Zimowa gama opon Pirelli Elect powiększa się o nowe produkty | MOTOFAKTOR

Zimowa gama opon Pirelli Elect powiększa się o nowe produkty

person Adrian Januszkiewicz 24/06/2022

Asortyment opon Pirelli Elect rozszerza swoją dostępność również na rynku aftermarketowym pojazdów elektrycznych - nie tylko jako wyposażenie oryginalne.

 

Ekspansja opon Elect na rynek części zamiennych następuje po ugruntowaniu pozycji marki jako oryginalnego wyposażenia w celu dostosowania pełnej gamy produktów do ewolucji rynku w kierunku elektryfikacji. Rezultatem tych zmian jest stopniowa integracja technologii Elect ze wszystkimi seriami opon Pirelli: P Zero, Cinturato i Scorpion, w wersjach letnich, całorocznych i zimowych.

 

Zwrot w stronę produkcji, która w coraz większym stopniu koncentruje się na oponach drogowych, jest obecnie bardzo zaawansowany, zwłaszcza w górnym segmencie rynku, gdzie Pirelli ma większościowy udział dzięki partnerstwu z najbardziej prestiżowymi producentami samochodów na świecie. Mówiąc o oponach zimowych do samochodów elektrycznych, stosunkowo nowym, ale dynamicznie rozwijającym się sektorze, Pirelli Elect pokrywa zapotrzebowanie 65% rynku premium i prestiż (przy ponad 80% udziale w przypadku tego drugiego).

Pirelli Elect na rynku części zamiennych i na każdy sezon

Oprócz wyposażania najnowszych modeli samochodów prosto z linii produkcyjnych, rosnąca liczba pojazdów elektrycznych i zwiększone zapotrzebowanie na nie sprawiły, że niezbędne stało się opracowanie opon na wszystkie pory roku. Z tego powodu, po wprowadzeniu na rynek oryginalnej opony letniej Elect, gama stopniowo rozszerza się w wariantach zimowych i całorocznych w seriach P Zero, Cinturato i Scorpion. Rodzina Scorpion dla SUV-ów, która właśnie została odnowiona, jest szczególnie istotna, przy największej dostępnej liczbie homologacji Elect.

Zalety Pirelli Elect

Opony z oznaczeniem Elect dostępne na rynku części zamiennych posiadają te same właściwości, co ogumienie używane jako oryginalne wyposażenie: zmniejszają pobór prądu z baterii, radzą sobie ze zwiększonym momentem obrotowym typowym dla silników elektrycznych oraz stabilizują zwiększoną masę pojazdów elektrycznych. Przede wszystkim opony Elect umożliwiają kierowcom korzystanie z pełnego potencjału pojazdów BEV i PHEV w każdych możliwych warunkach drogowych, także w przypadku wymiany oryginalnych opon na wyposażenie dostępne na rynku aftermarketowym.

Aftermarketowy debiut i zwiększona liczba homologacji

Integracja technologii Elect z oponami na oryginalne wyposażenie, które można rozpoznać po charakterystycznym oznaczeniu na ścianie bocznej opony, była możliwa dzięki współpracy Pirelli z kluczowymi producentami samochodów na świecie. Są to relacje, które wciąż się rozwijają, potwierdzone rosnącym zapotrzebowaniem na dostawy opon spełniających specyficzne wymagania pojazdów z napędem elektrycznym. Tylko w 2021 r. liczba homologacji Elect przekroczyła 250 (dwukrotnie więcej niż w 2020 r.). Fakt ten podkreśla znaczenie Pirelli w tym segmencie, jako producenta opon z największym udziałem homologacji dla samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in na rynku.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).