Zmiany na opakowaniach produktów Valeo | MOTOFAKTOR

Zmiany na opakowaniach produktów Valeo

person Adrian Januszkiewicz 29/04/2021

Valeo wprowadza nową szatę graficzną opakowań swoich produktów w sektorze B2B.

Już wkrótce na magazynowych półkach pojawią się kartony z charakterystycznym, dynamicznym wzorem. Zmiana będzie następowała stopniowo.

Nowy design i zawsze czytelne logo

Valeo zmienia wzór opakowań swoich produktów, by jeszcze bardziej podkreślić swoją pozycję innowacyjnego dostawcy, wyznaczającego rynkowe trendy. Nazwa nowej szaty graficznej to “Green Waves”, czyli “Zielone fale”, których wizualizacja składa się z logotypów marki, występujących w różnych rozmiarach, nadrukowanych pasmami na kartonie.

 

Pasma są przedzielone adresem strony internetowej valeoservice.com, która także otrzyma nową szatę graficzną, dostosowaną do identyfikacji wizualnej pudełek. Bez względu na to, z której strony spojrzymy na opakowania, odczytamy bez problemu nazwę marki oraz adres strony. Nadruk jest dostosowywany do rozmiaru opakowania – na największych pudełkach, pasma tekstu będą cztery razy większe niż na najmniejszych.

Zmianie nie ulega jasnozielony kolor opakowań. W przypadku niektórych produktów (ok. 10-20%) nadal będą stosowane także klasyczne brązowe kartony. Również w ich przypadku, stosowany będzie jednak nowy wzór nadruku – pasma z białymi logotypami oraz adresem strony valeoservice.com.

To nie podróbki! Nowe opakowania będą wprowadzane stopniowo

Valeo nieustannie prowadzi globalne działania, których celem jest identyfikowanie i eliminowanie wszelkich źródeł imitacji swoich produktów. Firma posiada własny system rozpoznawania podróbek, w tym podrabianych opakowań z logo Valeo. Nowa szata graficzna opakowań B2B to także krok w kierunku jeszcze lepszego zabezpieczenia klientów i zapewnienia im dostępu do zawsze oryginalnych części.

 

Nowe opakowania będą wprowadzane stopniowo, by uniknąć wycofywania z magazynów pełnowartościowych produktów w kartonach starszego typu. Może się zatem zdarzyć, że przez pewien czas do warsztatów czy sklepów będą trafiały produkty Valeo zarówno w nowych jak i starszych opakowaniach.

 

Warto podkreślić, że zmianie szaty graficznej podlegają tylko opakowania B2B. Produkty skierowane głównie do odbiorców końcowych (B2C), takie jak wycieraczki, żarówki, filtry czy akcesoria samochodowe będą dostępne nadal w dotychczasowych opakowaniach. Zmiana nie dotyczy także produktów innych marek z portfolio Valeo (np. SWF i FTE).

Nowy design, stała jakość

Nowy wzór opakowań produktów Valeo to swoisty mix prostoty i nowoczesności. Firma, poprzez tę zmianę, chce wyraźnie odpowiedzieć na dynamikę zmian dokonujących się na rynku motoryzacyjnym. Zmianie nie ulega zawartość pudełek, w których nadal będzie można znaleźć produkty z bardzo wielu grup asortymentowych.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).