Zmiany w Zarządzie PZPO | MOTOFAKTOR

Zmiany w Zarządzie PZPO

person Adrian Januszkiewicz 13/12/2018

Giansimone Bertoli (Pirelli Polska) od początku 2019 roku będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Z dniem 10 grudnia do PZPO dołączył Andrzej Włodarczyk – objął on stanowisko Wiceprezesa Zarządu (Trelleborg Wheel Systems Poland). Jednocześnie Rafał Spirydon (Hankook Tire Polska) obejmuje funkcję Członka Zarządu Związku.

 

Giansimone Bertoli dotychczas pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu PZPO. Andrzej Włodarczyk stanowisko Wiceprezesa Zarządu PZPO przejmuje od Andrzeja Wrońskiego – jednego z założycieli Związku, który pracował nad jego rozwojem od samego początku jego funkcjonowania. Wroński podjął decyzję o zakończeniu pracy zawodowej. Ponadto Rafał Spirydon objął stanowisko Managing Director w Hankook Tires Polska i funkcję Członka Zarządu PZPO.

Bardzo dziękujemy Andrzejowi Wrońskiemu oraz D. B. Kim za wspólne lata pracy, ich nieoceniony wkład w rozwój Związku i pełne zaangażowanie w wypełnianie jego misji. Szczególne podziękowania w imieniu całego Zarządu kierujemy do Andrzeja Wrońskiego, który jest jednym z założycieli Związku i zawsze był dużym wsparciem dla organizacji przez te wszystkie lata. Wielu sukcesów życzymy również Giansimone Bertoli, który na początku 2019 roku obejmie stanowisko Prezesa Zarządu oraz Rafałowi Spirydonowi i Andrzejowi Włodarczykowi, którzy zasilają Zarząd PZPO. Jesteśmy przekonani, że ich wieloletnie doświadczenie będzie wsparciem dla całego rynku oponiarskiego. Piotr Sarnecki dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

 

Giansimone Bertoli jest absolwentem uniwersytetu w Parmie. Z firmą Pirelli związał się w 1995 roku. Dwa lata później awansował na stanowisko Tyres Team Manager. W 2000 roku objął stanowisko Dyrektora Biura koncernu Pirelli na terenie Rosji. Od 2004 roku pełnił funkcję Prezesa Generalnego Pirelli w Polsce. W 2011 Giansimone Bertoli ponownie wrócił do centrali, skąd nadzorował rozwój kilku rynków Europejskich. W 2012 objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Hiszpanii nadzorując rynek lokalny oraz Portugalię. Do Polski powrócił w 2015 roku, skąd zarządza nie tylko rynkiem Polskim, lecz także całą strefą północno – wschodniej oraz południowo – wschodniej Europy.

 

Andrzej Włodarczyk jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą automotive. W 1999 roku dołączył do firmy Michelin Polska S.A., gdzie pracował przez kolejne 17 lat. W 2016 roku zdecydował się na wyjazd do Indii, gdzie kontynuował pracę w branży oponiarskiej w firmie Birla Tyres jako Head Sales Process and Training. Od listopada 2018 w Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o.

 

Rafał Spirydon od początku założenia PZPO jest zaangażowany w działalność Związku. Od 1998 roku pracował w Bridgestone jako przedstawiciel techniczny, później inżynier sprzedaży i szef produktu opon ciężarowych. Od 2007 roku był dyrektorem generalnym Bridgestone Sales Polska. W latach 2009-2013 w Bridgestone Europe zajmował się marketingiem i sprzedażą opon wielkogabarytowych i rolniczych w Europie. Od 2013 roku w Hankook Tire Polska jako Dyrektor Handlowy odpowiedzialny jest za opony osobowe i ciężarowe w Polsce i krajach Bałtyckich.

Źródło: PZPO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).