Zmiany w zarządzie Genuine Parts Company | MOTOFAKTOR

Zmiany w zarządzie Genuine Parts Company

person Adrian Januszkiewicz 29/04/2020

Firma Genuine Parts Company ogłosiła, że jej akcjonariusze podczas dorocznego zgromadzenia wybrali Jean-Jacquesa Lafonta na nowego dyrektora spółki.

Jean-Jacques Lafont jest współzałożycielem i prezesem Alliance Automotive Group (AAG), europejskiego dystrybutora części zamiennych na rynku motoryzacyjnym i spółki zależnej należącej w całości do GPC. Przed objęciem obecnej funkcji prezesa Lafont był dyrektorem generalnym AAG, którego był współzałożycielem w 1989 r. i nadal prowadził przez 30 lat.

Z przyjemnością witamy Jean-Jacquesa jako naszego nowego dyrektora. Jest on utalentowanym zarządcą z dużym doświadczeniem na motoryzacyjnym aftermerkecie. Jego głębokie zrozumienie aspektów sprzedaży, działalności, finansów, planowania strategicznego i globalnego pozyskiwania klientów na motoryzacyjnym aftermarkecie w Europie będzie bardzo korzystne dla zarządu w zakresie planowania strategicznego, szczególnie w odniesieniu do globalnego biznesu motoryzacyjnego. Paul Donahue prezes i dyrektor generalny firmy Genuine Parts Company

 

Ponadto Tom Gallagher, który osiągnął obowiązkowy wiek emerytalny dla dyrektorów spółki, nie opowiedział się za ponownym wyborem i przeszedł na emeryturę jako dyrektor. Działał on w  spółce przez 50 lat, w tym przez 12 lat pełnił funkcję dyrektora generalnego. Był także dyrektorem przez ponad 30 lat i pełnił funkcję przewodniczącego od lutego 2005 r. do kwietnia 2019 r.

Wpływ Toma na spółkę był niezmierzony i będzie nam go bardzo brakowało w rodzinie GPC. Chcemy podziękować Tomowi za jego wzorowe przywództwo i wkład w rozwój i sukces Genuine Parts Company. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach. Paul Donahue

 

Genuine Parts Company jest obecny w Polsce poprzez Alliance Automotive Group, który przejął w 2017 roku Group Auto Polska.

 

Źródło: GPC

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).