia pasów bezpieczeństwa.

Jedną z konkurencji przygotowanych przez firmę Total była wymiana koła zapasowego na czas, a przeciwnikiem w tej rozgrywce był Adam Klimek. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudzało BMW Team Total Partyka Mikiciuka i rajdowe Mitsubishi Lancer w barwach Total, Klaudii Podkalickiej.

WP

Firma WP, specjalizująca się w produkcji sztywnych przewodów hamulcowych, poza swoją standardową ofertą, zaprezentowała dwie nowe linie produktowe –  WP Flex oraz WP Service Box.

WP Flex to nasza oferta przewodów elastycznych, którą wprowadzamy od października na rynek, a WP Service Box to zestawy zawierające maszynki do zarabiania przewodów, elementy złączne i rurki, a także zagniatarki i gradowniki niezbędne do tego, aby samodzielnie w warsztacie wyprodukować przewód hamulcowy.

specjalista ds. handlu w firmie WP - Damian Sołtysiak

 

Producent, tak jak na każdych targach, prezentował także urządzenia do zarabiania przewodów hamulcowych.

Wuzetem

Firma Wuzetem skupiła się na prezentacji produktów dla warsztatów specjalizujących się w regeneracji wtryskiwaczy w silnikach Diesla.

80 proc. naszego biznesu to rozpylacze, czyli części wtryskiwacza bezpośrednio odpowiedzialne za podanie paliwa do cylindra, a 20 proc. to elementy tłoczące, które również trafiają do układów wtryskowych. Prezentujemy naszą ofertę, która w tej chwili dynamicznie się rozwija. Wprowadzamy rocznie 20 do 30 nowych produktów, które sprzedajemy zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Większą część naszego biznesu stanowi przede wszystkim eksport. Na polskim rynku chcemy zwrócić szczególną uwagę na końcówki typu Denso, które produkujemy już od 2 lat i których gamę systematycznie poszerzamy. W tej chwili to jest już blisko 15 różnych końcówek, które cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką jakość.

Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Wuzetem - Marcin Narewski

Valeo

Specjalną premierą dla klientów targów Inter Cars było prezentowane po raz pierwszy w Polsce mobilne centrum wystawiennicze, które zawsze wzbudza największe zainteresowanie – Valeo On Tour. VOT to nowy sposób na podkreślenie strategii Valeo Service „We care for you”.

Jest to specjalna ciężarówka wystawiennicza, w której prezentujemy całą naszą ofertę. Znajdują się w niej ekspozytory wszystkich produktów, jakie mamy w ofercie, z 13 linii produktowych. W specjalnie przygotowanym samochodzie demonstracyjnym trenerzy TechCare prowadzą szkolenia techniczne i informują mechaników o terminach prowadzonych przez nas szkoleń.

dyrektor marketingu Valeo Service Eastern Europe - Iwona Molenda

 

Firma Valeo prezentowała także nową gamę wycieraczek płaskich klasy premium z innowacyjnym rozwiązaniem Multiconnection zarówno w wycieraczkach przednich jak i tylnych – HydroConnectTM. Gama wzbogacona jest dodatkowo wycieraczkami płaskimi dedykowanymi do zastąpienia tradycyjnych rozwiązań szkieletowych. Oferta Valeo Service pokrywa 96 proc. zastosowań w europejskim parku samochodowym dzięki zaledwie 42 numerom części i 3 konektorom. Uwagę gości targów przyciągały także nowatorskie rozwiązania dwumasowych kół zamachowych oraz tzw. „Full Pack”,  zestaw koła dwumasowego ze sprzęgłem i wysprzęglikiem.

 

Na klientów Valeo czekały także specjalnie przygotowane atrakcje: profesjonalny symulator do jazdy sportowej – motorsport Capsule, nagroda za dołączenie do grona użytkowników mobilnej aplikacji MyValeoParts oraz udostępnienie „selfie”  na FB firmy – Valeo Service Polska, a także quiz wiedzy na temat produktów Valeo.

Valvoline

Stoisko Valvoline przypominało stadion piłkarski – marka olejowa jest również oficjalnym partnerem klubu piłkarskiego Manchester City i dlatego zorganizowała konkurs rzutów karnych, w którym można było wygrać m.in. czapki w barwach The Citizens. Producent nie zapomniał też o swoim głównym celu, jakim była promocja środków smarnych.

Rozpoczęliśmy w tym roku produkcję naszych olejów dedykowanych do samochodów hybrydowych, wśród których możemy wymienić: 5W20 Fuel Economy i 0W20 Fuel Economy spełniające najnowsze wymagania względem hybryd. Pokazujemy w ten sposób, że podążamy za najnowszymi trendami motoryzacyjnymi.

Regional Business Manager w Valvoline Polska - Paweł Czyżewski

Varta

Tegoroczna edycja targów to okazja do zaprezentowania programu testowania akumulatorów Varta, który z sukcesami kontynuujemy już od 3 lat. Dodatkowo skupiamy się na segmencie akumulatorów dedykowanych do pojazdów użytkowych. Są to akumulatory Varta Promotive EFB. Na stoisku prezentujemy również nowość, akumulatory dedykowane do pojazdów klasycznych - ręcznie wykonane w obudowach ebonitowych - które powinny zainteresować szczególnie miłośników starej motoryzacji.

Key Account Manager Power Solutions EMEA firmy Johnson Controls, producenta akumulatorów Varta - Adam Potępa

Vierol

Na Targach Inter Cars Vierol zaprezentował szeroki asortyment produktowy, w tym miski olejowe do automatycznych skrzyń biegów z filtrem w komplecie marki Vaico, a także czujniki parkowania, zawory EGR czy zestawy uszczelek do czujników parkowania Vemo. Wśród nich nie zabrakło też małych premier.

Jedną z naszych nowości są czujniki wycieraczek, których wcześniej nie mieliśmy w ofercie.

Vierol - Dariusz Macha

Victor Reinz

Marka Victor Reinz pokazała na swoim stoisku makietę silnika, na której zostały zaprezentowane uszczelki producenta, o których można było się więcej dowiedzieć od przedstawicieli firmy.

Staramy się przybliżać naszą markę klientom, a przy tym jesteśmy otwarci na dyskusję o naszych produktach.

Area Sales Manager Automotive Service Parts firmy Dana, do której należy marka Victor Reinz - Roman Heiler

Yokohama

Producent opon zaprezentował szeroką gamę swoich produktów – od ogumienia premium przez modele flagowe po zimowe premiery, z których najważniejszą był model BluEarth Winter V905.

Na Targach Inter Cars jest to nasza flagowa opona. W porównaniu z wcześniejszym modelem W.drive V905 została udoskonalona o nową mieszankę gumy, która zapewnia lepsze sterowanie na śniegu, hamowanie na zaśnieżonej i mokrej nawierzchni oraz niższe opory toczenia i zużycie paliwa. Prezentujemy także naszą pełną ofertę gam Advan i Geolandar.

Młodszy Specjalista ds. Marketingu w Yokohama Polska - Vira Lysenko

ZF

Po raz pierwszy na targach Inter Cars pokazujemy produkty naszych wszystkich marek na jednym stoisku – TRW, Sachs oraz Lemförder. Prezentujemy m.in. automatyczne skrzynie biegów ZF: 9-biegową poprzecznie montowaną oraz 8-biegową wzdłużnie montowaną, poza tym elementy zawieszenia Lemförder, sprzęgła Sachsa m.in. do układów hybrydowych.

ZF - Bartosz Rychlik

Podczas specjalnie przygotowanego show eksperci ZF Services pro[Tech] prezentowali właściwe techniki smarowania profilu piasty sprzęgła, dzięki którym tarcza sprzęgła przesuwa się gładko po wałku. ZF Services pro[Tech] zainauguruje swoją działalność na polskim rynku w 2018 roku. Koncept warsztatowy oferuje partnerom warsztatowym kompleksowy dostęp do technologii stosowanych w produktach marek koncernu ZFSachsLemförderTRW oraz Openmatics. Dzięki nowej platformie komunikacyjnej, wszystkie informacje dostępne będą u źródła na stronie protech.zf.com/pl. W jednym miejscu znajdą się instrukcje montażowe, informacje na temat dostępnych szkoleń, jak również filmy szkoleniowe i inne materiały marketingowe.

 

Zdjęcia: Bartosz Pniewski, Maciej Wapiński

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).