Zmiany personalne w Bridgestone | MOTOFAKTOR

Zmiany personalne w Bridgestone

person Adrian Januszkiewicz 18/12/2019

Bridgestone Corporation ogłosił reorganizację kadr kierowniczych w regionie obu Ameryk i Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki (region EMIA).

Zmiany następują po ogłoszonej 13 grudnia 2019 r. reorganizacji w globalnym zarządzie spółki i koncentracji firmy na priorytetach w zakresie budowy kultury korporacyjnej na skalę światową, wspierania rozwoju kadr kierowniczych oraz umacniania globalnej struktury zarządzania.

 

Poniższe zmiany odzwierciedlają zobowiązanie firmy do przemyślanego i planowego zarządzania kadrami, ze szczególnym uwzględnieniem planów globalnego wzrostu spółki:

 

  • Od 15 stycznia 2020 r. Gordon Knapp, wiceprezes i dyrektor wykonawczy Bridgestone Corporation oraz prezes, CEO i COO Bridgestone Americas, nie będzie sprawował funkcji kierowniczych. Aby zachować płynność działań w okresie przejściowym, Knapp będzie pełnił funkcję strategicznego doradcy spółki do 31 marca 2020 r., po czym odejdzie na emeryturę. Od 2016 zajmował stanowisko prezesa i CEO Bridgestone Americas.
  • Paolo Ferrari, obecnie Executive Vice President, Executive Officer i Global Digital Strategic Officer w Bridgestone Corporation, oraz członek zarządu, CEO i prezes Bridgestone Europe NV/SA (Bridgestone EMIA), a także prezes zarządu Bridgestone Americas, 15 stycznia 2020 r. zastąpi Knappa na stanowisku prezesa, CEO i COO Bridgestone Americas.
  • Masaaki Tsuya, prezes, CEO i Representative Executive Officer Bridgestone Corporation, obejmie funkcję prezesa zarządu spółki Bridgestone Americas.
  • Laurent Dartoux, wiceprezes i dyrektor Bridgestone Corporation oraz członek zarządu, dyrektor ds. strategii i marketingu oraz COO Bridgestone EMIA, został powołany na stanowisko prezesa i CEO Bridgestone EMIA i 15 stycznia 2020 r., na którym zastąpi Paolo Ferrari. Laurent Dartoux, z dniem 1 stycznia 2020 r. awansuje także w strukturach Bridgestone Corporation.
  • Emilio Tiberio, wiceprezes i dyrektor Bridgestone Corporation oraz CTO (Chief Technology Officer) w Bridgestone EMIA, został również powołany na stanowisko COO Bridgestone EMIA, zastępując w tej roli Laurenta Dartouxa z dniem 15 stycznia 2020 r.
Przeprowadzane przez nas zmiany odzwierciedlają koncentrację spółki na planowaniu sukcesji na stanowiskach kierowniczych i rozwoju personelu, który podejmie wyzwania związane z globalnym zarządzaniem. W okresie dynamicznych zmian zachodzących w naszej branży, jestem przekonany, że dysponujemy zespołem, który pomoże nam przyspieszyć proces transformacji spółki w globalnego lidera w obszarze zaawansowanych rozwiązań mobilności i zrównoważonych produktów dla świata będącego w ciągłym w ruchu. Masaaki Tsuya

 

Knapp dołączył do Bridgestone Americas w 2013 r. jako prezes działu Integrated Consumer Tire na rynku USA i Kanady. W 2014 r. awansował na stanowisko wiceprezesa i dyrektora Bridgestone Corporation oraz COO Bridgestone Americas, Inc. Zanim dołączył do zespołu, Knapp pracował w branży produktów konsumenckich zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na rynku międzynarodowym, gdzie kierował działaniami wielu czołowych światowych marek. Knapp pełnił funkcję prezesa Family Care North Atlantic w dziale Consumer Tissue Division w Kimberly-Clark. Sprawował też funkcje kierownicze w dziale wyrobów konsumenckich w Pfizer, Inc. i Warner-Lambert, Inc.

W imieniu Bridgestone Global i ponad 143 000 członków zespołu na całym świecie, chciałbym serdecznie podziękować Gordonowi za jego pracę i wkład, jaki wniósł do Bridgestone Corporation i Bridgestone Americas. Był kluczowym członkiem Globalnego Zarządu Bridgestone Corporation, a pod jego rządami w ciągu ostatnich czterech lat spółka Bridgestone Americas przeszła olbrzymią przemianę i odnotowała wzrost, wytwarzając przy tym wartość dla akcjonariuszy. Wiem, że wszystkim nam będzie go brakowało. Masaaki Tsuya

 

Paolo Ferrari rozpoczął swoją karierę kierowniczą w Nowym Jorku w 1994 r., gdzie pracował w luksusowej marce Zegna, zdobywając doświadczenie z zakresu sprzedaży, marketingu i handlu detalicznego. Przez kolejne lata ugruntował swoją pozycję w zarządzaniu, technologii i finansach oraz sektorze M&A, pracują w spółkach takich jak Credit Suisse First Boston w Londynie, Telecom Italia (TIM) Group w Włoszech, Niemczech i Francji, gdzie zarządzał również działaniami w regionie Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. W 2012 r. Ferrari został powołany na stanowisko prezesa i CEO Pirelli North America, a następnie CEO Pirelli Latin America, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia w branży motoryzacyjnej, opon i mobilności. W 2016 r. dołączył do zespołu Bridgestone, gdzie od tamtej pory sprawuje funkcję CEO Bridgestone EMEA. Przez ostatnie 25 lat Ferrari mieszkał i pracował na trzech kontynentach, płynnie posługuje się językiem włoskim, angielskim i francuskim.

Paolo to prawdziwy lider. Posiada wyjątkową znajomością rynków obu Ameryk i wielu różnych branż i jest osobą, która z pewnością wykorzysta dorobek Gordona, by wprowadzić Bridgestone Americas w kolejną dekadę. Masaaki Tsuya

 

Laurent Dartoux rozpoczął karierę w obszarze zarządzania marką i marketingu w Proctor & Gamble France. Zanim w 2014 r. objął pozycję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu w Bridgestone EMEA, zajmował szereg kierowniczych stanowisk, zarządzając takimi markami jak Kodak czy Hertz. W 2017 r. awansował na stanowisko dyrektora ds. strategii i marketingu (CSMO) Bridgestone EMEA. Jako CSMO Dartoux odegrał kluczową rolę w przejęciu przez Bridgestone EMEA spółki TomTom Telematics (obecnie Webfleet Solutions). W 2019 r. oprócz pełnienia obowiązków CSMO, zajął pozycję dyrektora operacyjnego Bridgestone EMEA.

 

 

Emilio Tiberio dołączył do zespołu Bridgestone w 1999 r. Przez 10 lat pracował na stanowiskach technicznych, po czym objął kierownictwo nad działem ds. oryginalnego wyposażenia w obszarze opon do pojazdów osobowych. Tiberio spędził kilka lat na stanowisku sprzedażowym, po czym w 2013 r. ponownie dołączył do centrum badań i rozwoju Bridgestone EMEA jak dyrektor pionu ds. opon do pojazdów osobowych. Po czterech latach Tiberio przejął obowiązki wiceprezesa ds. badań i rozwoju Bridgestone w regionie EMEA, gdzie odpowiadał za tworzenie innowacyjnych rozwiązań na miarę zmieniającego się rynku. W 2019 r. został powołany na stanowisko dyrektora ds. technologii w Bridgestone EMEA.

Bridgestone dąży do tego, by stać się światowym liderem zaawansowanych rozwiązań mobilności, dlatego też tak ważne są nasze działania w obszarze EMEA. Laurent i Emilio odegrali dotąd olbrzymią rolę w tym procesie i jestem przekonany, że mają wiedzę i doświadczenie, by z powodzeniem kierować działaniami spółki w regionie, wprowadzając zmiany i budując zrównoważony wzrost. Masaaki Tsuya

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).