Zużyta ciężarówka i kierowca bez uprawnień | MOTOFAKTOR

Zużyta ciężarówka i kierowca bez uprawnień

person Adrian Januszkiewicz 3/10/2019

Przeciążony i w fatalnym stanie technicznym pojazd ciężarowy, zatrzymali kujawsko – pomorscy inspektorzy ITD. Jego kierowca miał prawo jazdy nieważne od 2 lat.

Trzyosiowa ciężarówka już na pierwszy rzut oka wyglądała na przeciążoną. Pojazd zatrzymali do kontroli kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy ostatniego dnia września patrolowali ulice powiatu bydgoskiego. Ważenie potwierdziło podejrzenia, a dalsza kontrola ujawniła inne nieprawidłowości.

 

Ciężarówka ważyła o ponad 3 tony za dużo, a normy nacisku na podwójną oś napędową zostały przekroczone o blisko 2,5 tony. Sam pojazd nie nadawał się do jazdy. Tarcze hamulcowe zarówno z lewej, jak i z prawej strony miały liczne pęknięcia. Inspektorzy mieli też zastrzeżenia do samego kierowcy. Jego prawo jazdy kat. C straciło ważność w 2017 roku.

 

Kierujący opuścił punkt kontrolny jako pasażer. Za stwierdzone naruszenia został ukarany mandatami. Wydano również zakaz jazdy ciężarówką, do czasu jej naprawy. Wobec przedsiębiorcy i zarządzającego transportem wszczęto z kolei postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi.

 

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).