Złodziej „porzuconych” aut złapany we Wrocławiu | MOTOFAKTOR

Złodziej "porzuconych" aut złapany we Wrocławiu

person Redakcja 13/12/2022

Policja we Wrocławiu przyłapała na gorącym uczynku złodzieja recydywistę, który kradł „porzucone” i zaniedbane pojazdy, żeby sprzedać je na złom.

 

38-latek z Wrocławia włamywał się i zabierał upatrzone samochody, które trafiały później do zaprzyjaźnionego skupu złomu. Nie miały dla niego znaczenia ani marki, ani wiek samochodów. Upodobał sobie „porzucone” i zaniedbane pojazdy, które wybierał przypadkowo.

 

W okolicy upatrzonego samochodu prowadził rekonesans, a następnie włamywał się do pojazdu, który wynajętą lawetą dostarczał do skupu złomu.

 

Działał w warunkach recydywy i był również poszukiwany listem gończym, ponieważ unikał kary 3,5 roku więzienia.

 

Funkcjonariusze wrocławskiej policji z Wydziału Kryminalnego prowadzili szeroko zakrojone czynności operacyjne a informacje, które pozyskali doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku złodzieja auta.

 

Złodziejowi postawiono teraz zarzuty przywłaszczenia dokumentów, w tym dowodów rejestracyjnych pojazdów, paserstwa oraz kradzieży z włamaniem, za które grozić mu może kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).