ZF otwiera nowe centrum testowania technologii napędowych | MOTOFAKTOR

ZF otwiera nowe centrum testowania technologii napędowych

ZF Friedrichshafen AG otworzył nowe centrum testowania technologii napędów, co zapewni rozszerzone możliwości testowania napędów elektrycznych, hybrydowych i spalinowych.

Firma wykorzystała również okazję, aby ogłosić swoje przyszłe plany dotyczące części z Centrum Badawczo-Rozwojowym, wraz z budową nowego biurowca obok centrum testowego, zaprojektowanego w celu stworzenia dodatkowej przestrzeni roboczej dla specjalistów, którzy tam pracują.

Nowe centrum testowania technologii napędów to centrum fitness dla mobilności w przyszłości. Tutaj wszystkie napędy pojazdów ZF są dopracowywane pod względem technologicznym, aby zapewnić im najwyższą jakość.

CEO ZF Friedrichshafen AG - Wolf-Henning Scheider
Oficjalne otwarcie centrum testowego

ZF zaprojektował centrum testowe jako wysoce elastyczny ośrodek zdolny do testowania napędów elektrycznych, hybrydowych i spalinowych. Symulatory baterii służą do dostarczania niezbędnej mocy napędom elektrycznym i hybrydowym. W ten sposób można symulować cały układ zasilania pojazdu w skrzynkach testowych – niezależnie od źródła zasilania.

Stanowisko testowe ZF

Budynek odzwierciedla otwartą politykę badawczo-rozwojową ZF w zakresie angażowania się w nowe technologie w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań zapewniających bezpieczną i komfortową mobilność, dostępną dla każdego.

- Wolf-Henning Scheider

 

Scheider podziękował wszystkim uczestnikom projektu za ich zaangażowanie podczas trzyletniego okresu budowy.

Innowacje, które są "robione w Friedrichshafen" zawsze były istotną częścią DNA naszego miasta i jego rozwoju. Dlatego cieszymy się, że ZF nadal inwestuje w swoją siedzibę, tworząc atrakcyjne i wartościowe miejsca pracy w regionie Jeziora Bodeńskiego. Jest to kolejne potwierdzenie dążenia miasta do przekształcenia się w centrum zaawansowanych technologii i wiedzy.

pierwszy burmistrz Friedrichshafen - Andreas Brand

Dalsza rozwój ośrodka już w planach

ZF ma jeszcze dalej rozszerzać swoje możliwości w Friedrichshafen. Nowy budynek biurowy zostanie wybudowany na terenie centrum badawczo-rozwojowego na wschód od centrum testowego i nie odbiegając wizualnie od pozostałych budynków. Biurowiec ma pomieścić około 400 specjalistów ZF. Projekt budowlany jest obecnie na etapie planowania i zatwierdzania. Po zainwestowaniu w centrum testowe 70 mln euro, ZF ma zainwestować setki milionów.

 

W Friedrichshafen ZF posiada wiele urządzeń testowych. Sprzęt ten obejmuje istniejące stanowiska do testowania przeniesienia napędu w centrum badawczo-rozwojowym, a także stanowisko testowe do laserowej technologii LIDAR, integralnego elementu zestawu czujników do zautomatyzowanych funkcji jazdy.

Centrum testowe specjalizuje się w testach wytrzymałościowych technologii napędowych. Tutaj możemy zasymulować cały cykl życia napędu pojazdu - czy to napędu elektrycznego, hybrydowego, czy napędu spalinowego - w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

kierownik działu badań i rozwoju w firmie ZF - dr Dirk Walliser

 

Dr Walliser wspomniał również o przestrzeni testowej do zautomatyzowanej jazdy, która została uruchomiona przez ZF razem z miastem Friedrichshafen oraz instytutem IWT z Ravensburg University of Cooperative Education.

Ta przestrzeń testowa umożliwia naszym programistom testowanie zautomatyzowanych i autonomicznych funkcji wirtualnie przy ich biurku. Jest to nieoceniony zasób, który pozwala nam przyspieszyć nasze procesy rozwoju i zoptymalizować procedury testowania.

- dr Dirk Walliser

 

Budowa nowego ośrodka ZF trwała od stycznia 2016 do grudnia 2018 i kosztowała 70 mln euro. Na każde piętro budynku przypada ok. 5 500 m² powierzchni, a sam budynek zajmuje blisko 130 tys. m³ przy wysokości 18,5 m + pomieszczenie techniczne.

 

Źródło: ZF Friedrichshafen AG

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).