Zimowy niezbędnik Bizol-a | MOTOFAKTOR

Bizol poleca, które preparaty zabrać ze sobą zimą podczas wyjazdów na ferie, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Długo wyczekiwane ferie zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że wielu z nas już myśli o spakowaniu nart do samochodu. Szusujemy nie tylko w kraju, ale i za granicą, często odwiedzamy kurorty na Słowacji, w Austrii, Francji czy we Włoszech.

 

Większość udaje się na ferie autem co, biorąc pod uwagę zabierany ze sobą sprzęt, jest bardzo dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Jednak trzeba pamiętać, aby do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować nie tylko siebie, ale i samochód, ponieważ warunki różnią się od tych w mieście.

 

Wymiana opon na zimowe jest sprawą oczywistą i już dawno powinna być dokonana, jednak jeśli komuś udało się do tej pory „prześlizgnąć” na letnim ogumieniu to trzeba pamiętać, że to warunek konieczny, aby gdziekolwiek ruszać, w krajach takich jak, np. Słowacja jazda na zimówkach jest regulowana przepisami i stanowi obowiązek. Na wyposażeniu samochodu powinniśmy mieć ze sobą łańcuchy, co prawda w Polsce ich posiadanie nie jest obowiązkowe, ale w niektórych rejonach górskich są odcinki, gdzie trzeba je używać. Takie miejsca są oznakowane znakiem nakazu C-18. W wielu krajach, np. na Słowacji, w Austrii czy we Włoszech za jazdę bez łańcuchów tam, gdzie jest to obowiązkowe, grożą wysokie mandaty, a warto podkreślić, że przepisy są surowo egzekwowane i usprawiedliwiane się kierowcy przed tamtejszymi władzami nic nie da.

 

Jednak podczas zimowych wyjazdów uprzykrzyć nam życie mogą także takie sprawy jak, np. przymrożone uszczelki w drzwiach lub problemy z uruchomieniem auta. Aby temu zapobiec, warto zabrać ze sobą zestaw produktów, które pomogą w opisanych wyżej sytuacjach.

 

Problem z rozruchem jest raczej ostatnią rzeczą, o jakiej marzymy podczas zimowych eskapad. W przypadku problemów z odpaleniem silników benzynowych wystarczy zastosować preparat typu samo-start. Bizol proponuje preparat Start+ f20, wzbogacony o dwusiarczek molibdenu (MoS2). Należy tylko wprowadzić niewielką ilość środka do przewodu doprowadzającego powietrze do silnika. Preparat w bezpieczny sposób pomoże uruchomić silnik poprzez kontrolowany samozapłon w jego komorze.

Szarpanie się z przymarzniętymi drzwiami lub bagażnikiem nie jest najlepszym pomysłem, bo może skończyć się uszkodzeniem uszczelek. Aby nie dopuścić do wystąpienia takiej sytuacji, trzeba zadziałać prewencyjnie poprzez zastosowanie sprayu silikonowego. W tym przypadku Bizol poleca spray Silicone+ l51, który zapobiega zamarzaniu i wysychaniu gumowych części oraz niweluje skrzypienie i piszczenie plastikowych elementów nadwozia. Zabezpieczone powierzchnie nie przymarzają i pozostają elastyczne nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Spray może być stosowany, m.in. na uszczelki przy drzwiach samochodowych, szyberdach, zderzaki, tablice rozdzielcze, drzwi przesuwne itp.

Bizol poleca także preparat Contact Clean+ c32. Jak zapewnia producent środek doskonale poradzi sobie z zaśniedziałymi klemami akumulatora, które przez osad słabo przewodzą prąd. Produkt stworzony na bazie węglowodorów alifatycznych i alkoholu ma silne właściwości czyszczące i doskonale radzi sobie z zaśniedziałymi elementami instalacji elektrycznej. Nie przewodzi prądu i nie powoduje korozji, nie zostawia też widocznych śladów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej głowicy może być używany do góry dnem.

Urlop ma być dla nas przyjemnością, a nie ciągłym zamartwianiem się czy nic przykrego się nie wydarzy. Koszt zakupu kilku produktów jest niewielki, a pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych stresów oraz wydatków wynikających z przeoczenia lub zaniedbania. Trzy, łatwe w zastosowaniu środki nie zajmują także dużo miejsca w bagażniku, a mogą okazać się wybawieniem, zgodnie z zasadą „przezorny zawsze ubezpieczony”.

 

Źródło: Bizol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).