Zintegrowany moduł filtracji oleju Hengst w ciężarówkach Daimler | MOTOFAKTOR

Zintegrowany moduł filtracji oleju Hengst w amerykańskich ciężarówkach Daimler

person Redakcja 25/06/2021

Montowany w samochodach ciężarowych koncernu Daimler zintegrowany moduł filtracji i zarządzania przepływem oleju Hengst zapewnia oszczędność paliwa i wydłużone okresy międzyserwisowe.

Produkowane w Stanach Zjednoczonych samochody ciężarowe, narażone są na pokonywanie niezwykle długich dystansów w ekstremalnych warunkach pogodowych, w tym szczególnie niskich temperaturach.

 

Najnowsza generacja silników DD15Gen5 firmy Daimler zapewnia większą wydajność pracy i mniej przestojów serwisowych. Silniki te zostały wyposażone w moduł chłodzący olej firmy Hengst, który wspomaga je w niezawodnym działaniu, zapewniając ulepszone właściwości filtracyjne i wydłużone do 150 000 km okresy międzyserwisowe.

 

Dzięki inteligentnej integracji kilku oddzielnych części inżynierowie Hengst zredukowali liczbę elementów do minimum – nawet termostat oleju został wbudowany bezpośrednio w moduł. Wielofunkcyjność modułu obejmuje filtrację oleju, zarządzanie temperaturą oleju oraz cieczy chłodzącej (co pozwala stabilizować temperaturę silnika w funkcji obciążenia), pompę cieczy oraz w przeciwieństwie do poprzedniej generacji modelu – zawór regulujący ciśnienie oleju.

 

Ponadto, ten wielofunkcyjny moduł przynosi znaczne oszczędności w zużyciu paliwa. Redukcja ilości elementów oznacza, że moduł jest o 10% lżejszy od swojego poprzednika.

 

Ekstremalnie niskie temperatury w niektórych zakątkach Ameryki Północnej powodują, że olej silnikowy zyskuje niezwykle gęstą i lepką konsystencję, co w zderzeniu z filtrem wywołuje ogromną różnicę ciśnień (Delta P).

 

Najnowsza generacja filtrów Hengst Stack dzięki specjalnemu wzmocnieniu lameli materiału filtracyjnego pośrednimi dyskami (co ma szczególne znaczenie przy stosowanym w samochodach ciężarowych wysokim wkładzie filtracyjnym) umożliwia stabilizowanie powstającej różnicy ciśnień oleju, dzięki czemu możliwe jest późniejsze otwarcie zaworu obejściowego filtra, a w rezultacie znaczny wzrost wydajności filtracji. Ponadto zoptymalizowana konstrukcja zapewnia większą odporność na ciśnienie i pulsacyjny przepływ oleju oraz poprawia wydajność Delta P o 30%.

 

Nowy, opracowany przez Hengst Filtration, moduł zarządzania przepływem oleju, montowany jest m.in. w silniku ciężarówki Freightliner Cascadia, którą Daimler reklamuje jako najlepiej sprzedającą się ciężarówkę do transportu dalekobieżnego w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: Hengst

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).