Zimowa ochrona samochodu | MOTOFAKTOR

Zimowa ochrona samochodu

person Redakcja 20/12/2017

Zimowe temperatury nie rozpieszczają ani kierowców, ani samochodów. Wysychanie, pękanie gumowych elementów nadwozia, skrzypienie i piszczenie części plastikowych oraz zaśniedziałe elementy instalacji elektrycznej to dobrze znane niedogodności, będące "urokami" zimy. O tym jak chronić samochody przed takimi niedogodnościami mówią eksperci Bizol.

Zaśniedziałe elementy instalacji elektrycznej

Zimowa aura często daję się we znaki kierowcom. I nie chodzi tutaj tylko o jazdę na śliskiej nawierzchni oraz odśnieżanie auta, ale o samo funkcjonowanie układów i instalacji. Bardzo często przy niskich i wilgotnych temperaturach dają o sobie znać nawet drobne problemy z elektryką. To właśnie zimą cały repertuar niepożądanych zachowań często prezentuje akumulator, co jest spowodowane faktem, że niskie temperatury otoczenia zwiększają zapotrzebowanie silnika na moc rozruchową. Zdarzają się sytuację, że auto ma problem, aby odpalić lub chwilowo gasną w nim światła – sprawia to wrażenie, jakby akumulator działał „na pół gwizdka”. Przyczyną takiego zjawiska mogą być wówczas zaśniedziałe klemy, które znacznie utrudniają przepływ prądu.

 

Wówczas pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest wyczyszczenie ich z osadu. Metoda mechaniczna polegająca na używaniu szczotek lub papieru ściernego przeszła już do lamusa, obecnie to czyszczenia klem zaleca się używanie specjalnych środków, takich jak, np. Bizol Contact Clean+ C32. Produkt oparty na bazie węglowodorów alifatycznych i alkoholu ma silne właściwości czyszczące i doskonale radzi sobie z zaśniedziałymi elementami instalacji elektrycznej. Nie przewodzi prądu i nie powoduje korozji, nie zostawia też widocznych śladów. Bizol Contact Clean+ C32 wypiera wodę i sprawdza się również do czyszczenie wielu złącz elektrycznych, takich jak np. gniazda i wtyczki przyczep, itp. Ponadto zabezpiecza przed ponowną oksydacją. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej głowicy może być używany do góry dnem. Dostępny jest w opakowaniu o pojemności 400 ml.

Zimowa ochrona nadwozia

Gumowe i plastikowe elementy, pod wpływem zimnego i wilgotnego powietrza zachowują się podobnie, jak ludzka skóra – niezabezpieczone niszczą się i pękają. Dlatego, aby tego uniknąć warto przygotować samochód do niskich temperatur poprzez zastosowanie specjalnych środków ochronnych, takich jak Bizol Silicone+ L51, który służy do nawilżania i zabezpieczania gumowych i plastikowych części. Produkt stworzony na bazie polidimetylosiloksanu ma neutralne pH, dzięki kombinacji dodatków jest odporny na wilgoć, słabe kwasy i zasady oraz niekorzystne warunki pogodowe. Zabezpieczone powierzchnie nie przymarzają i pozostają elastyczne nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Bizol Silicone+ L51 zapobiega zamarzaniu i wysychaniu gumowych części oraz niweluje skrzypienie i piszczenie plastikowych elementów nadwozia. Spray może być stosowany, m.in. na uszczelki przy drzwiach samochodowych, szyberdach, zderzaki, tablice rozdzielcze, drzwi przesuwne, itp. Dostępny jest w opakowaniu 400 ml z dyszą natryskową i rurką przedłużająca, która zapewnia precyzyjną aplikację.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).