ZF otwiera nowe centrum testowania technologii napędowych | MOTOFAKTOR

ZF otwiera nowe centrum testowania technologii napędowych

person Adrian Januszkiewicz 28/02/2019

ZF Friedrichshafen AG otworzył nowe centrum testowania technologii napędów, co zapewni rozszerzone możliwości testowania napędów elektrycznych, hybrydowych i spalinowych.

Firma wykorzystała również okazję, aby ogłosić swoje przyszłe plany dotyczące części z Centrum Badawczo-Rozwojowym, wraz z budową nowego biurowca obok centrum testowego, zaprojektowanego w celu stworzenia dodatkowej przestrzeni roboczej dla specjalistów, którzy tam pracują.

Nowe centrum testowania technologii napędów to centrum fitness dla mobilności w przyszłości. Tutaj wszystkie napędy pojazdów ZF są dopracowywane pod względem technologicznym, aby zapewnić im najwyższą jakość. Wolf-Henning Scheider CEO ZF Friedrichshafen AG
Oficjalne otwarcie centrum testowego

ZF zaprojektował centrum testowe jako wysoce elastyczny ośrodek zdolny do testowania napędów elektrycznych, hybrydowych i spalinowych. Symulatory baterii służą do dostarczania niezbędnej mocy napędom elektrycznym i hybrydowym. W ten sposób można symulować cały układ zasilania pojazdu w skrzynkach testowych – niezależnie od źródła zasilania.

Stanowisko testowe ZF
Budynek odzwierciedla otwartą politykę badawczo-rozwojową ZF w zakresie angażowania się w nowe technologie w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań zapewniających bezpieczną i komfortową mobilność, dostępną dla każdego. Wolf-Henning Scheider

 

Scheider podziękował wszystkim uczestnikom projektu za ich zaangażowanie podczas trzyletniego okresu budowy.

Innowacje, które są "robione w Friedrichshafen" zawsze były istotną częścią DNA naszego miasta i jego rozwoju. Dlatego cieszymy się, że ZF nadal inwestuje w swoją siedzibę, tworząc atrakcyjne i wartościowe miejsca pracy w regionie Jeziora Bodeńskiego. Jest to kolejne potwierdzenie dążenia miasta do przekształcenia się w centrum zaawansowanych technologii i wiedzy. Andreas Brand pierwszy burmistrz Friedrichshafen

Dalsza rozwój ośrodka już w planach

ZF ma jeszcze dalej rozszerzać swoje możliwości w Friedrichshafen. Nowy budynek biurowy zostanie wybudowany na terenie centrum badawczo-rozwojowego na wschód od centrum testowego i nie odbiegając wizualnie od pozostałych budynków. Biurowiec ma pomieścić około 400 specjalistów ZF. Projekt budowlany jest obecnie na etapie planowania i zatwierdzania. Po zainwestowaniu w centrum testowe 70 mln euro, ZF ma zainwestować setki milionów.

 

W Friedrichshafen ZF posiada wiele urządzeń testowych. Sprzęt ten obejmuje istniejące stanowiska do testowania przeniesienia napędu w centrum badawczo-rozwojowym, a także stanowisko testowe do laserowej technologii LIDAR, integralnego elementu zestawu czujników do zautomatyzowanych funkcji jazdy.

Centrum testowe specjalizuje się w testach wytrzymałościowych technologii napędowych. Tutaj możemy zasymulować cały cykl życia napędu pojazdu - czy to napędu elektrycznego, hybrydowego, czy napędu spalinowego - w ciągu zaledwie trzech miesięcy. dr Dirk Walliser kierownik działu badań i rozwoju w firmie ZF

 

Dr Walliser wspomniał również o przestrzeni testowej do zautomatyzowanej jazdy, która została uruchomiona przez ZF razem z miastem Friedrichshafen oraz instytutem IWT z Ravensburg University of Cooperative Education.

Ta przestrzeń testowa umożliwia naszym programistom testowanie zautomatyzowanych i autonomicznych funkcji wirtualnie przy ich biurku. Jest to nieoceniony zasób, który pozwala nam przyspieszyć nasze procesy rozwoju i zoptymalizować procedury testowania. dr Dirk Walliser

 

Budowa nowego ośrodka ZF trwała od stycznia 2016 do grudnia 2018 i kosztowała 70 mln euro. Na każde piętro budynku przypada ok. 5 500 m² powierzchni, a sam budynek zajmuje blisko 130 tys. m³ przy wysokości 18,5 m + pomieszczenie techniczne.

 

Źródło: ZF Friedrichshafen AG

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).