1. runda DMP dla Bartosza Ostałowskiego | MOTOFAKTOR

1. runda DMP dla Bartosza Ostałowskiego

person Adrian Januszkiewicz 8/07/2020

Bartosz Ostałowski zwyciężył w 1. rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski, która odbyła się w ubiegły weekend (4-5.07) na warszawskim Bemowie.

Runda inaugurująca tegoroczny cykl Driftingowych Mistrzostw Polski została rozegrana w pierwszy weekend lipca na Autodrom Bemowo. Długie oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu zaostrzyło rywalizację pomiędzy kierowcami, którzy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W stawce nie zabrakło Bartosza Ostałowskiego, który przed zawodami nie ukrywał, że chce walczyć o podium.

 

W sobotę rano (4.07) odbyły się treningi, w których kierowcy mieli możliwość przetestowania samochodów, a także zapoznania się z trasą. Tor na Bemowie jest bardzo techniczny, co wymaga od kierowców ogromnej precyzji podczas jazdy. Po przejazdach treningowych przyszedł czas na kwalifikacje, które miały wyłonić pary finałowe.

 

Podczas biegów kwalifikacyjnych Bartosz Ostałowski zaprezentował się bardzo dobrze – linia przejazdu uwzględniała strefy wyznaczone na trasie, co zostało docenione przez sędziów. Drifter otrzymał łączną notę 82 pkt, dzięki czemu uplasował się na 4. lokacie w kwalifikacjach.

Byłem zadowolony z moich biegów kwalifikacyjnych. Znam dobrze tę trasę, co z pewnością wpłynęło na moją pewność siebie. Nie pozostało mi nic innego, jak pojechać swoje. Tak też zrobiłem. Czwarte miejsce w kwalifikacjach to dobra pozycja do zaatakowania podium w całych zawodach. Bartosz Ostałowski

 

Właściwa rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę. Przejazdy w parach TOP16 w klasie PRO2 wystartowały w samo południe. Pierwszym rywalem Bartosza był Jacek Stawicki (BMW E46), który musiał uznać wyższość Ostałowskiego. Kolejnym drifterem, który stanął z nim do walki, był młody kierowca – Daniel Bogucki (BMW E30). Również on przegrał z Bartoszem.

 

Do rywalizacji w TOP4 przeciwko Ostałowskiemu stanął Łukasz Wilczek (BMW E46). Po wyrównanej walce, sędziowie ogłosili awans Bartosza do finału, w którym spotkał się z Krzysztofem Jóźwiakiem (BMW E30).

 

W pierwszym przejeździe finałowym zawodnikiem uciekającym był Ostałowski. Utrzymywał właściwą linię jazdy, natomiast goniący go Jóźwiak nie ustrzegł się błędu, przez który nie otrzymał punktów za bieg. Po zamianie miejsc Bartosz po raz kolejny pojechał bezbłędnie, co przesądziło o jego zwycięstwie.

 

Oficjalne ogłoszenie werdyktu sędziów odbyło się po godz. 18:00. Spikerzy potwierdzili zwycięstwo Bartosza Ostałowskiego, który stanął na najwyższym stopniu podium w klasie PRO2 podczas 1. rundy DMP. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Jóźwiak, natomiast na trzecim – Aleksandra Fijał.

Jestem niesamowicie szczęśliwy! Zrobiłem to! W ten weekend wszystko zagrało jak należy, co zaowocowało świetnym wynikiem. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia sezonu. Udowodniłem, że nie tylko mogę rywalizować z najlepszymi, ale także wygrywać. To niezwykle budujące! Bartosz Ostałowski

Kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski, w której wystartuje Ostałowski, zaplanowana jest na 8-9 sierpnia i odbędzie się na Autodrom Słomczyn koło Grójca.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).