1 200 ciężarówek Vos Logistics z systemami zarządzania flotą od WABCO | MOTOFAKTOR

1 200 ciężarówek Vos Logistics z systemami zarządzania flotą od WABCO

person Adrian Januszkiewicz 1/07/2019

Dotychczasowe systemy wykorzystywane przez Vos Logistics zastąpią systemy TX-SKY i TX-FLEX od WABCO w 1 200 pojazdach ciężarowych.

WABCO ogłosił zawarcie umowy na dostarczenie nowoczesnych systemów zarządzania flotą (FMS) z firmą Vos Logistics, będącą jedną z największych firm logistycznych w Europie. W ramach umowy WABCO dostarczy 1 200 komputerów pokładowych TX-SKY. Zastąpią one dotychczasowy system FMS, z którego Vos Logistics korzystała od ponad 20 lat. Firma będzie również korzystać z aplikacji WABCO TX-FLEX, aby wspierać kierowców w działaniach poza kabiną.

 

Firma Vos Logistics, posiadająca sieć 30 oddziałów w całej Europie, jest liderem na rynku transportu drogowego i usług logistycznych dostosowanych do potrzeb klientów. Firma stale inwestuje w innowacyjne i zaawansowane technologie, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność operacyjną, a także podnieść poziom obsługi klienta.

 

Nowe systemy zostaną dostarczone przez WABCO Fleet Solutions. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem kompleksowego portfolio części, systemów i usług dla wiodących flot, takich jak Vos Logistics, aby mogły działać sprawniej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie.

Lepsza wydajność i obsługa klienta

W 2018 roku uznaliśmy, że potrzebujemy nowego rozwiązania telematycznego – zarówno sprzętu, jak i oprogramowania – aby poprawić naszą komunikację pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami, zwiększyć wydajność naszych działań oraz zapewnić lepszą obsługę naszym klientom. Firma WABCO wykazała słuszność koncepcji połączenia komputera pokładowego TX-SKY oraz aplikacji kierowcy TX-FLEX. Przeprowadziliśmy testy platformy na 15 pojazdach z pięciu oddziałów i stwierdziliśmy, że rozwiązanie to spełnia wszystkie nasze wymagania. Pieter Derksen Purchase Manager Vos Logistics

 

Zamontowane na stałe urządzenia TX-SKY będą pełniły funkcję bezpiecznego kanału komunikacyjnego, zapewniając kierowcom dostęp do funkcji nawigacji i szczegółów planowania, a także do informacji o pozostałym czasie jazdy, przerwach na odpoczynek oraz stylu jazdy.

 

Kierowcy Vos Logistics, oprócz komputerów pokładowych montowanych na stałe, będą również korzystać z aplikacji TX-FLEX na swoich smartfonach, by rejestrować działania prowadzone poza kabiną. Aplikacja ta umożliwia skanowanie kodów kreskowych i podpisanych dokumentów, przesyłanie zdjęć, dodawanie uwag od klientów lub informacji o paletach, a także raportowanie problemów. Dane z aplikacji są synchronizowane z komputerem TX-SKY przez Bluetooth.

 

Z TX-FLEX kierowcy mogą kompletować wszystkie dokumenty w lokalizacji klienta i przesyłać je do bazy głównej, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji wielu procesów, od dostawy produktu po wystawienie faktury. Rozwiązania wybrane przez Vos Logistics stanowią część rozbudowanego portfolio technologii oferowanych obecnie przez WABCO, w których wykorzystywany jest potencjał Internetu rzeczy (ang. Internet of Things) oraz innowacje oparte na działaniu w chmurze.

Płynna integracja

Bezproblemowa integracja była dla Vos Logistics kluczowym wymogiem, którego spełnienie przesądziło o wyborze WABCO. Firma będzie korzystała z narzędzia API do połączenia swej własnej aplikacji i/lub aplikacji innych dostawców, w tym TransFollow lub E-Pionira z TX-FLEX. Ponadto kompleksowe narzędzie usług sieciowych WABCO zapewni integrację TX-CONNECT, platformy bazy głównej, z Lovos – wewnętrznym systemem zarządzania, służącym do obsługi klienta, planowania transportu, zarządzania flotą i realizacji działań administracyjnych w każdym biurze.

Ograniczenie emisji CO2 i zużycia energii

Jesteśmy przekonani, że systemy WABCO pomogą nam zwiększyć naszą wydajność operacyjną i realizować naszą misję ułatwiania, usprawniania i zwiększania wydajności działań naszych klientów. Ponadto moduł ECO będzie wspierał wysiłki Vos Logistics w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój ma dla nas kluczowe znaczenie. Podejmując decyzję o wprowadzeniu nowych produktów i usług, zawsze wybieramy usługi logistyczne i technologie, które zapewniają mniejszą emisję CO2 i zużycie energii. Moduł WABCO ECO zdecydowanie będzie dla nas wsparciem w tym obszarze. Pieter Derksen

Przełomowa współpraca

Vos Logistics, oprócz 1 200 zamówionych jednostek TX-SKY, planuje także zakup kolejnych 300 systemów TX-SKY, które zostaną zainstalowane w ciężarówkach przewoźników pozyskanych w ciągu 2019 r.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że dostawca usług logistycznych o tak silnej pozycji jak Vos Logistics zaufał naszym technologiom i zdecydował się zastąpić swój dotychczasowy system FMS naszą platformą. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać Vos Logistics w dalszym podnoszeniu wydajności i bezpieczeństwa w całym ich ekosystemie i przyczyniać się do utrzymania przez nich pozycji lidera na rynku usług transportowych. Peter Bal Business Leader Fleet Solutions EMEA w WABCO

 

Źródło: WABCO

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).