10 lat obecności Petronas na Rajdzie Dakar | MOTOFAKTOR

10 lat obecności Petronas na Rajdzie Dakar

Petronas Lubricants International (PLI) świętuje swój dziesiąty Rajd Dakar w roli sponsora tytularnego.

Firma potwierdza, że zespół Petronas Team De Rooy IVECO wystartuje w 44. wyścigu, który rusza już 1 stycznia 2022 roku. Jako oficjalny partner techniczny, PLI dostarcza środki smarne i płyny, opracowane wspólnie z IVECO i FPT Industrial, wykorzystywane w tym ekstremalnym wyścigu. Technologia stosowana w tych produktach gwarantuje, że rajdowa ciężarówka wytrzyma wyczerpujące warunki i temperatury panujące na trasie Dakaru.

 

Oleje Iveco Urania i Petronas Tutela zostały opracowane przez ekspertów z myślą o tych sportowych wyzwaniach. Zaangażowanie PLI i IVECO we wspólną współpracę techniczną zostało teraz dodatkowo wzmocnione poprzez wprowadzenie nowych opakowań środków smarnych pod wspólną marką. Potwierdza to nieprzerwaną współpracę PLI z IVECO i wspólne dążenie do tworzenia zaawansowanych technicznie płynów dla najnowocześniejszych maszyn.

 

Gama IVECO Urania została opracowana w Centrum Badań i Technologii Petronas w miejscowości Santena pod Turynem. Jest to linia wysokowydajnych środków smarnych zaprojektowanych specjalnie dla ciężkich pojazdów IVECO. Oleje Urania zwiększają osiągi silnika przy jednoczesnym obniżeniu kosztów napraw i eksploatacji poprzez wydłużenie okresów między wymianami oleju i remontami silnika.

 

Dzięki temu silniki mogą wydajniej przez dłuższy czas, co stanowi doskonałe rozwiązanie, na które Petronas Team De Rooy IVECO może liczyć podczas jazdy po trudnym terenie Dakaru.

 

Linia IVECO Urania wieńczy 45 lat współpracy i rozwoju poświęconego na niezliczone godziny badań i testów eksploatacyjnych. Produkt gwarantuje optymalne rozprowadzanie oleju, co przekłada się na optymalizację temperatury wewnętrznej silnika w odniesieniu do zużycia paliwa. IVECO Urania zapewnia pojazdowi maksymalną wytrzymałość i wydajność, aby mógł w pełni wykorzystać swój potencjał. Z pomocą olejów silnikowych wysokiej klasy, te ciężko pracujące ciężarówki rajdowe mogą teraz przejechać do 150 000 km bez konieczności kontroli oleju, co odpowiada 6 rajdom Dakar.

 

Gama Petronas Tutela została zaprojektowana tak, aby nie tylko sprostać zróżnicowanym wymaganiom złożonych, nowoczesnych pojazdów z automatyczną skrzynią biegów, ale także aby zapewnić pełną ochronę mechaniczną. Używany również podczas Dakaru, Petronas Tutela jest gotowy do stawienia czoła różnorodnym, złożonym wymaganiom stawianym nowoczesnym pojazdom wyposażonym w szereg różnych przekładni.

Rajdowe trasy stają się coraz bardziej wymagające, a silniki coraz bardziej zaawansowane. Dlatego PLI opracowuje wysokiej jakości środki smarne w celu jak najlepszego wykorzystania zdolności nowych technologii, na których polegają dziś kierowcy.Rajd Dakar wystawia naszą technologię na prawdziwą próbę. Olej silnikowy IVECO Urania klasy premium, opracowany we współpracy z IVECO i FPT Industrial, został specjalnie dostosowany, aby wytrzymać wyczerpujące warunki rajdu i zapewnić niezrównane osiągi, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony i niezawodności silnika. Jako sponsor tytularny i partner techniczny IVECO cieszymy się z dziesięciolecia naszej współpracy, które świętujemy w 2022 roku. Udział w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie to niesamowite wyzwanie. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy produkować wysokiej jakości oleje silnikowe i zaawansowane technologicznie oleje przekładniowe, na których zawsze może polegać PETRONAS Team De Rooy IVECO na pustyniach Dakaru.

Regionalny Dyrektor Zarządzający PETRONAS Lubricants International w regionie EMEA - Domenico Ciaglia

Zespół IVECO chętnie powróci na piaszczyste trasy Arabii Saudyjskiej, aby po raz kolejny zademonstrować wyjątkowe osiągi i niezawodność swoich ciężarówek w jednym z najbardziej ekstremalnych terenów. Cieszy nas, że możemy współdziałać razem z PETRONAS Lubricants International. Ostatnia dekada naszej współpracy z zespołem PLI dotyczyła nie tylko kolejnych edycji Rajdu Dakar, ale przede wszystkim wymiany wiedzy i doświadczeń przy opracowywaniu olejów technicznych i płynów przekładniowych. Nie możemy się doczekać kolejnego startu i rywalizacji z najlepszymi załogami rajdowymi na świecie.

szef działu marketingu i zarządzania produktem IVECO Truck Business Unit - Alessandro Massimino

44. edycja Rajdu Dakar powraca do Arabii Saudyjskiej z nową trasą, która poprowadzi kierowców przez rozległe pustynie. Zespół Petronas Team De Rooy IVECO przystąpi do rywalizacji wraz z dwoma ciężarówkami IVECO Powerstar, prowadzonymi przez Janusa van Kasterena jr i Mitchela Van den Brinka. Zawodnicy zmierzą się z różnego rodzaju piaszczystym terenem, wydmami, łańcuchami górskimi i pustynnymi koleinami. Będą musieli wykazać się najlepszymi umiejętnościami nawigacyjnymi, aby nie stracić orientacji na tej wymagającej trasie. Trasa wyścigu Dakar 2022 liczy sobie 8000 km, z czego 4300 km to odcinki specjalne.

 

Źródło: Petronas 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).