ZF rozwija Centrum Inżynieryjne w Łodzi | MOTOFAKTOR

ZF rozwija Centrum Inżynieryjne w Łodzi

Centrum Inżynieryjne ZF w Łodzi zatrudnia obecnie ponad 200 inżynierów i nieustannie się rozwija. We wrześniu 2022 otwarto nową przestrzeń laboratoryjną.

 

Wzmacnianie i rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility). Od prawie 5 lat rozwijamy naszą działalność w Łodzi – powiedział Tomasz Szkudlarek, Dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Automotive Systems Poland w Łodzi – W tym miesiącu otworzyliśmy nowe przestrzenie laboratoryjne, w których nasi inżynierowie będą realizować zaawansowane projekty bezpośrednio wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Są to między innymi wysoko wydajne komputery pokładowe (ProAI) przeznaczone do realizowania funkcji wsparcia kierowcy (ADAS) i autonomicznej jazdy (AD).

 

Nowo otwarte laboratoria ZF znajdują się w biurowcu Symetris przy ul. Piłsudskiego w Łodzi. Obejmują obszary tworzenia i testowania oprogramowania projektowania HW i testowania optyki do produkowanych przez koncern kamer, radarów i super komputerów.

 

Jesteśmy dumni, że w Łodzi działają takie firmy jak koncern ZF, który opracowuje zaawansowane technologicznie elementy wyposażenia dla praktycznie całej branży motoryzacyjnej. Te rozwiązania już teraz rewolucjonizują rynek motoryzacyjny – powiedział podczas otwarcia zastępca Prezydent Miasta Łodzi, Adam Pustelnik.

 

Od momentu rozpoczęcia działalności w 2017 roku, Centrum Inżynieryjne ZF nieustannie rośnie i obecnie wraz z Centrum Inżynieryjnym w Częstochowie, należy do czołówki tego typu jednostek ZF na świecie.

 

Od początku systematycznie rozwijamy nasze możliwości i kompetencje, aby realizować coraz bardziej zaawansowane projekty. Podwojenie powierzchni laboratoryjnej znacznie usprawni realizację projektów opartych o kamery i radary współpracujące z najnowszymi super komputerami dla motoryzacji – ZF ProAI – dodał Tomasz Szkudlarek.

 

Dobra pozycja lokalnych ośrodków inżynieryjnych, takich jak Łódź wynika nie tylko z szeroko zakrojonej strategii globalnego rozwoju technologicznego firmy ZF, ale również z dostępności wykwalifikowanych inżynierów, którzy chcą dołączyć do ZF i pracować w międzynarodowym środowisku nad technologiami motoryzacji jutra. Duże znaczenie w rozwoju Centrum ma wsparcie ze strony Urzędu Miasta Łodzi które stworzyło szereg narzędzi pomagających łączyć lokalną bazę talentów z biznesem.

 

Firma ZF oferuje doświadczonym inżynierom, studentom i absolwentom wszystkich kierunków technicznych interesujące i wymagające stanowiska, a także zapewnia atrakcyjne środowisko pracy.

 

Nasza współpraca z uczelniami owocuje coraz silniejszym przenikaniem światów biznesu i nauki, dzięki czemu łódzcy studenci uczą się rozwiązywać realne problemy ze świata biznesu i zaawansowanych technologii. Mają też szansę pracować w międzynarodowych zespołach nad rozwiązaniami kształtującymi przyszłość motoryzacji – podkreśla Tomasz Szkudlarek.

 

Łódzkie Centrum Inżynieryjne jest rozszerzeniem Centrum Inżynieryjnego w Częstochowie. Jednostka prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze projektowania i testowania aktywnych systemów bezpieczeństwa ADAS i AD. Zadaniem projektowanych rozwiązań jest zapobieganie wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, wspieranie kierowcy w podejmowaniu decyzji na drodze oraz rozwijanie technologii jazdy autonomicznej. Inżynierowie Centrum rozwijają systemy wizyjne i radarowe dedykowane pojazdom osobowym i specjalistycznym, współpracują z wiodącymi producentami samochodów na świecie.

 

Aby ugruntować swoją pozycję lidera w dziedzinie technologii motoryzacji, firma ZF nieustannie zwiększa inwestycje w badania i rozwój (R&D) na całym świecie. W 2021 roku ZF wydała łącznie 3,1 mld euro na badania i rozwój.

 

Źródło: ZF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).