Znamy laureatów EQUIP AUTO Paris International Grands Prix for Automotive Innovation 2022 | MOTOFAKTOR

Znamy laureatów EQUIP AUTO Paris International Grands Prix for Automotive Innovation 2022

person Adrian Januszkiewicz 12/10/2022

Międzynarodowe jury wybrało 7 laureatów EQUIP AUTO Paris International Grands Prix for Automotive Innovation 2022.

 

  • Międzynarodowe jury składające się z blisko 100 dziennikarzy z 18 krajów ogłosiło wczoraj 7 zwycięzców wyłonionych spośród 30 innowacji, które znalazły się na liście finalistów 19. konkursu organizowanego przez targi EQUIP AUTO Paris
  • Zwycięzców wyłoniono w kategoriach: Nadwozie i lakier; Zrównoważony rozwój i gospodarka o obiegu zamkniętym; Oryginalne wyposażenie i opony; Smary, środki do pielęgnacji pojazdów, mycie, usługi drogowe; Narzędzia i wyposażenie warsztatu; Części, wyposażenie i komponenty do obsługi posprzedażnej; Rozwiązania cyfrowe, IT, łączność i mobilność
  • Zwycięskie innowacje zostaną zaprezentowane na stoiskach ich wystawców, którym zostaną wręczone trofea podczas wieczoru galowego EQUIP AUTO Paris w środę 19 października
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Konkurs uznawany na całym świecie za wyznacznik jakości, International Grand Prix for Automotive Innovation ma na celu wybór i wyróżnienie najbardziej innowacyjnych koncepcji, produktów i usług spośród tych prezentowanych na targach EQUIP AUTO Paris oraz podkreślenie pojawiających się technologii na motoryzacyjnym rynku wtórnym.

 

W siedmiu kategoriach konkursowych pojawiło się 107 zgłoszeń. Jury składające się z blisko 100 dziennikarzy z 18 krajów (w tym Redaktor Naczelna Motofaktor.pl, Joanna Piszcz) ogłosiło wczoraj (11.10.2022 r.) 7 zwycięzców wyłonionych spośród 30 innowacji, które znalazły się na liście finalistów 19. konkursu organizowanego przez targi EQUIP AUTO Paris:

Kategoria "Nadwozie i lakier"

Firma: RETORFX
Wyróżnione rozwiązanie: Regeneracja powłoki zewnętrznej bez lakierowania
Stoisko: 1 E 069

 

RESTORFX Paint-free topcoat reconditioning Equip Auto Paris 2022
RestorFX

RestorFX to polimimetyczna technologia regeneracji powierzchni, która na nowo definiuje regenerację samochodów za pomocą rozwiązania bezlakierowego (PCR: Paintless Clearcoat Repair). RestorFX nie jest woskiem ani innym produktem kosmetycznym, między karoserią a polerowaniem. RestorFX to innowacyjny proces techniczny i chemiczny do głębokiej regeneracji lakieru bezbarwnego poprzez fuzję chemiczną i samoutwardzanie, który nadaje pojazdom zupełnie nowy wygląd.

Kategoria "Zrównoważony rozwój i gospodarka o obiegu zamkniętym" (NOWA)

Firma: SKF FRANCE
Wyróżnione rozwiązanie: łożysko drukowane 3D
Stoisko: 1 H 093

 

Łożysko SKF wykonane w druku 3D Equip Auto Paris 2022
Łożysko SKF wykonane w technologii druku 3D

Drukowanie 3D elementów łożysk umożliwia wytwarzanie przyrostowe dla wszystkich łożysk (kół, jednośladów, itp.) w celu wymiany części (na przykład w samochodach zabytkowych lub kolekcjonerskich) oraz do produkcji części na niewielkie zapotrzebowanie. Ponieważ części są drukowane, a nie obrabiane z litego materiału, jest mniej odpadów materiałowych, co zapewnia bardziej zrównoważony proces produkcji. Czasy realizacji można również skrócić i istnieją możliwości większej elastyczności projektowania podczas korzystania z tego procesu.

Kategoria "Oryginalne wyposażenie i opony"

Firma: AISIN EUROPE SA
Wyróżnione rozwiązanie: eAxle
Stoisko: 1 M 106

 

Jednostka eAxle od Aisin Equip Auto Paris 2022
Jednostka eAxle

eAxle to jednostka napędowa łącząca skrzynię biegów, silnik i falownik, które są niezbędne w pojazdach zelektryfikowanych. eAxle firmy Aisin jest używany nie tylko w pojazdach przyjaznych środowisku, ale także aby zapewniać radość z jazdy, która jest niejako sercem zelektryfikowanego pojazdu. Rozwój jednostek eAxle stał się pilną koniecznością na całym świecie, a inżynierowie biorą udział w nieustannym wyścigu na szczyt. Firma Aisin przyczyniła się do osiągnięcia najwyższej klasy przebiegu elektrycznego wśród jednostek elektrycznych dzięki zastosowaniu nowych technologii, w tym optymalizacji rozmieszczenia magnesów silnika i zastosowaniu oleju o niskiej lepkości do jednostek elektrycznych.

Kategoria "Smary, środki do pielęgnacji pojazdów, mycie, usługi drogowe"

Firma: MECACYL INT – RIMA PERSYN
Wyróżnione rozwiązanie: Maszyna do dozowania materiałów sypkich do ekologicznych środków czyszczących
Stoisko: 1 R 092

 

Maszyna do dozowania materiałów sypkich od MECACYL INT – RIMA PERSYN Equip Auto Paris 2022
Maszyna do dozowania materiałów sypkich od MECACYL INT – RIMA PERSYN

Dystrybucja produktów marki Vegecar (produkty do konserwacji samochodów oparte w 100% na surfaktantach pochodzenia naturalnego) z maszyną dozującą, oferującą według producenta następujące korzyści:

 

  • znaczny spadek zużycia plastiku
  • unikanie marnotrawstwa, ponieważ klient obsługuje tylko to, czego potrzebuje
  • oszczędność pieniędzy, ponieważ klient wyjeżdża z absolutnym minimum.

 

Z urządzeniem można wydać następujące produkty: bezwodny środek do czyszczenia, środek do czyszczenia felg aluminiowych, środek do czyszczenia skóry i plastiku, szampon do karoserii, środek do czyszczenia szyb itp.

Kategoria "Narzędzia i wyposażenie warsztatu"

Firma: HELLA
Wyróżnione rozwiązanie: MEGA MACS X + moduł MT-HV
Stoisko: 1 M 009

 

mega macs X z modułem MT-HV od HELLA Equip Auto Paris 2022
mega macs X z modułem MT-HV

Połączenie mega macs X z modułem pomiarowym MT-HV tworzy bardzo użyteczne urządzenie. Moduł MT-HV ma nie tylko taką samą konstrukcję jak mega macs X, ale jest równie elastyczny. Oba narzędzia działają przez Bluetooth. MT-HV zawiera dobrze znane moduły pomiarowe niskiego napięcia, takie jak MT-56 lub MT-77. Dzięki temu MT-HV można przekształcić w bezprzewodowy moduł pomiarowy do wszystkich zadań pomiarowych niskiego i wysokiego napięcia. To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne, jeśli moduł pomiarowy mega macs 56 lub mega macs 77 jest już dostępny w warsztacie. MT-HV jest również dostępny z opcjonalnym dodatkowym modułem MT 77. Został specjalnie zaprojektowany do współpracy z mega macs X i ma zapewniać wszystkie funkcje pomiarowe wymagane do pracy w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

Kategoria "Części, wyposażenie i komponenty do obsługi posprzedażnej"

Firma: OSRAM
Wyróżnione rozwiązanie: żarówki Night Breaker H7-Led
Stoisko: 1 F 031

 

OSRAM NIGHT BREAKER LED H7-LED
OSRAM NIGHT BREAKER LED H7-LED

OSRAM opracował od podstaw żarówki NIGHT BREAKER LED i przetestował je we współpracy z TÜV-Süd. Rewolucja w technologii i wzornictwie, NIGHT BREAKER LED jest pierwszym światłem mijania LED firmy OSRAM zatwierdzonym do użytku drogowego. Zatwierdzony przez Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) dla szerokiej gamy reflektorów i typów pojazdów, dioda NIGHT BREAKER LED ma zapewniać doskonałą wydajność najnowocześniejszej technologii oświetleniowej. Ta wydajna lampa LED o chłodnej temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego ma zapewniać do 220% większą jasność na ulicach. W porównaniu ze zwykłymi żarówkami halogenowymi, NIGHT BREAKER LED dzięki swojej odporności na wibracje i pięciokrotnie dłuższej żywotności ma zapewniać większą przyjemność z jazdy, a także przenosić design pojazdu na wyższy poziom.

Kategoria "Rozwiązania cyfrowe, IT, łączność i mobilność"

Firma: Bosch
Wyróżnione rozwiązanie: rozwiązanie Secure Diagnostic Access (SDA)
Stoisko: 1 M 065

 

Rozwiązanie Bosch Secure Diagnostic Access (SDA) Equip Auto Paris 2022
Rozwiązanie Bosch Secure Diagnostic Access (SDA)

Dzięki Secure Diagnostic Access (SDA), znormalizowanemu rozwiązaniu zintegrowanemu z ESI[tronic] 2.0 Online, Bosch zapewnia bezpieczny dostęp do zabezpieczonej diagnostyki pojazdu.

 

Dostęp do funkcji diagnostycznych jest ograniczony, aby chronić elektronikę nowych pojazdów, systemy wbudowane są chronione bramkami bezpieczeństwa. Aktywne prace diagnostyczne, takie jak kalibracja systemów wspomagania kierowcy ADAS lub proste resetowanie wskaźnika serwisowego, nie są już zasadniczo możliwe. Jest to wyzwanie techniczne i administracyjne dla warsztatów, ponieważ każdy producent ma swoje rozwiązanie techniczne, ale także własną metodę płatności. Dzięki Secure Diagnostic Access Bosch oferuje bezpieczne i łatwe w użyciu rozwiązanie.

 

Zwycięskie innowacje zostaną zaprezentowane na stoiskach ich wystawców, którym zostaną wręczone trofea podczas wieczoru galowego EQUIP AUTO Paris w środę 19 października, w obecności wielu osobistości ze świata motoryzacji i mediów.

 

Ponadto ta powyższa honorowa zostanie uzupełniona „nagrodami specjalnymi” przyznanymi przez stowarzyszenie korpusu prasowego AJTE. Te specjalne nagrody wyróżniają innowacje odkrywane podczas targów przez dziennikarzy, którzy odwiedzają różne stoiska.

 

Źródło: EQUIP AUTO Paris

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).