Znacząca inwestycja Delphi Technologies w elektryfikację | MOTOFAKTOR

Znacząca inwestycja Delphi Technologies w elektryfikację

person Joanna Piszcz 3/09/2019

Delphi Technologies oficjalnie otworzył nowy zakład Elektroniki i Elektryfikacji w Błoniu.

Inwestycja w Polsce jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na technologie w zakresie elektryfikacji. Zakład na początku będzie produkował elektroniczne jednostki sterujące dla różnych producentów pojazdów, zlokalizowanych głównie w Europie. Poprzez wytwarzanie wiodących komponentów elektronicznych, spółka zwiększa potencjał zrealizowania inicjatywy UE odnośnie redukcji emisji CO2. Obejmuje to zwiększenie liczby technicznych miejsc pracy w regionie, które są związane z przyszłością systemów napędowych. Zakład umożliwi stworzenie miejsc pracy dla ponad 1 000 pracowników celem wspierania wzrostu na europejskim rynku elektryfikacji w najbliższych latach.

Zgodnie z naszymi wcześniej ogłoszonymi planami, osiągnęliśmy ważny kamień milowy. Biorąc pod uwagę naszą wizję i ambicję bycia pionierem w technologiach napędowych, ten nowy zakład będzie wspierał długofalowy wzrost i umożliwi nam lepszą obsługę naszych klientów na ich drodze do stworzenia pojazdów w pełni zelektryfikowanych. Rick Dauch dyrektor generalny Delphi Technologies

 

Z uwagi na ponad 20-letnią obecność w Polsce, zakład Elektroniki i Elektryfikacji Delphi Technologies w Błoniu obejmuje łączny obszar ponad 34 600 metrów kwadratowych, z których 17 600 metrów kwadratowych stanowi obiekt produkcyjny. Obecnie firma posiada pięć zakładów produkujących komponenty elektroniki i elektryfikacji na całym świecie zlokalizowanych w USA, Meksyku, Chinach, Singapurze, a teraz także w Polsce.

 

Delphi Technologies to światowy dostawca układów napędowych, które sprawiają, że pojazdy są czystsze, lepsze i bardziej zaawansowane. Firma oferuje pionierskie rozwiązania do konwencjonalnych, hybrydowych i elektrycznych samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. Delphi Technologies wykorzystuje swoją wiedzę ekspercką z rynku OEM celem zapewnienia jak najlepszych rozwiązań usługowych dla rynku części zamiennych. Firma z siedzibą w Londynie (Zjednoczone Królestwo) obsługuje centra techniczne, obiekty produkcyjne, centra obsługi i wsparcia klientów w 24 krajach oraz zatrudnia ponad 21 000 osób na całym świecie.

 

Obiekty techniczne i produkcyjne znajdują się w bliskim sąsiedztwie klientów, umożliwiając firmie natychmiastowe wsparcie klientów oraz zaspokojenie różnorodnych regionalnych potrzeb w ramach światowych platform pojazdów, jednocześnie minimalizując koszty łańcucha dostaw. W 2018 r. światowy dochód Delphi Technologies wyniósł 4,9 miliarda dolarów (4,3 M €). Systemy wtrysku benzyny i oleju napędowego, jak również układy napędowe Delphi Technologies gwarantują znakomitą wydajność tradycyjnych, hybrydowych oraz użytkowych pojazdów. W przypadku 80% pojazdów lekkich, wobec których wciąż oczekuje się wyposażenia w silnik spalinowy w 2030 r., spółka jest dobrze przygotowana na wsparcie swoich klientów OEM na każdym etapie ich elektryfikacji.

 

W 2018 roku firma Delphi Technologies wypuściła na rynek nowe programy serwisowe, w tym najważniejszą technologię bezpośredniego wtrysku (GDi) o ciśnieniu 350 bar, która pozwala zredukować cząsteczki spalin aż o 70%, umożliwiając rynkowi OEM osiągnięcie celów regulacyjnych, wydajnościowych i kosztowych.

 

Oferta elektroniki Delphi Technologies składa się z modułów sterujących wtryskiem benzyny i oleju napędowego, miejscowych jednostek sterujących oraz komponentów elektronicznych odpowiadających za funkcjonowanie napędów elektrycznych. Spółka produkuje sterowniki napędowe oraz rozwija najnowsze innowacje, posiadające rozszerzony potencjał do korzystania ze zdolności przyłączeniowej w przyszłości. Jej technologie elektroniczne w zakresie napędu obejmują produkty takie jak inwertery wysokiego napięcia, konwertery DC/DC oraz ładowarki pokładowe, które przekształcają prąd w celu umożliwienia pracy systemów napędowych pojazdów hybrydowych i elektrycznych. W 2018r. dochód Delphi Technologies z tytułu napędów elektrycznych wzrósł o ponad 40%.

 

Delphi Technologies działa w dwóch segmentach:

 

1. Systemy mechanizmów napędowych. Ten segment oferuje komponenty wysokiej jakości oraz kompletne systemy zarządzania silnikiem, aby wspierać optymalizację wydajności, ograniczyć emisję spalin i zredukować zużycie paliwa.

  • Jednostka biznesowa ds. systemów wtrysku paliwa (FIS): (benzynowe układy paliwowe oraz systemy paliwowe oleju napędowego do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych).
  • Jednostka biznesowa ds. produktów mechanizmu napędowego BU (PTP): (zbiorniki, moduły wtrysku paliwa, czujniki spalin, zapłon, układ rozrządu, inteligentne zdalne rozruszniki, czujniki dynamiczne, elektroniczne zawory kontroli przepływu powietrza)
  • Jednostka biznesowa ds. produktów elektroniki i elektryfikacji (moduły kontroli mechanizmu napędowego, napędy elektryczne).

 

2. Segment/jednostka biznesowa ds. rynku części zamiennych: kompleksowe rozwiązania OE dla samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych, dla warsztatów oraz mechaników na całym świecie.

Delphi Technologies na rynku części zamiennych

Delphi Technologies jest również wiodącym światowym dostawcą na rynku części zamiennych. 18% sprzedaży netto firmy w 2018 r. pochodziło z tego segmentu. Działając w ponad 150 krajach oraz posiadając globalną sieć ponad 2400 centrów serwisowych, Delphi Technologies na rynku części zamiennych zapewnia kompleksowe rozwiązania OE – od komponentów do zaawansowanego oprogramowania.

 

Dysponując szeroką ofertą obejmującą benzynowe układy paliwowe, układy do silników wysokoprężnych, części eksploatacyjne, zarządzania silnikiem i elektronikę, wspierane przez sprzęt diagnostyczny i testowy na poziomie OE, szkolenia, a także wsparcie techniczne, Delphi Technologies umożliwia warsztatom natychmiastową obsługę i naprawę pojazdów. Spółka dostarcza rozwiązania dla pojazdów osobowych i użytkowych, jak również pojazdów rolniczych, morskich i przemysłowych na całym świecie. Więcej na stronie www.delphiaftermarket.com.

Delphi Technologies w Polsce - 21 lat sukcesów

Firma Delphi Technologies jest obecna w Polsce od ponad 21 lat, ciesząc się zaufaniem odnośnie do jakości i wydajności swoich działań. Obecnie Delphi Technologies obsługuje trzy zakłady w Polsce, zatrudniające około 1460 pracowników.

 

Pierwszy zakład z siedzibą w Błoniu, otwarty w 1998 r., obecnie zatrudnia ponad 1300 osób, włączając centrum obsługi klienta ds. rynku części zamiennych. Odbywa się tu produkcja systemów wtrysku paliwa oraz produktów układu napędowego dla przemysłu motoryzacyjnego (wtryskiwacze GDi, zbiorniki, czujniki spalin, moduły wtrysku paliwa, zawory kontroli oleju, hydrauliczne zmienne fazy rozrządu, elektroniczne zawory kontroli przepływu powietrza, moduły zarządzania silnikiem, elektroniczne sterowniki pojazdów ciężarowych, sterowniki pompy paliwa, elektroniczne i centralne sterowniki mechanizmu napędowego, hydrostatyczne układy przeniesienia napędu).

 

Drugi zakład z siedzibą w Błoniu, formalnie otwarty 2 września 2019 r., obecnie zatrudnia około 170 pracowników. Zakład ten oficjalnie rozpoczął produkcję komponentów Elektroniki i Elektryfikacji we wrześniu 2019 r. Istnieją plany zwiększenia zatrudnienia do 1000 osób w najbliższych latach. Zakład będzie specjalizował się w produkcji modułów kontroli mechanizmu napędowego (dla pojazdów lekkich i użytkowych). Firma oczekuje, że nowy zakład osiągnie pełną wydajność w najbliższych latach wraz z przyspieszeniem procesu elektryfikacji w motoryzacji.

 

Światowe centrum usług biznesowych w Krakowie zatrudnia około 140 osób. Delphi Technologies podjęło decyzję o rozszerzeniu swojej działalności w Polsce. Od szeregu lat firma wspiera lokalny rynek handlowy i biznesowy poprzez zwiększanie dostępu do wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz inżynierów, w pobliżu swoich klientów oraz poprzez rozwój sprawnie funkcjonującej infrastruktury.

 

Innowacyjne technologie opracowane i wyprodukowane w w Polsce odgrywają istotną rolę, gdyż Delphi Technologies pomaga pojazdom stać się czystszymi, lepszymi i bardziej zaawansowanymi. Celem zakładów Delphi Technologies w Polsce jest zachowanie wysokiego poziomu czystości, bezpieczeństwa i wydajności na stanowiskach pracy, które stwarzają możliwości rozwoju dla pracowników na wszystkich szczeblach. Tak jak w pozostałych miejscach na świecie, Delphi Technologies oferuje szanse rozwoju kariery oraz profesjonalne wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia w środowisku opartym na pracy zespołowej.

 

Źródło: Delphi Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).