Zmiany w zestawach montażowych SKF | MOTOFAKTOR

Zmiany w zestawach montażowych SKF

person Redakcja 11/12/2018

SKF systematycznie modyfikuje oferowane na aftermarket części względem zmian konstrukcyjnych wprowadzanych przez producentów pojazdów mechanicznych.

W ostatnim czasie były to pompy wody oraz elementy piasty koła.

 

Pierwsze, ważne zmiany w ofercie SKF, dotyczą osprzętu silników wysokoprężnych 1.9 TDI i 2.0 TDI montowanych w modelach Grupy Volkswagen. Konstrukcja montowanej fabrycznie pompy wody uległa modyfikacji, co przełożyło się na zastąpienie trzech referencji SKF VKPC 81626, 81627 i 81218 jedną pozycją SKF VKPC 81230. Tym samym zmieniono zawartość zestawów SKF VKMC 01250-1, 0163-1, 01942, 01943, 01255-1 i 01259-1.

SKF VKPC 81230

Nowa pompa wody SKF charakteryzuje się kołem pasowym z 19 zębami, uszczelnieniem statycznym o-ringów, ceramicznym uszczelnieniem dynamicznym SiC/C, plastikowym wirnikiem z ośmioma łopatkami oraz korpusem pozbawionym narożników. Brak tego ostatniego elementu znacznie ułatwia mechanikowi montaż nowej części.

 

Kolejna pozycja przeznaczona jest do modeli VolvoC30, C70 II, S40 II i V50. Zgodnie z zaleceniem producenta tych aut do zestawu piasty koła SKF VKBA 6543 (od partii oznaczonej 24 O) dodano dwa – do wyboru – pierścienie zabezpieczające. W zależności od długości osi należy użyć jednego z nich – do krótszej 7 mm, do dłuższej 9,5 mm. Nowy pierścień należy obowiązkowo założyć, bo podczas demontażu starej piasty również i on mógł ulec mechanicznemu zużyciu.

 

Dotychczas na tylnej osi w modelach Fiat Sedici oraz Suzuki SX4 i Vitara stosowana była jedna, uniwersalna piasta koła SKF VKBA 6580. Zgodnie z zalecaniami producenta opracowano dwa nowe wzory – SKF VKBA 7167 z przeznaczeniem na prawą stronę i SKF VKBA 7168 na lewą stronę. Każda piasta zintegrowana jest teraz z czujnikiem układu ABS. W zestawie znajduje się nakrętka na trzpień osi oraz cztery śruby mocujące.

SKF VKBA 7167 i SKF VKBA 7168

Zmiany obejmują też piasty kół SKF przeznaczone do zawieszeń oferowanych przez firmę SAF Holland do pojazdów ciężarowych i naczep. Dwie nowe pozycje otrzymały ten sam numer katalogowy SKF VKBA 5549. Różnice pomiędzy nimi sprowadzają się do wzoru kształtu i nacięć korpusy piasty – szczegółowa informacja na temat ich zastosowań znajduje się w katalogu producenta. Pomimo tego procedura montażu pozostaje jednakowa.

SKF VKBA 5549

W przypadku wątpliwości numer odpowiedniej referencji SKF dla danego modelu samochodu można sprawdzić poprzez wyszukiwarkę na stronie www.vsm.skf.com/pl/pl lub poprzez aplikację dostępną na urządzenia mobilne z system Android lub iOS z możliwością zeskanowania kodu QR.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).