ZF z nagrodą Nissan Global Supplier Innovation Award | MOTOFAKTOR

ZF z nagrodą Nissan Global Supplier Innovation Award

person Adrian Januszkiewicz 24/09/2020

ZF otrzymał nagrodę Nissan Global Supplier Award for Innovation za rozwój technologii kamery Tri-cam, inteligentnej, trójobiektywowej kamery dla motoryzacji.

Nagrodzony Tri-cam obsługuje autonomiczną technologię napędu ProPILOT 2.0 firmy Nissan w urządzeniu Nissan Skyline.

Dziękujemy firmie Nissan za tę prestiżową nagrodę i możliwość wniesienia wkładu w innowacyjne systemy, takie jak ProPILOT 2.0. Firma ZF jest gotowa do realizacji kolejnych projektów mogących wspomóc rozwój zaawansowanych technologii bezpieczeństwa i automatycznej jazdy dla światowych producentów samochodów. Wolf-Henning Scheider prezes zarządu ZF Friedrichshafen AG

 

Jest to trzecia od 2014 roku nagroda Innovation Award dla firmy ZF, przyznawana przez firmę Nissan za rozwój technologii kamer.

 

Innowacyjna kamera Tri-Cam należy do rodziny kamer S-Cam4 firmy ZF. Dodano do niej teleobiektyw z 28° polem widzenia dla lepszej detekcji dalekiego zasięgu oraz obiektyw typu rybie oko z polem widzenia 150° dla lepszej detekcji krótkiego zasięgu. Pozwala to na lepsze rozpoznawanie obiektów dalekiego i krótkiego zasięgu, co przekłada się na poprawę ogólnej wydajności w najwyższej klasy systemach ADAS, w szczególności w przypadku półautomatycznych funkcji jazdy, takich jak wspomaganie jazdy na autostradach i wspomaganie jazdy w korku.

 

Kompaktowa i elastyczna konstrukcja mechaniczna sprawiać ma, że Tri-cam firmy ZF jest najmniejszą inteligentną kamerą wieloobiektywową dostępną obecnie na rynku. Wykorzystuje wysoce złożoną koordynację obrazów z obiektywu kamery przy użyciu kalibracji wewnętrznej i zewnętrznej, aby zapewnić dokładne pomiary zasięgu i odległości.

 

ProPILOT 2.0 jest rewolucyjną, autonomiczną technologią napędową przeznaczoną do stosowania na autostradach w ruchu wielopasmowym. Nissan jako pierwszy japoński producent samochodów wprowadził kombinację kierowania, przyspieszania i hamowania, która w odpowiednich warunkach może być obsługiwana w trybie w pełni automatycznym, odciążając kierowcę w ruchu drogowym i długich dojazdach do pracy oraz w ruchu miejskim. Konfiguracja trzech obiektywów, oferująca szersze i dłuższe pole widzenia, umożliwiać ma bardziej zaawansowane i precyzyjne funkcje.

 

Nagroda ta podkreśla również sukces strategii ZF „See, Think, Act”. Umożliwiać ,a ona firmie ZF rozwój zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i automatyki, poprzez oferowanie zarówno pełnej gamy czujników (kamera, radar i lidar), jak i elektronicznych jednostek sterujących (Pro AI i Safety Domain ECU) oraz inteligentnych systemów mechanicznych (układ kierowniczy, hamulcowy i aktywne zawieszenie), które są w stanie precyzyjnie sterować pojazdami w trybach pilotowanych lub zautomatyzowanych.

 

Źródło: ZF Aftermarket

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).