Zmiany kadrowe w Bridgestone Mobility Solutions | MOTOFAKTOR

Zmiany kadrowe w Bridgestone Mobility Solutions

person Adrian Januszkiewicz 8/12/2020

Bridgestone powołał Jan-Maartena de Vries i Michiela Wesselinga na stanowiska CEO i COO w Bridgestone Mobility Solutions.

Thomas Schmidt, współzałożyciel Webfleet, odchodzi z firmy Bridgestone, jednak do końca tego roku będzie pełnił dotychczasowe funkcje dyrektora generalnego i zarządzającego jednostką biznesową BMS. Kierował on z sukcesem Webfleet Solutions – wcześniej TomTom Telematics – która, pod jego kierownictwem, została wiodącą firmą telematyczną w Europie.

 

Na początku 2019 roku firma została przejęta przez Bridgestone, co stanowi kamień milowy na drodze do osiągnięcia pozycji lidera w obszarze zrównoważonej mobilności. Schmidt odegrał kluczową rolę zapewniając udaną integrację obu firm oraz stworzenie i prowadzenie jednostki biznesowej BMS, która obecnie odpowiada za rozwój działalności Bridgestone w obszarze cyfrowych rozwiązań mobilnych.

 

Schmidt opuszcza Bridgestone, aby realizować nowe przedsięwzięcie: dzielić się swoim doświadczeniem i inspiracją z młodymi przedsiębiorcami i firmami rozpoczynającymi działalność. Jego miejsce, jako CEO jednostki biznesowej, obejmie Jan-Maarten de Vries, który dołączył do Bridgestone w lipcu br. na stanowisku VP Data Solutions & Innovations, jednej z czterech linii biznesowych w ramach BMS. Przed dołączeniem do firmy Bridgestone, De Vries pracował na stanowiskach kierowniczych w zakresie strategii korporacyjnej i marketingu w firmach WABCO, TomTom i Philips.

 

De Vriesa wspierać będzie Michiel Wesseling, który zostanie dyrektorem operacyjnym BMS. Jest to nowo utworzone stanowisko, a zakres jego odpowiedzialności obejmuje aspekty związane z bieżącym funkcjonowaniem firmy, w tym wszystkie procesy wsparcia sprzedaży. Wesseling ostatnie 11 lat swojej kariery spędził w Webfleet Solutions, z czego ponad osiem na stanowisku wiceprezesa ds. finansów i operacji.

 

Powołanie takiego zespołu liderów, którzy zastąpią na stanowisku Thomasa Schmidta, ma zapewnić firmie niezakłóconą ciągłość biznesową, a także wzmocnienie realizacji obecnej strategii i przyspieszenie wprowadzenia nowych koncepcji. Zmiany te wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku.

Thomas wywarł niesamowity wpływ nie tylko na Webfleet Solutions oraz Bridgestone, ale na ogólny rozwój mobilności w trakcie swojej długiej kariery w branży. Jest on prawdziwym pionierem, którego energia, znajomość rynku i doświadczenie są bezkonkurencyjne. Będzie nam go brakowało, ale wiem, że będzie ogromnym wsparciem dla młodych przedsiębiorców. Jan-Maarten i Michiel to dwaj doświadczeni i zmotywowani liderzy, którzy wyznaczają nową erę dla Bridgestone Mobility Solutions w bardzo ważnym dla cyfrowej mobilności czasie. Nasze wewnętrzne źródło talentów po raz kolejny zostało doskonale wykorzystane. Laurent Dartoux Dyrektor Generalny Bridgestone EMIA

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).